Společně tvoří i hrají Člověče, nezlob se. V SeneCura SeniorCentru Humpolec se propojují generace

Klienti SeniorCentra ze skupiny SeneCura v Humpolci a děti ze Základní školy Bambi se pravidelně setkávají a v rámci mezigeneračních aktivit se společně baví a učí nové věci.

SeniorCentrum bylo otevřeno v roce 2022, ale brzy se aktivně zapojilo do místní komunity, otevřelo dveře svému okolí a intenzivně podporuje oboustranně přínosný vztah mezi dětmi a klienty domova.

„Se školou Bambi spolupracujeme již druhým rokem. Aktuálně k nám děti chodí jednou za měsíc. Společně si čtou, tvoří v rámci arteterapie nebo hrají nejrůznější hry,“ říká vedoucí sociální pracovnice domova Jana Pešková. A dodává, že i klienti již vyrazili na návštěvu a prohlídku školy.

Kromě toho domov SeneCura spolupracuje také se Základní uměleckou školou Gustava Mahlera. Její dětský dechový sbor vystoupil například na letní zahradní slavnosti, která se v humpoleckém SeniorCentru konala.

„V neposlední řadě nám pomáhají studenti střední odborné školy v Humpolci z oboru kuchař-číšník. Připravují s námi zejména tzv. večeře při svíčkách, na které si klienti mohou pozvat své blízké a strávit s nimi příjemný večer,“ popisuje Jana Pešková. V budoucnosti by také studenti oboru cestovní ruch měli pro klienty připravovat zajímavé prezentace o konkrétních zemích.

Cílem mezigenerační spolupráce je především podpořit u dětí úctu ke stáří a chuť objevovat nové věci a zároveň vnést novou energii a radost do života klientů. Setkávání těchto generací by mělo být běžnou součástí života naší společnosti. Zároveň pestrého programu aktivit, výletů a koncertů, které se v domově konají, se mohou kdykoliv zúčastnit i blízcí lidé klienta nebo lidé z okolí. V SeneCura SeniorCentra Humpolec jsou dveře vždy otevřené.

SeneCura SeniorCentrum Humpolec nabízí sociální služby Domov pro seniory a Domov se zvláštním režimem (pro seniory trpící demencí). V moderním domově je klientům k dispozici společenský sál, fitness centrum, hobby místnost, kaple nebo kadeřnictví. Unikátní je i uspořádání pokojů do tzv. domácností, kdy společný prostor obývá určitá skupina klientů, kteří se navzájem znají. Klientům zde zajišťují péči 24 hodin 7 dní v týdnu. Kromě zdravotní, ošetřovatelské a sociální péče zde naleznete širokou škálu doplňkových služeb i bohatý výběr volnočasových aktivit.

Čtěte dále:   Poradna na cestách

Skupina SeneCura je s více než 2 000 lůžky předním nestátním poskytovatelem pobytových sociálních služeb v České republice. V 17 SeniorCentrech nabízí pobytové sociální služby Domov pro seniory a Domov se zvláštním režimem pro klienty s Alzheimerovou chorobou či jiným typem demence. Zařízení SeneCura jsou založena na partnerství, spolupráci, inovacích, kvalitní péči, ale i na vysoké kvalitě života ve stáří. www.humpolec.senecura.cz

Axl

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Humpolec na videu: Starý Humpolec

Čt Úno 8 , 2024
Humpolec – znaky, události, slavné osobnosti. Čtěte dále:   Pohozené stříkačky v ulicích, důvod k obavám?

You May Like

Témata