Sladovna BERNARD zdvojnásobila svoji kapacitu

7

Humpolec, 6. 2. 2013 – Sladovna BERNARD v Rajhradě u Brna znásobila svoji skladovací kapacitu na dvojnásobek. Od ledna je schopna uskladnit najednou 4.500 tun sladovnického ječmene, nebo 2.800 tun kvalitního humnového sladu.

Bernardnam.jpg

„V srpnu loňského roku začaly přípravné stavební práce. Na základové desce následně vyrostlo 6 sil s kapacitou 2.100 tun ječmene, nebo 1.500 tun sladu“ vysvětluje ředitel sladovny Josef Vávra a dodává: „Na realizaci se podílely firmy Pawlica s.r.o. a Sils s.r.o. Stavba v hodnotě 12 milionů korun byla dokončena začátkem letošního roku.“

Celková plocha humen v Rajhradě je 4800 m2 a v loňské kampani bylo vyrobeno rekordních 6.813 tun sladu. Zhruba dvě třetiny sladu využije Rodinný pivovar BERNARD ve svém pivovaru v Humpolci, jednu třetinu prodává ostatním výrobcům zlatavého moku.

Rodinný pivovar BERNARD koupil sladovnu v Rajhradu v září roku 2000. Sladovna má vlastní zdroj provozní vody i čistírnu odpadních vod a její výjimečnost je především v tom, že je to sladovna humnová, která zpracovává pouze nejkvalitnější české a moravské odrůdy ječmene určené k výrobě tradičního českého piva vlastnící „Chráněné zeměpisné označení České pivo“. Sladovna BERNARD zaměstnává 21 stálých pracovníků a je jednou z největších humnových sladoven ve střední Evropě.

Bernardsladovna.jpg

Sladovna BERNARD v Rajhradě u Brna

informace: Zdeněk Mikulášek 565 300 215, zdenek.mikulasek@bernard.cz, www.bernard.cz

Petr

7 thoughts on “Sladovna BERNARD zdvojnásobila svoji kapacitu

   1. Hlavně,aby zemědělci na Moravě nějaký ječmen ještě pěstovali.Všude řepka a kukuřice. A veliká škoda i zrušen sladovny v Olomouci.

    1. Mluví z vás závist. Bohužel to je v posleních letech průvodní jev našeho malého Humpolce. zamyslete se prosím ….

  1. To není pravda ,že to smrdí.Pivo si nekupuj tedy a kup si v Hypermarketu v akci,tam mají vodu z dřezu za 3.50kč.

 1. Měli by jste přidat humnařum na platě.Každý den jse tam jen baví o penězích,že jim pan majitel není schopen přidat.Pan V…a ,by jsi měl s chlapami dukladně povikládat.Za ty peníze na hod. co tam mají nedělají ani uklizečky.Je mi jich líto .Děkuji.

  1. 6813 tun ročně vyrobeno sladu, jedna z největších sladoven ve střední Evropě má cca.21 zaměstnancu,ale nejhuře placených nejen ve střední Evropě…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Jaroslav Barták mezi nejlepšími hráči 2. ligy!

Pá Úno 8 , 2013
Na stránkách SVAZU NÁRODNÍ HÁZENÉ bylo uveřejněno pořadí deseti nejlepších hráčů soutěže 2. ligy mužů – skupiny „B“ za kalendářní rok 2012 (jaro 2012 + podzim 2012) dle hodnocení trenérů jednotlivých družstev

You May Like

Témata