Snahou je stabilizovat pracovní místa a omezit kriminalitu

29

(Humpolec) – Vzhledem k šířícím se spekulacím a diskuzím o přítomnosti zahraničních
agenturních pracovníků v Humpolci a zprávám o trestných činech, jichž se cizinci ve městě
dopouštějí, svolal starosta Humpolce Jiří Kučera schůzi zástupců firem Valeo Compressor
Europe, s.r.o. a BJS Czech, s.r.o. Setkání se uskutečnilo o posledním listopadovém týdnu
s cílem navázat koordinovanou spolupráci mezi Městem Humpolec a firmami, které
zaměstnávají agenturní pracovníky z ciziny. Jednání se zúčastnil také zástupce developera
CTP Invest, spol. s.r.o., jež v Humpolci staví a pronajímá haly i zmíněným společnostem.


Více zde:
Agenturní zaměstnanci


Petr

29 thoughts on “Snahou je stabilizovat pracovní místa a omezit kriminalitu

 1. Podnikové byty jsou krok správným směrem. Asi by bylo nefér dát na jejich stavbu městské pozemky pod tržní ceny, ale nějaký odklad splatnosti by asi byl průchozí formou podpory od města.

   1. Pochopte, že žádná z těchto firem nemá zájem zde nic budovat. Všechny jsou v nájmu u CTP a ani jejich čeští manažeři nevědí, zda tu firma za dva, tři roky bude. To jen vedení našeho města si něco naivně namlouvá….

    1. Ano, ryze české firmy jako jsou v Pelhřimově CONTEG a Agrostroj opravdu firemní byty už staví a tu vizi dostat k nám do regionu kvalitní lidi z jiných českých krajů mají, Bohužel třeba CONTEG náš pan starosta z Humpolce doslova vyhnal, což majitelé několikrát veřejně uvedli. Naopak tehdejší pelhřimovský starosta jim vyšel vstříc a tak se tam firma přestěhovala a neustále se tam rozvíjí a rozšiřuje. Dnes tato firma patří mezi světovou špičku ! Bohužel takové firmy v Humpolci nemáme. A ty z naší průmyslové zóny tady nikdy kořeny nezapustí. Daleko pravděpodobněji Humpolec opustí. Dříve či později…..

     1. Souhlasím. Odchod firmy Voláčkových je pro Humpolec velké minus. To je to město pro byznys. Pelhřimov se nám může jen smát jak to skvěle vedeme pod učitelskou koalicí.

  1. Firmy, které způsobují ve Městě problémy s agenturními pracovníky, jsou soukromé firmy! Proč bychom měli My obyčejní občané města přispívat z veřejných peněz formou jakýkoliv úlev na to, aby pro své pracovníky zajistili základní životní podmínky? Pokud se chtějí tyto firmy dále rozvíjet, musí zajistit finance na provoz, materiál, pracovníky a mzdy. Ale těžko mohou převzít zodpovědnost za pracovníky, které jsem přivedli za pomocí personálních agentur. Výstavbou bytů se bezpečnost ve městě nezvýší, naopak „přijdou“ jsem celé široké rodiny těchto pracovníků, jak předvídá Starosta, avšak jejich životní návyky a mentalita zůstane stejná. A to, že je mentalita čecha, rumuna, bulhara či ukrajince odlišná, je jasné každému, kdo s těmito, někdy i milými lidmi, strávil minimálně jednu osmi-hodinovou směnu!

 2. Vyřešit bydlení pro firemní pracovníky je hezké. Podíl města také hezký a tím mě napadá dotaz. Co dělá město pro mladé, kteří se zde narodili a chtějí zde žít. Co nějaká výstavba a parcely. Když budou sociální případ, tak ano.Město bude mít řešení. Ale pro udržení mladých ve střední třídě nic.

