Soutěž o vytvoření loga města Humpolec

23

Městský úřad v Humpolci vyhlásil soutěž, jejímž cílem je vytvoření loga jako jednotého a zapamatovatelného symbolu města použitelného pro propagaci. Logo bude použito především v publikacích, na kulturních, sportovních a společenských akcích konaných pod záštitou města.

Podmínky účasti :

Soutěže se mohou zúčastnit všichni zájemci z řad široké veřejnosti, děti i mládež. Z účasti nejsou vyloučena ani profesionální grafická a reklamní studia. Autor vítězného návrhu přenechá městu Humpolci veškerá práva související s používáním návrhu. Zároveň tak vysloví souhlas s tím, že jeho návrh může být ještě dále graficky upraven v profesionálním grafickém studiu.

Termíny soutěže:


Uzávěrka přijímání návrhů: 31.5.2007
Hodnocení návrhů bude dokončeno do 30.6.2007. Výsledky hodnocení a pořadí na předních místech budou zveřejněny na webových stránkách města (www.mesto-humpolec.cz) a v Radničních listech.


Požadavky na přesložené návrhy:


Formát návrhů může být jak v papírové podobě formátu A4, tak v digitální podobě (soubory typu jpg, gif, pdf). Každý návrh musí obsahovat textovou přílohu s údaji o autorovi: jméno a příjmení, adresa bydliště, datum narození, telefonický kontakt nebo e-mailovou adresu.


Zasílání návrhů:


Poštou na adresu: Městský úřad Humpolec, odbor tajemníka, Horní náměstí 300, 396 01 Humpolec
(na obálku napište heslo „LOGO MĚSTA“)
E-mailem na adresu: jiri.fiala@mesto-humpolec.cz

Ocenění návrhů:


Autor vítězného návrhu obdrží odměnu ve výši 5.000,- Kč.
Autor návrhu, který se umístí na 2.místě, získá odměnu 1.000,- Kč.
Autor umístěný na 3.pozici obdrží 500,- Kč.


Čtěte dále:   8. zasedání zastupitelstva města, 20.12.2023

myska

23 thoughts on “Soutěž o vytvoření loga města Humpolec

 1. Hahaha. Právě jsem tenhle článek dával do kupy, když ho sem Myška vyfikla. Jooo, zase hold byla rychlejší. :))

  Není to zas tak dávno, co se tady na Humpolákovi několik čtenářů pohoršovalo nad novými poutači „VE DNE I V NOCI, VÍTEJTE V HUMPOLCI“ ( http://www.humpolak.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=3369 [www.humpolak.cz] a jak že jsou ošklivé a proč městský úřad neuspořádal nějakou soutěž. No zdá se, že městský úřad jejich nářky vyslyšel. Jenom jsem zvědav, kolik z nich se do téhle soutěže přihlásí a předloží svůj návrh. :)))

  1. Jééé, tak to mě mrzí. No jo, já myslela, že ty touhle dobou ještě spáváš :-))) Ale dovolím ti, abys sem dal Radniční listy 😉

  2. :-)))))))
   Také jsem zvědav na ty zástupy grafiků s vytříbeným vkusem a neotřelými, originálními nápady. Ono se dobře remcá a pomlouvá, ale horší je něco vlastního vytvořit. Ale to platí globálně nejen na logo města…

 2. Už mám vymyšleno. *:P
  V každém případě odměny pro profesionální grafiky se pohybují rozhodně někde jinde… Takže se vcelku dá předpokládat, jaký bude výsledek… Orlík, kostel a Ve dne v noci vítejte v Humpolci…
  A profi grafika s nekoná… *:(

  1. Pesimisto 🙂
   Já osobně jsem nabyl po přečtení dojem, že se jedná o jakousi soutěž nápadů a že se hledá NÁPAD a ten bude následně profesionálně dotažen. To že máš pravdu ohledně zmíněné ceny nezpochybňuji. Určitě bych byl rád kdyby byl osloven třeba můj oblíbený designér Stefano Scozzese, ale nejsem si jist zda by ho Humpolec byl schopen zaplatit. Takhle to zbyde na Tebe a další nadějné mladé grafiky 🙂

   1. To ovšem neznamená, že nemůže vzniknout zajímavější návrh, než od zkušených designerů. Důležitější bude, kdo to bude posuzovat, tam by měl být někdo od fochu. Jediné co je jisté už nyní je fakt, že bude dostatek profi kritiků, to je nenáročné a tudíž oblíbené zaměstnání.

    1. S tím nelze než souhlasit. Spousta peněz za logo neznamená automaticky kvalitu. Každý profesionál jednoho dne vyčerpá nápady a pak vykrádá sám sebe nebo nápady druhých. Většina je ač si to přizná nebo ne stejně výrazně ovlivněna tím co viděla jinde…Ono je u loga města dost těžké hledat správný motiv. Pokud se odejde od klasiky – erbu tak osobně nevím co by mělo v logu být. Nějaká speciální podoba písmene „H“??? Silueta čehosi co evokuje Humpolec ??? Nebo snad nějaký supermoderní tvar hýřící barvami ??? Já bych (pokud se nenajde opravdu zdařilé nové logo) klidně zůstal u toho „erbu“.

