Slavné expedice 20. století

Pozvánka na výstavu fotografií společnosti NATIONAL GEOGRAPHIC, kterou na půdě historického Karolina v Praze připravila česká pobočka.

Oficiální plakát výstavy.

Výstavu fotografií společnosti NATIONAL GEOGRAPHIC pod titulem „Stále je co objevovat“ navštívilo ve výstavní sezóně 2002/2003 více než sto tisíc lidí. Výstava se tak stala jednou z nejnavštěvovanějších kulturních akcí roku.


Česká pobočka NATIONAL GEOGRAPHIC, představitel stejnojmenného časopisu a knih v české verzi, připravila se svými partnery a produkční společností ZES Brno po dvou letech zcela novou výstavní kolekci s názvem „Slavné expedice 20. století“. Záměrem výstavy je představit příběh jedné z největších vzdělávacích institucí na světě, slavné National Geographic Society, která již od r. 1888 prohlubuje naše poznání.


Téměř sto velkoformátových fotografií a řada dokumentů představuje výpravy na hranice geografických i lidských možností, nejvýznamnější expedice společnosti v minulém století. Návštěvníky čekají unikátní historické fotografie dosažení severního i jižního pólu, objevení Machu Picchu, legendární přelet Atlantiku, výstup na Mt. Everest, sestup k vraku Titaniku, fascinující záběry z cest do hlubin, výšin, do neznáma, za dobrodružstvím i poznáním.


Vedle proslulých světových expedic výstava uvádí i pozoruhodné výkony některých současných českých fotografů, dobrodruhů, cestovatelů a objevitelů a zejména fotografický medailon legendární dvojice Hanzelka a Zikmund.


Expozici doplňuje stálá projekce výběru z nejzajímavějších záběrů dokumentárních přírodovědných a zeměpisných filmů National Geographic Channel a bohatý doprovodný přednáškový program.


Výstava se uskuteční v působivých historických prostorách pražského Karolina, Ovocný trh 3, ve dnech 16.7. až 5.9. 2004 a je přístupná denně od 10 do 18 hodin.


Nad výstavou převzal záštitu primátor hlavního města Prahy Pavel Bém.


Aktuální informace získají zájemci o tuto pozoruhodnou výstavu a doprovodný program na www.slavneexpedice.cz

olaf

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Areál tenisových dvorců LTC Humpolec 1/2

Čt Čvc 15 , 2004
Představujeme Vám dvě studie řešení tenisového areálu za rybníkem Cihelna v Humpolci. Obsáhlý text a obrazová dokumentace je rozdělena do dvou částí.

You May Like

Témata