Slavnostní zahájení festivalu Musica Figurata 2014

1

Festival duchovního umění Musica Figurata, který se letos koná v Klášteře premonstrátů Želiv a ve Žďáru nad Sázavou, si za pět let existence vybudoval renomé významné události kulturní sezony

Letošní ročník 21. června slavnostně zahájí hudební představení souboru Ritornello Loď bláznů v ambitu želivského kláštera.

V Roce české hudby programu festivalu dominují dvě novodobé premiéry skladeb českých autorů: Musica in Luctu – postní kantáta ze želivského archivu od řádového skladatele Anselma Fridricha, a kantáty Samuela Capricorna, rodáka z Žerčic u Mladé Boleslavi. Na letní podvečery je připravena řada pozoruhodných koncertů, nekonvenční taneční představení a 17. srpna seminář s ukázkami z dětské opery z terezínského ghetta Brundibár v podání Dismanova dětského rozhlasového souboru. Návštěvníkům festivalových akcí se představí například soubory Capella Mariana, Musica Florea, Motus Harmonicus, Oktoich,  Musica cum Gaudio či Collegium 419.
Festival Musica Figurata pravidelně zpestřují atraktivní dramaturgické počiny. Letošní novinkou je spolupráce s festivalem Korespondance, pořádaným centrem choreografického rozvoje SE.S.TA, díky které budou součástí festivalu Musica Figurata 2014 i taneční projekty. Musica Figurata se inspiruje odkazem Jana Blažeje Santiniho nejen v Želivě ale i ve Žďáru nad Sázavou v poutním kostele Sv. Jana Nepomuckého na Zelené Hoře. Zajímavé koncerty nabídne doprovodný program – mezinárodní letní škola duchovní hudby Convivium 2014, která se v želivském klášteře koná od 16. do 24. srpna.
Není pochyb, že Musica Figurata 2014 přinese mimořádné umělecké zážitky, navíc umocněné výjimečným prostředím historických prostorů želivského kláštera. Festival tuto národní kulturní památku, ve které byl v minulosti zřízen internační tábor pro kněze a řeholníky a následně psychiatrická léčebna, otevírá veřejnosti a vrací jí původní kulturní život.


Těšíme se s Vámi na shledanou v létě 2014,

Společnost pro duchovní hudbu a Kanonie premonstrátů Želiv

Čtěte dále:   Loučení s létem

Více zde: http://www.musicafigurata.cz/

Petr

One thought on “Slavnostní zahájení festivalu Musica Figurata 2014

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Výjezd humpoleckých hasičů k nehodě

Pá Kvě 16 , 2014
12.5 ve 12.41 hod byla na linku tísňového volání Hasičského záchranného sboru Kraje Vysočina ohlášena dopravní nehoda osobního vozidla na komunikaci u Želiva. K nehodě vyjela jednotka profesionálních hasičů z Humpolce Čtěte dále:   Pátý týden na Platformě

You May Like

Témata