V Pelhřimově na zlatou neděli rekordní počet lodiček

Na Zlatou neděli 18. prosince se na pelhřimovském Masarykově náměstí uskuteční pokus o nejvíc plujících lodiček z vlašského ořechu se zapálenou svíčkou.

„Přijďte přispět k předvánoční atmosféře, vyrobte vlastní lodičku a podpořte pokus o zápis do České knihy rekordů, který proběhne v rámci tradiční akce,“ láká návštěvníky Miroslav Marek, prezident Agentury Dobrý den Pelhřimov.


Kromě samotného rekordu se návštěvníci dozví, jak se z tohoto staročeského zvyku dozvědět o své budoucnosti. Po šestnácté hodině pak dojde u pódia za zpěvu vánočních koled ke společnému položení lodiček na vodní hladinu. Připravena bude šestimetrová vodní plocha.


Vánoční program na pelhřimovském náměstí začne o půl desáté dopoledne a skončí v 17.00 malým vánočním pyrotechnickým překvapením z věže. Po celý den nebudou chybět koledy v podání táborských Pouličníků, živý Betlém včetně živého velblouda, vánočky, umění lidových řemesel, vánoční zvyky a věštby k vyzkoušení, výstavy a pohádky pro děti, pozorování předvánoční oblohy, společné zpívání koled a vytrubování z ozvučené věže kostela svatého Bartoloměje.


I letos se návštěvníci mohou těšit na tradiční koncert Nadi Urbánkové.


Zdroj: http://www.vysocina-news.cz/
Autor:  Ondřej Rázl

Čtěte dále:   Tipy na víkend na Pelhřimovsku. Na Křemešníku je pouť, hasiči v Humpolci slaví

myska

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Nedělní happening před Úřadem vlády přesunut na čtvrtek

Ne Pro 18 , 2011
Původní termín setkání příznivců záchrany Ježíška (neděle 18. 12.) před Úřadem vlády je přesunut na čtvrtek 22. prosince. „Symbolickou petici předáme našim státníků. Jednáme o tom, že petici předáme stínovému ministru školství Marcelu Chádkovi ve čtvrtek v jedenáct hodin v budově senátu,“ uvádí Tomáš Zdechovský. Čtěte dále:   V Humpolci […]

You May Like

Témata