Spolkový dům a budovu školy v ulici Husova čeká výrazná proměna

37

Mimořádná investice se připravuje v rámci plánované revitalizace městského bloku „Spolkový dům – Husova“.

Pracovní skupina ve složení starostka Alena Štěrbová, místostarostové Petr Machek a Pavel Hrala, architekt Vojtěch Sosna, zastupitel Zdeněk Škrabánek, ředitel ZŠ Hálkova Tomáš Jůzl, ředitelka ZUŠ Gustava Mahlera Dita Čeledová, historik Vladimír Staněk, Julie Svatková z MAS, ředitel Gymnázia Jiří Dalík a ředitelka SVČ Miroslava Lisá, se sešla koncem července. Aktuálně se zabývá především zpracováním soutěžního zadání a nastavením správných podmínek pro architektonickou soutěž. Do večerních hodin se řešila především možnost využití prostor tak, aby odpovídala představám a požadavkům dotčených organizací.
Projekt řeší nejen rekonstrukci stávající školy, renovaci Spolkového domu, ale také případnou dostavbu k bočnímu slepému štítu Spolkového domu, využití školního nádvoří a přiléhajících veřejných prostor. Důležitou součástí zadání bude i řešení interiéru budov. „Přestavba tohoto významného městského bloku bude jednou z největších investic města. Je tedy nezbytné, aby návrh budoucího využití vzešel z co možná nejširší skupiny dotčených organizací i jednotlivců. Ve druhé půlce srpna budeme zadání pro architektonickou soutěž projednávat také v rámci jednání jednotlivých komisí rady města,“ vysvětlil místostarosta Petr Machek.

Petr

37 thoughts on “Spolkový dům a budovu školy v ulici Husova čeká výrazná proměna

 1. Bude to náročná architektonická soutěž. Skloubit vše, aby se zachoval mnohdy přeceňovaný historický ráz budov a aby to sloužilo pro potřeby lidí v 21.století, to je úkol nadlidský. A cena za rekonstrukci jistě astronomická v budoucnu.

  1. Za mě zkusit proměnit v parádní byty. Byty nejsou, je to v centru města, kousek všude, určitě by o ně byl zájem. Dělat v době, kdy tady máme Mikádo, 8smičku, divadlo za komínem, Bernard konferenční centrum, Fabrika konferenční centrum a určtě ještě něco dalšího, sál kvůli pár několika plesům, kterým časem stejně odzvoní, je nesmysl.

 2. Absolutní souhlas, ale kdo ví jak se na to budou dívat zastupitelé.
  Výstavba není asi zrovna dvakrát podporována, jinak si neumím vysvětlit proč se neřeší ten projekt na Rozkoši.
  Jestli je to jinak, tak mě opravte, ale to mohl být zásobník stavebních pozemků na dlouhé roky.
  Kdo ví co za tím je, že to nejde…

  1. Jestli je to pozemek soukromníků, těžko v tom vidět nějakou výhodu. Pozemky soukromé jsou třeba i v Hněvkovicích a také se neřeší. A určitě by se našly i v jiných místních částech.

   1. Podívejte se na výsledky práce nového vedení. Skoro to vypadá, že se neřeší nic. Chuť přitom byla a piráti s hugnama ji mají i dál. Pořád jim ale někdo seká ruce.

    1. Řeší se mnoho věcí, ne že ne. Jen mě mrzí že byl dočasně odpískán dům,který se měl stavět poblíž hasičárny, tedy bytový dům,

     1. Můžeš být konkrétní, co se řeší? Jak tady už lidi psali, výsledky má jenom Machek. Potom Hendrych, Alenka a Oplakal. To je z koalice všechno. Hrala velké nic. Štěrbová akurát tak fotky na fejsu. Křivánek a Šidlák, co to je za radní? Vrána sám kritizuje dotace na kastraci koček. Magoatra Jarošová neviditelná. Zrovna tak Korďák.

     2. Jaké prosím mají vámi jmenovaní výsledky? Konkrétně – co se povedlo přetavit do funkční praxe? Díky.

   2. To už je o umění těch umělců co tam sedí, co dokážou z toho blbě řečeno,, vydojit,,.
    Mohli se pokusit to vykoupit, mohli vykomunikovat, kdy se to začne realizovat a do kdy to bude zkolaudováno, co z toho bude mít město a milion dalších věcí/podmínek ve prospěch všech/města.
    Bohužel to zatím vypadá, že se musí přihřát polívka někomu v okolí radnice.

