Školy jinak: Zápisy bez dětí a postupné uvolňování opatření

Dvě humpolecké základní školy, Základní škola Hálkova a Základní škola Hradská, letos absolvovaly zápis dětí do prvních tříd naprosto netradičně.

Podle nařízení ministra školství se totiž z bezpečnostních důvodů, s ohledem na prevenci šíření nemoci covid-19, uskutečnil bez přítomnosti budoucích prvňáků. Během května ale postupně dochází k uvolňování opatření – harmonogram pro školy a školská zařízení je součástí článku.

příjem žádostí o přijetí k základnímu vzdělávání umožnily zákonným zástupcům dětí volbu mezi čtyřmi variantami: doručení do datové schránky, doručení e-mailem s uznaným elektronickým podpisem, doručení prostřednictvím pošty nebo předání tiskopisu přímo v dané škole, které bylo možné 2. dubna odpoledne za splnění daných bezpečnostních opatření. Školy také řešily individuální situace, a to do konce dubna.

 

Základní škola Hálkova navíc nabídla místa v přípravné třídě pro děti s odkladem školní docházky, přičemž platí, že i po absolvování přípravné třídy na ZŠ Hálkova si může zákonný zástupce pro své dítě vybrat jakoukoliv jinou základní školu. Humpolecká přípravná třída přijímá přednostně děti z Humpolce a jeho místních částí, ve druhé řadě děti z obcí v rámci ORP Humpolec a poté ostatní zájemce.

 

 

ZŠ Hálkova

Počet žádostí o přijetí do 1. ročníku ZŠ: 99 dětí

Počet žádostí o odklad povinné školní docházky: 19 dětí

Doručení žádosti o přijetí k základnímu vzdělání:

datovou schránkou: 6

e-mailem s elektronickým podpisem: 2

pošta: 0

osobní podání: 110

 

ZŠ Hradská

Počet žádostí o přijetí do 1. ročníku ZŠ: 49 dětí

Počet žádostí o odklad povinné školní docházky: 9 dětí

Doručení žádosti o přijetí k základnímu vzdělání:

datovou schránkou: 1

e-mailem s elektronickým podpisem: 2

osobním podáním a poštou: 55

 

Počet přijatých dětí do přípravné třídy na ZŠ Hálkova: 10 dětí

Odkazy

Petr

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Nemocnice Pelhřimov začne využívat rozšířený urgentní příjem na jaře příštího roku

Po Kvě 25 , 2020
Už koncem prázdnin by měly začít v objektu Pavilonu akutní medicíny Nemocnice Pelhřimov stavební úpravy urgentního příjmu pro jeho zefektivnění urgentního příjmu.

You May Like

Témata