   1. Tak to snad ani nemusíte. Stačí se koncem příštího roku ucházet o jednu z třiceti stavebních parcel v pokračující výstavbě rodinných domků v ul. Blanická – směr Jiřice. Realizace přípravy tohoto území tzn. základní technická vybavenost byla v rozpočtu města již letos. Z důvodu odstoupení uchazeče s nejnižší nabídkovou cenou musela být zrušena veřejná soutěž a je vypsána nová. Rozpočet města na rok 2017 s realizací této investice počítá. Tak se můžeme těšit!

    1. To není odpověď na to, proč by mělo Město podporovat projekty soukromých firem!!! A přebírat zodpovědnost za ubytování jejich zaměstnanců z ciziny!!!! Pokud chtějí firmy ušetřit tím, že nezaplatí české pracovníky, tak ať naškudlené peníze vrazí do kloudného bydlení pro cizince. Proč bychom měli přispívat na soukromé projekty firem i my ostatní, když z toho máme akorát problémy a starosti?????

     Svět se skutečně zbláznil, „normální“ lidé jsou biti ze všech stran, nikdo se jich nezastane. Zato svoloč všeho druhu, od pracovníků z ciziny a hlavně jejich zaměstnavatelů, přes občany zdravotně postižené (často frajírky, co se zmrzačí sami na motorce) až po jinak sociálně slabé (alkoholici, feťáci, …), TA zaslouží podporu??

     1. Ale vždyť je to pravda a platí to nejen na městské úrovni, ale hlavně státní.
      V rámci státu třeba podpora OKD dolů, inkluze ve školství, na městské třeba podpora better way ….to jsou prostě rány pod pás slušným lidem.

     2. Ve firmě Galma je prý už přes 50% zaměstnanců z ciziny. Místní „mistři“ už se s dělníky nejsou schopni domluvit, lidé jsou zdeptaní a fluktuace mezi Valeem, Galmou BSJ je nepředstavitelná. Vše pod hlavičkou personálních agentur – novodobých otrokářů a za potlesku úřadu práce, který na agenturní firmy zoufalé nezaměstnané sám odkazuje.

     3. Nikomu bych to nepřál, ale Vám si ano. Nazývat zdravotně postižené svoločí. To je fakt něco. Až bude te ny vozíku, budete to vidět jinak.

     4. No jestli nazýváte zdravotně postižené občany svoločí, tak tím kopete i do sebe, protože tímhle příspěvkem jste prokázal/a těžké duševní postižení. Doporučil bych utratit, toto už bych snad ani neléčil…

    2. A proč město nepřijalo nabídku v pořadí druhého uchazeče? Zákon snad již umožňuje vybrat jinou nabídku, než tu nejlevnější?!?

     1. A co má s fluktuací město společného ? Starosta se pouze snaží hovořit s vedením firem a pomoci tam kde město může. Budovat nové byty je přeci věc nadmíru záslužná a pokud naleznou zmiňované firmy s městem dohodu a byty se začnou stavět, tak je nutné tomu jen zatleskat. Ovšem místní škarohlídi to vidí jinak, jak je patrno z mnohých příspěvků.

     2. Ale i kdyby se firmy dohodly s vedením města, tak si zbývá položit otázku, kde by se ty byty začaly stavět?? Neumím si představit, že ještě někde ve městě je kloudné místo k dispozici

     3. Např. ulice Hálkova, Hradská, 5. května a další. A také místo zahrádek Na Rybníčku k ulici Spojovací. I tam už se to připravuje.

     4. Připravovat se může(zahrádky na Rybníčku),ale jen člověk velmi neznalý faktů o této lokalitě si to může myslet.Bohužel i na radnici si to někteří pracovníci myslí.Mimo jiné,tato lokalita je v mapě města vedená nejméně 30let jako , do budoucna, místo na stavbu R.D. a i tento fakt,že jsou tam zahrádky a klidová zona uprostřed největšího sídliště v Humpolci,má své opodstatnění a pro developera velké riziko.

