Škola v srdci Evropy

Pod záštitou Kraje Vysočina se dne 11. listopadu 2009 na Střední škole SČMSD Humpolec, s. r. o. konala soutěž s názvem Škola v srdci Evropy. Toto soutěžní klání bylo založeno na znalostech o Evropské unii.

Účastníky soutěže byli žáci 8. a 9. tříd následujících  základních škol: ZŠ Želiv, ZŠ Havlíčkův Brod Konečná, ZŠ Pacov Za Branou, ZŠ a MŠ Větrný Jeníkov, ZŠ Hradská, ZŠ Štáflova Havlíčkův Brod. Soutěžící byli rozděleni do jedenácti tříčlenných týmů, z nichž každý reprezentoval svoji školu.


 


Samotný program soutěže se skládal ze dvou částí. První z nich nesla název „Riskuj“. Po vzoru známé televizní soutěže byly i zde otázky rozděleny do tematických okruhů týkajících se Evropské unie. Podle hodnoty otázky týmy získávaly nebo ztrácely body. Druhá část byla založena na znalosti gastronomie jednotlivých států Evropské unie a schopnosti přiřadit k jednotlivým pokrmům stát. Veškerá jídla použita v této části soutěže byla zhotovena přímo na škole studenty oboru kuchař – číšník pod vedením učitele odborného výcviku.


 


K vyplnění času mezi soutěžními koly byla k dispozici keramická dílna, ve které si žáci ozdobili hrnečky podle své fantazie. Ty pak byly odvezeny do dílny Fokusu Vysočina v Pelhřimově k vypálení a poté se vrátí zpět do rukou žáků. V prostorách školy bylo také připraveno občerstvení pro soutěžící, jejich doprovod a organizátory.


 


Soutěžní den byl ukončen vyhlášením výsledků a předáním věcných cen, které poskytla společnost Eurocentrum Jihlava a Střední škola SČMSD Humpolec, s. r. o. Odměněni byli všichni zúčastnění.


 


Na stupních vítězů se umístili: 1. ZŠ Pacov Za Branou – P. Opletal, J. Pivoňka, M. Deml


                                                  2. ZŠ Štáflova – V. Suchý, T. Fikarová, J. Mendl

Čtěte dále:   V únoru se do Humpolce opět vrací Vepřové hody!

                                                  3. ZŠ Havlíčkův Brod Konečná – B. Kubalová,                                                                                                                               K. Ondráčková, T. Vondráčková


 


Studentka školy S. Tichá, která provázela jeden z týmů, se ke dni vyjádřila takto: „Žáci byli do soutěže velice zapálení, překvapily mě jejich vědomosti. Myslím si, že si soutěžní den užili a já také.“


 


Za přípravu a skvělou realizaci celého programu patří poděkování K. Přecechtělovi,  J. Mádlovi a všem pedagogickým pracovníkům, zejména Ing. R. Tomšů, Mgr. J. Dědové, Ing. O. Krankusové a Z. Augustovi.


 


Studenti 3. OB SŠ SČMSD, s. r. o.: A. Malaski, M. Kříženecká


 


 

myska

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Závěrečné práce na Hadině

Po Lis 23 , 2009
Tento týden bude dokončeno budování nádrže Hadina – tak ještě několik fotografií, které nám již tradičně zaslali manželé Bártlovi ze Světlice. Čtěte dále:   PORADNA NA CESTÁCH

You May Like

Témata