     1. Spousta peněz neznamená kvalitu, ale zvětšuje šance na úspěch. Spousta lidí si za pět papírů neořeže ani tužku. Rozhodně není pravda, že každý někdy vyčerpá své nápady. Někteří naopak ze sebe dostanou to nejlepší až na sklonku života. Toto je umělecké odvětví. Neznamená automaticky, že čím jsi starší, tím máš méně co říci. A protože, jak píšeš, je pro logo těžké hledat motiv, o to více by tomu prospěl profesionální náhled. Bohužel zadarmo ani kuře nehrabe… Logo nebude Humpolecké, ale Humpolácké…

     2. No tak já teda nevím… Řekla bych, že existuje ještě dost lidí, kteří si tu tužku ořežou třeba i zadarmo. A pokud pro profesionály není tou správnou motivací pět tisíc, tak by tou motivací mohla být třeba prestiž, ne? Např. „byl jsem to JÁ, kdo vymyslel logo Humpolce“. Copak se dnes opravdu všechno hodnotí jenom prachama? 🙁 Jsem optimistou a věřím, že ne! Doufám, že můj optimismus nebude naivitou.

     3. Souhlas. Trochu nerozumím tomu, jak si je Martin jistý výsledkem, že logo bude humpolácké…

     4. Prestiže se bohužel nenajíš *:) Logo není hned a za ten čas by jsi mohla třeba udělat jinou zakázku, kde budeš mít x krát tolik peněz. Na druhou stranu to může být srdeční záležitost a to je jiná *:)
      Prestiž soutěže by zvedlo, kdyby autor návrhu mohl pokračovat dále, tzn. mít možnost domyslet použití loga do všech důsledků. Nedávat zakázku cizí grafické firmě, která de facto shrábne převážnou většinu peněz, pohybující se minimálně o jednu nulu výše, ne-li o dvě *!) (Brno – kompletní logotyp, cca 1 mil. Kč.)
      Nikde jsem nevrdil, že můj návrh vyhraje. Nejsem grafik *:P
      V mém případě to bude ta srdeční záležitost.. *:)

     5. No já vím, že jsi netvrdil nic o svém vítězství. To byla jen narážka na tu tvoji poznámku, že logo bude „humpolácké“. Protože pokud bys třeba opravdu vyhrál TY, jsi přesvědčený, že to logo bude pořád humpolácké? To už asi ne, co? Jinak samozřejmě nic ve zlém, ale tohle prostě nešlo nesebrat.

     6. Když si vytáhl to Brno, tak musím uznat že ve srovnání s pra-pra-pra-pra-ha-gue-g to jejich logo z mého pohledu vyznívá lépe. Přiznám že jsem zvědavý na Tvůj výtvor 🙂
      Nebylo by od věci, kdyby ty soutěžní návrhy mohly být třeba tady nebo třeba na infohumpolec komplet ke shlédnutí.

     7. Ano. Logo bude stále Humpolácké, protože nejsem grafik a soutěž byla Humpolácky připravena. Navíc já nevyhraju, protože tolik prestiže bych asi nerozdýchal… *:)

     8. Hmm. No jo, no. Pak mě to ale nutí zeptat se tě: jak ty bys tu soutěž připravil, aby nebyla humpolácká? Nabídnul bys vítězi toho melouna? Pak už by to bylo to pravé ořechové? A nepodceňuj se tolik. I humpolácký Humpolák negrafik může stvořit humpolecké nehumpolácké logo :))

     9. Ty Martine, existuje alespoň jedna jediná věc kterou můžeš v Humpolci označit za kvalitní, dobře udělanou, nehumpoláckou?

     10. Humpolák, Celková oprava průtahu městem, Plecháč, Glasshouse, Medova vila, budova zemědělky, budova ZŠ Podhrad, smuteční síň, fara, kostel, hrad…
      A ještě se mi líbí vstupní portál do té nové kafárny, ale jen ten portál… *:)

     11. Jsem zvedavy, jestli dokaze rozpoznat „dobre“ logo a v pripade, ze se takovy navrh objevi se tady zpetne omluvi. Ja si myslim, ze se klidne muze nejake prekvapeni objevit. Napr. stranky Karamby jsou dobrym prikladem toho, ze se i ve skromnejsich podminkach daji vytvorit profesionalni aplikace.

     12. Nemyslím, si, že bych se měl za něco omlouvat. Vyjadřuji tu jen svůj názor, za kterým si stojím a nikomu ho nevnucuji. Píši slušně a pod své výtvory se podepisuji.
      Jen jsem chtěl upozornit, že k soutěži na vážnou a důležitou věc, jakou je logotyp města, je dle mého přistupováno spíše lehkomyslně.
      Vzhledem k tomu, že se debata začíná točit jen okolo mé osoby, co dokáže a nedokáže, tak s ní končím. Díky za diskuzi.

      MF

 3. Přátelé, tak vážně nevím, o co se dohadujete. Pokud si dobře pročtete zadání, zjistíte, že podmínkou je přenechání autorských práv, ale nikde se nepíše, že to nemůže být dalších třeba 50000,-. Někdy je třeba číst mezi řádky. Vypadá to spíš jako dobře nalajnovaná zakázka pro určitou skupinu. Kamil

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Humpolečtí hokejisté v prvním zápase finále prohráli

St Úno 28 , 2007
Hokejové Áčko Jiskry Humpolec postoupilo do finále Přeboru mužů Vysočiny. První finálový zápas se hrál v neděli 25.2. v 16.30 v Humpolci. Čtěte dále:   8. zasedání zastupitelstva města, 20.12.2023

You May Like

Témata