     5. Jaké riziko myslíte ? Pokud to tam územní plán dovoluje a radnice to bude chtít rozjet, tak tam prostě další domy vyrostou.

     6. paneláky na Rybníčku se zakládaly na piloty, to znamená šílené prodražení a mimo období socialismu asi vždy nerentabilní

     7. Paneláky už tam asi nikdo stavět nebude a čtyř až pětipodlažní bytový dům dnes není problém na pilotech nebo celoplošné desce postavit. Taktéž by asi šlo udělat hlubší příhradové betonové základy, které taktéž nejsou o tolik dražší. Dnes to opravdu není problém a to ani cenový.

     8. Resite hovadiny! Domy na pilotech nebo na deskach. Na Rybnicku nebo v Halkove ulici. Vsechno je to prast jak uhod!
      Ja chci vedet, proc by se melo mesto, potazmo ja, jakkoli podilet na vystavbe domu a bytu, ktery by vznikali za ucelem ubytovani zahranicnich delniku? Proc? Vsak Vam mesto ci obec nekdy neco dalo? Postavilo Vas pred barak, tady mas klice a jdi?
      Vzdyt uz ted jsme mestem ubytoven. Vyplati se koupit krasna vila za 8 milionu, par posteli a uz to jede. 150 na hlavu/denne! Vzdyt je muzeme ubytovat i na intr zemedelky, mezi deti, at vidi, jak se v Rumunsku leje prvni liga!
      Sakra lidi otevrete oci! Tohle je totalni vysmech nam vsem. Bojite se jit vecer vyvencit psa nebo s detma na prochazku? Schvalne, kdo ano? Kdo z Vas to vezme pekne kolem Davidovi ubytovny vecer, po 21.hodine s pritelkyni za ruku?
      Ani nahodou vidte…..
      A vy resite zda na pilotech nebo desce a zda na Rybnicku nebo Halkovce…..

     9. V podstatě jste si odpověděl sám. Protože když nenabídnete slušný podnájem v podobě dotovaného firemního bytu, nikdy Vám do Humpolce „neRumun“, respektive kvalitní pracovní síla nepřijde – za dnešní situace na pracovním trhu nemá zkrátka důvod.
      Toto je jedna z mála možností, kterou město má, jak skladbu zaměstnanců soukromého subjektu ovlivnit.

      frrrr

     10. Nemáte pravdu, že město dosud nikomu nic nedalo. Naši zastupitelé rozprodali většinu městských bytů těžce pod cenou, jenom proto, aby v podstatě uplatili a získali své voliče. Hodně takto privatizovaných bytů bylo obratem prodáno dále za tržní cenu, která byla mnohem vyšší. A to vše jsme dotovali my, ostatní občané města a daňový poplatníci a bezpracně vydělali ti, jimž to město takto nesmyslně a bez jakéhokoli omezení prodalo !

     11. Když byt do 5 let prodali se ziskem, tak museli zaplatit daň, ne…

     12. Většina lidí žádnou daň neodvedla, protože ofiko to prodávali jako koupili. A i ti co ji zaplatili, stále vydělali statisíce ! Opravdu prozřetelné je to vedení naší radnice…..

     13. Tak za prvé, byty prodávala radnice již v devadesátých letech minulého století za jiného vedení a za ceny které byly běžné i v ostatních městech. A za druhé někteří lidé je nekoupili i za tyto výhodné ceny a tak město několik domů stále vlastní. Horší je, že město celá léta půjčovalo peníze na opravy soukromým subjektům prakticky za hubičku, což byl těžký zločin.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Změny územního plánu + územní studie k projednání

Čt Pro 15 , 2016
Územní studie budou podkladem pro upřesnění urbanistické struktury v rámci územního plánu města Humpolce a proto změny územního plánu budou reagovat i na koncepci těchto studií.

You May Like

Témata