Soutěž Otevřeno x Zavřeno

6

Soutěž hodnotí kvalitu poskytování informací občanům zejména z úřadů veřejné a státní správy a další povinných subjektů, jako například subjekty ovládané státem, krajem, nebo obcí, veřejnoprávní instituce a další.

Soutěž Otevřeno x Zavřeno hodnotí kvalitu poskytování informací občanům zejména z úřadů veřejné a státní správy a další povinných subjektů, jako například subjekty ovládané státem, krajem, nebo obcí, veřejnoprávní instituce a další. Jednotlivé nominace jsou pro tento ročník přijímány za období 1.9.2012 – 31.8.2013.

Své nominace zasílejte prostřednictvím elektronického formuláře  do 5.9.2013. Slavnostní vyhlášení bude 1.10.2013.

V kategorii ZAVŘENO:

 • Přístup k informacím – Například vyřízení žádosti o informace, zveřejňování informací o jednání a hlasování zastupitelstva, rady, ministerstva.
 • Svoboda projevu – Nevyváženost v radničním periodiku, zastrašování oponentů či novinářů, využití veřejných peněz k propagaci vedoucích politiků.
 • Účast občanů na rozhodování – Například (ne)projednání významných rozhodnutí s veřejností, zatajení důležitých rozhodnutí.

V kategorii OTEVŘENO:

 • "Otevřená data" –  zda úřad poskytuje některé své databáze ve snadno zpracovatelném formátu.
 • Přístup k informacím – Například vyřízení žádosti o informace, zveřejňování informací o jednání a hlasování zastupitelstva, rady, ministerstva, internetové aplikace poskytující informace on-line (např. o
  čerpání rozpočtu).
 • Svoboda projevu – Vyváženost v radničním periodiku, internetové stránky umožňující výměnu názorů, pravidla pro propagaci instituce a jejích představitelů.
 • Účast občanů na rozhodování – Například projednání významných rozhodnutí s veřejností, zveřejňování důležitých rozhodnutí, internetové zapojení veřejnosti do zajištění veřejných služeb, vytváření zpětné vazby (web 2.0).

 zdroj: www.mesto-humpolec.cz

více na: http://www.otevrete.cz/

Čtěte dále:   Navrhněte svůj nápad do 31. 3.

Petr

6 thoughts on “Soutěž Otevřeno x Zavřeno

 1. Dobrý nápad. Chtěl jsem vložit do kategorie zavřeno – neprojednání významných rozhodnutí s veřejností – schválení výstavby tenisové haly městem Humpolec. Ale bohužel mi blbne ten formulář.

 2. v týdeníku 5+2 se objevila informace,že se opět zvažuje výstavba rozhledny na Orlíku. Nezdá se to už přehnané? Nejprve neúńosně drahá tenisová hala a nyní snad už příští rok má výstavba rozhledny být v chodu.Je vidět,že všechno musí být na Orlíku za každou cenu. Ostatní oblasti města se zazdí. Mám na mysli Havlův kopec, který je zcela mimořádnou, bohužel zapomínanou dominantou našeho okolí,ale prohradní lobby opět zvítězila.
  Tak vzhůru do věží…

  1. Plně souhlasím s tímto názorem. Sebelepší stavba rozhledny na věži hradu Orlík bude vypadat hrozně a hlavně tam nepatří a nemá to tam co dělat. Naopak z Havlova kopce je daleko lepší výhled, je to další dominanta města a hlavně vede tam komunikace a je tam elektřina i voda, takže je možné tam vybudovat nejen rozhlednu, ale i např. kiosek na občerstvení a občané města i návštěvníci od jinud by mohli mít další možnost procházek a výletů. Pokud už město chce vydat peníze na tuto akci, tak jedině na “ havláku“. A je třeba vypsat anketu pro širokou veřejnost, zda vůbec rozhlednu budovat a pokud ano tak kde.

   1. Obávám se,že pokud nebudou památkáři a ekologičtí bafuňáři proti tak místo je dané,tedy Orlík.Občané třeba vyjádří názor že rouhlednu není nutné mít, ale když vidíte jak se staví na Třebíčsku a okolí, tak i u nás by vyrůst něco mohlo

    1. Jsem rád,že tu opět někdo navrhuje myšlenku rozhledny na Havlově kopci,čímž by došlo i k zviditelnění největší místní části města-Hněvkovic.

     Bohužel situace se má tak, že výše zmíněná komunikace, která vede na kopec v současnosti,je v soukromých rukou.Tedy jak ta, která začíná u tzv.Pechova křížku, tak ta, která vede k telefonní věži. Samotný vrchol kopce, kde je vchod do bývalého vojenského bunkru je ve vlastnictví společnosti Telefonica.
     Nevím jak by městské orgány zde pojaly možnost výstavby.
     Je to smutné,ale stačí nahlédnouti do map v katastru a jsou zde různí vlastníci a nevěřím, že by někdo z nich povolil.Největší problém vidím právě v cestě od Pechova křížku.Je sice záhadou jak někdo může koupit cestu, ale dnes je možné vše. Tolik tedy pro info. čtenářům.
     Zbyněk LOSKOT, obyvatel Hněvkovic

     1. Zapomíná se i na to, že ne na každém kopci Vám rozhlednu povolí – v rámci krajiny jsou rádiové koridory a stavba do nich nesmí zasahovat. Toto je např. problém torza bývalé rozhledny na Šacberku – hned vedle ní vznikl novodobý vysílač, který obnovu neumožňuje.

      frrrr

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Bowling - bar Humpolec

So Srp 24 , 2013
Bowling – bar Humpolec zahajuje sezónu Čtěte dále:   Radniční listy

You May Like

Témata