Soví noc

3

Sdružení Zelené srdce představí skrytý život našich sov na akci „Soví noc“. Dne 6. března 2010 se kromě večerní výpravy do lesů na Křemešník uskuteční i odpolední přednáška s ukázkou živých sov v Pelhřimově.

Sovy patří stále mezi tajemné obyvatele naší přírody. Díky jejich skrytému nočnímu životu se s nimi ve volné přírodě setkáváme spíše náhodně. Jelikož už tak často nechodíme noční tmou, uniká nám i jejich houkání.


 


Pro všechny zájemce, kteří by se chtěli o těchto královnách noci něco dozvědět anebo jen zažít něco netradičního, připravilo sdružení Zelené srdce ve spolupráci s Českomoravskou mysliveckou jednotou Okresním mysliveckým spolkem Pelhřimov a Stanicí ochrany fauny Pavlov ojedinělou akci nazvanou Soví noc, která se uskuteční 6. března 2010.


 


„V letošním roce akce začne již v 14:30 hodin v budově Okresního mysliveckého spolku v Pelhřimově přednáškou o životě a ochraně našich sov doplněnou promítáním,“ představuje program Pavel Koubek ze sdružení Zelené srdce. Zejména děti zaujme závěr hodinové přednášky, kdy se budou moci setkat se živými sovami ze Stanice ochrany fauny. 


 


„V 18:30 hodin se vydáme od hotelu na Křemešníku u Pelhřimova na výpravu do lesa a budeme naslouchat sovímu houkání. Sovy budeme také lákat na magnetofonovou nahrávku jejich hlasu, na kterou reagují,“ přibližuje druhou část programu Pavel Koubek.


Vzhledem k tomu, že se jedná o výpravu za volně žijícími sovami, tak samozřejmě není vyloučeno, že houkat nebudou. Není dopředu dané, jaká setkání účastníky čekají a právě i v tom je kouzlo noční výpravy. Sebou potřebujete baterku, teplé oblečení a zimní obuv. Za větrného počasí a sněžení sovy nehoukají a akce bude zrušena.


 


Konání akce lze ověřit a další informace získat na tel. 737768102 

myska

3 thoughts on “Soví noc

  1. Zdravím, vzhledem poletujícímu sněhu předpokládám, že se soví noc neuskutečnila. Bude nějaký náhradní termín? Děkuji

    1. Bylo to se štěstím, ale v 18,00 hodin přestalo chumelit a Soví noc se uskutečnila. Hned při první zastávce reagoval na magnetofonovou nahrávku puštík obecný a dokonce ho bylo možné proti jasné obloze i zahlédnout. Jiná sova se již neozvala, ale nikdo si nestěžoval a i samotná procházka po nočním a zimním Křemešníku byla pro 20 lidí zážitkem. Omlouvám se, ale náhradní termín nebude. Zase první sobotu v březnu v roce 2011 a nebo v případě velkého zájmu je možné se domluvit na nějaké „soukromé“ výpravě.

      pěkný den Pavel Koubek – Zelené srdce

      1. Děkuji za informaci. Bohužel jsem to tedy prošvihl, nicméně příští rok se určitě dostavím. L.K.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Z deníku policie

Pá Úno 26 , 2010
Přímo na místě činu se podařilo humpoleckým policistům zadržet dvojici pachatelů, kteří se pokusili odcizit v Humpolci dvě vozidla.

You May Like

Témata