    1. Výkup od soukromníka je na trať minimálně 10 let. Myslíte,že v této době,kdy peníze jsou stále v poklesu někdo rozumný odprodá pozemek? Zkuste si to jednat se soukromým vlastníkem. Výstavba na Rozkoši mě fakt nepálí. To bych radši ty prachy nasypal nějakému mladému doktorovi, který by otevřel ordinaci v Humpolci a provozoval ji.

     1. To máte asi pravdu a nebylo by v tom případě dobré začít řešit i výkupy pozemků k budoucí výstavbě. Sám přeci říkáte, že je to běh na dlouhou trať. A jak sám rovněž říkáte, jeden Palacký nemá tu hodnotu co měl před jistou dobou a tak se ptám a kdy jindy by město má směnit peníze než teď, když jejich hodnota jde dolů a ceny třeba také.
      Mimo to město má pozemek na Jiřické a tam, jak to tu již napsal i p. Voplakal by rádi něco realizovali, bohužel ta lokalita má své problémy a budou muset ohnout spoustu věcí, což bude buď velmi drahé nebo mimo mantinely zákona v dlouhém horizontu okolo10 let.
      Ale shodou okolností vim, že přilehlý pozemek k městskému pozemku majitele změnil, sice se schovává za firmou z Prahy ale po chvilce člověk zjistí odkud vítr fouká… A nynější opozice má hned možnost vrátit předvolební TO.

     2. Nemovitosti pres prazske firmy nakupuje pivovar. Ze by to byl i tenhle pripad?

 3. A kdo slyšel něco o bývalých členech rady města v minulém období? Také se objevovali jen ti hlavní aktéři. To bylo vždycky. Ono jít hned za člena rady bez jediného roku v zastupitelstvu před tím je dost odvážné.

  1. Je to tak a kompetence některých radní, kteří si dobrovolně vyvěsí Andreje na plot prodejny o tom vypovídá své

   1. To,že měl někdo propagaci hnutí ANO dobrovolně na plotě není žádný důkaz. Byli lidé, kteří měli propagaci KDU-ČSL, nebo v komunále plachtu Dohody. Každý vyvěsí komu fandí. O tom to je.

  2. To sem netahejte, to je minulost. Prsili jste se, jak bude vše jinak a líp tak bychom to rádi konečně viděli v praxi.

   1. Táhne je dolů Pavlis Hrala. To na radnici není žádný tajemství. Stačí se zeptat úředníků nebo zastupitelů. Štěrbová ho macešsky brání, protože je dobrou kámoškou jeho mámy.

     1. Díky. Ale ta práce by měla mit nejake výsledky. Proto byvs dělána. Takže?

  1. Co vím, Pirát Hendrych řeší místo úředníků čistírnu. Hugny zase dost pomáhají Technickým službám, řešení energií a aktivní jsou v dalších oblastech. Prostě každý z nich v rámci možností.

   1. Taky sem to slysela. V koalici to pry uz od cervna vre. Sterbova uz pry jednala i se stavajici opozici o vymene mistostarosty Machka a vyhazovu aktivnich hugen z koalice. Rikal mi to clovek napojeny na ANo.

 4. Humpolec už delší dobu neřídí pan švestka s čistou hlavou,ale pan hrana a jeho koně s jedním pirátem!!Chudáci zaměstnanci z jedné firmy v Humpolci když vidí pana piráta !!

   1. Machek není pan hrana,ale je timto člověkem který bydlí u hasičárny velice ovlivňován,řízen a není to jenom on kdo musí poslouchat rozkazy!!

    1. No co sem slysela tak rozkazy rozdava hlavne starostka Sterbova. Casto vsak nesmyslne. Proto proti vystupuje pirat a hugny.

 5. Otázka zní jak tedy využít komplex Husovky a Spolkového domu? Jaký návrh máte? Padl tu návrh na byty, má někdo jiný?

  Řešit u výkonnost Rady či vedení není tématem dne. Volby dopadly jasně. Respektujme to a výsledek sečteme v roce 2026. Možná i opozice do té doby sežene kvalitní lidi na kandidátky. Zatím zájem nové krve není ani u lidovců, ani socdem ani ODS a STO

  1. Lidovci aka černoprdelníci jsou odsouzení k záhubě. Dnes mladí jedou jiné věci, než hodnoty křesťanství…

  2. Za nákup předraženého Spolkového domu poděkujme hlavně ODS.Tento objekt byl nabízen i jiným soukromím subjektům k prodeji za úplně nižší cenu a ti i tak nabídku odmítli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Humpolečtí předškoláci vyráběli dřevěné boxy ve školních dílnách

Po Srp 7 , 2023
Zlepšená epidemiologická situace umožnila realizovat několikrát naplánovanou a pak zase rušenou akci pro předškolní děti z Humpolce.

You May Like

Témata