Soví den prozradí vše o sovách

1

Vše o sovách se můžete dozvědět o nadcházejícím víkendu 12-13. června ve Stanici ochrany fauny v Pavlově u Ledče nad Sázavou, kde se uskuteční akce Soví den.

„Sovy patří stále mezi tajemné noční ptáky opředené moha pověrami a my je chceme ukázat v denním světle,“ vysvětluje pořadatel akce Pavel Koubek z Občanského sdružení Zelené srdce.


Ve stanici, která zachraňuje poraněné volně žijící živočichy z celého kraje Vysočina, si můžete prohlednou většinu u nás žijících druhů sov při pravidelných prohlídkách, ale o tomto víkendu budou prohlídky doplněny o výstavu fotografií o jejich životě, ohrožení a možnostech ochrany, výstavku budek, výstavku figurek sov z nejrůznějších materiálů.  Můžete se dozvědět, jaká jsou soví NEJ (nejmenší, největší, nejvzácnější….) a také můžete přispět ke zvolení nejkrásnější sovy.  Majitelé sovích příjmení budou mít tento víkend vstup do stanice zdarma.


 


Program se uskuteční po oba víkendové dny při pravidelných prohlídkách v 9,11,13, a 15 hodin a průvodcem vám bude právě Pavel Koubek, který se sovám na Vysočině dlouhodobě věnuje. 

Čtěte dále:   Novinky z Jihlavy

myska

One thought on “Soví den prozradí vše o sovách

  1. Součástí Sovího dne je i volba NEJkrásnější sovy. Zatím vede ta největší výr velký. Pěkný den přeje Pavel Koubek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Otevření koupaliště Žabák

St Čvn 9 , 2010
V pátek 11. června ve 13.00 hod. se letos poprvé otevřou brány humpoleckého koupaliště Žabák. Čtěte dále:   Tipy na víkend na Pelhřimovsku. Slavnosti obsadí Počátky, v Humpolci je jarmark

You May Like

Témata