Společnost United Buses spustí spojení z Pelhřimova a Humpolce do Prahy

2

Nový hráč na českém trhu linkových autobusů. United Buses zavádějí nové spojení Budějovice – Vysočina – Praha.

Autobusový dopravce United Buses oznámil na svých stránkách, že ve čtvrtek 1. října spustí novou linku České Budějovice – Třeboň – Jindřichův Hradec – Kamenice nad Lipou – Pelhřimov – Humpolec – Praha. Dopravce ji prezentuje především jako rychlé spojení z Jindřichova Hradce, Pelhřimova a Humpolce do Prahy. Většina spojů bude začínat a končit právě v Hradci či Pelhřimově.

„Expresní autobusy cílí na náročnější pravidelně dojíždějící cestující z Pelhřimova a Humpolce do Prahy pro které je rozhodující komfort, pohodlí a čas. Podobná spojení byla v minulosti velmi oblíbená a zanikla se soukromými dopravci. Věříme, že si svou oblibu u cestující veřejnosti opět najdou i přes nepatrně vyšší jízdné oproti zastávkovým autobusům,“ uvedl majitel United Buses Karel Bílý.

Jednosměrnou jízdenku z Pelhřimova do Prahy pořídí cestující v e-shopu od 99 do 169 korun. Z Humpolce vyjde cesta na 99 až 149 korun. U řidiče je jízdné dražší: 175, respektive 150 korun za jednu cestu. Jízdenka z Třeboně nebo Jindřichova Hradce do Prahy vyjde v e-shopu na 139 až 209 korun.

Linku budou obsluhovat dálkové autokary Neoplan, Mercedes, MAN a Setra. Jízdní řády jsou na stránkách dopravce.

Společnost United Buses vstoupila na tuzemský trh linkové dopravy letos 16. března, kdy začala provozovat linku České Budějovice – Brno. Později ji posílila a rozptýlila do různých tras. Jezdí na komerční riziko.

Dálkový autobus Setra. Pramen: United Buses
Dálkový autobus Setra. Pramen: United Buses

Axl

2 thoughts on “Společnost United Buses spustí spojení z Pelhřimova a Humpolce do Prahy

    1. Měli by převzít VDV od neschopného ICOMu. Icomácké autobusy i spoje jsou naprosto šílené!! Ty sedačky mají asi 100 let,jak jsou prosezené.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Havlíčkobrodsko se na epidemiologickém semaforu zbarví do oranžova. Které akce v kraji se ruší?

Út Zář 22 , 2020
Havlíčkobrodský okres se patrně už dnes podle aktuálních informací krajských hygieniků na semaforu epidemiologické situace zbarví do oranžova. Důvodem k tomuto posunu jsou nepříznivá čísla pozitivních případů onemocnění covid-19. V praxi to představuje od čtvrtka 24. září zpřísnění epidemiologických opatření na Havlíčkobrodsku.
Havlíčkobrodsko se na epidemiologickém semaforu zbarví do oranžova. Které akce v kraji se ruší

You May Like

Témata