Výsledkový servis z uplynulého víkendu. Hokej, fotbal a další sporty.

H O K E J :

Okresní přebor

Čejov – Pelhřimov B 4:5

Vstup do utkání, které se hrálo v dosti mrazivém počasí, vyšel lépe hostům. Ti z minima šancí vytěžili dvě branky. Čejovští si vytvořili řadu příležitostí, ale ztroskotali na výborném Opicovi. Ve druhé třetině Pelhřimovští ještě zvýraznili své vedení a zdálo se být rozhodnuto. Avšak v závěrečném dějství se Čejovští nevídaně vzchopili a nebýt neuznaného gólu, skončilo by utkání rezmízou. Fakta góly: 25. Sibera, 46. P. Kerbr, 47. Buben, 53. Tauber 6. a 32. Sláma, 5. Růžička, 22. Zajíček, 33. Vaněk. Rozhodčí: Přichystal, Veverka. Vyloučení: 7: 8. Přesilovky: 1: 1. Oslabení: 1: 0. Diváci: 120. Třetiny: 0: 2, 1: 3, 3: 0. Čejov: Šťastný T. Moravec, Sibera, Folejtar, Buben, Koten, Jaroš, Eremka, Mašek, Pavlas, T. Maršík, Z. Moravec, Tauber, Pavel Kerbr. Pelhřimov B: Opic Florián, Sláma, Lhotský, Krtek, D. Pamětický, Zukal, Suchan, Strnad, Miksa, Klubal, Humeš, Růžička, Zajíček, Vaněk.

Počátky – Humpolec B 7:7

Vyrovnané utkání začali lépe hosté a v 16. minutě vedli už o tři branky. Počátečtí ovšem nesložili zbraně a v průběhu druhého poločasu vyrovnali. V závěrečné třetině přibylo nervozity na obou stranách a došlo i k řadě ostřejších zákroků. Konečná remíza je vzhledem k vývoji utkání pro obě mužstva spravedlivá. Fakta góly: 21., 31. a 41. Tříletý, 16. a 21. Houška, 27. Vachek, 55. Prágr 47. a 51. Svoboda, 9. Borovec, 15. T. Bláha, 16. Minks, 34. Dolejš, 42. Hynek. Rozhodčí: Humeš. Vyloučení: 5: 7. Přesilovky: 2: 2. Třetiny: 1: 3, 4: 1, 2: 3. Diváci: 60. Počátky: Miksa Voharčík, Vachek, Blecha, Houška, Dvořák, Samek, Prágr, Fuk, Brabec, Sejrek, Šindelář, Brtník, Svoboda, Vichr, Hora, Tříletý, Vlček. Humpolec B: J. Ždimera Dolejš, Ždimera ml., Zach, Horáček, Bláha, Borovec, Minks, Pipek, Hynek, Svoboda, Skořepa.

Výhru ukradla power play

V přeboru Vysočiny usilovala humpolecká Jiskra o uhájení předposlední příčky. To se jí sice povedlo, ale náskok na Telč nezvýšila, neboť ta zachránila remízu 62 vteřin před koncem.

Humpolec – Telč 2:2

Dlouho se hrálo na obou stranách velmi obezřetně v defenzívě, což přerušila až gólová střela Hauzara. Jiskra odpověděla náporem ve druhé třetině, jenže nerozhodla, neboť z pěti vyložených šancí proměnila jedinou. Přesto byla blíže k vítězství. V dramatickém závěru začala Telč dvě minuty před koncem hrát bez brankáře a dočkala se zřejmě zaslouženého vyrovnání. „Bylo to kvalitní a hlavně fér vedené utkání, oba týmy si sáhly na dno sil. Ztráta vítězství v samém závěru mě samozřejmě mrzí,“nechal se slyšet kouč Jiskry Jaroslav Bláha. Fakta – góly: 42. J. Kavka, 47. Dvořák – 16. Hauzar. 59. Stejskal. Rozhodčí: Nacházel – Miksa, Nenadál. Třetiny: 0: 1, 1: 0, 1: 1. Vyloučení: 3: 4. Přesilovky: 1: 1. Humpolec: Sochor – Klubal, Dvořák, Sedláček, Pipek – Čech, L. Kavka, J. Kavka – Zour, Krátký, Skořepa – Šerák, Hanousek, Lupták.

F O T B A L :

Bernard Cup stále má tři neporažené celky

Humpolec dor. – V. Jeníkov 1:3

V prvním poločase se domácí mladíci připravili o lepší výsledek špatnou koncovkou. Naopak krajně nebezpeční hosté vytěžili z minima maximum. Ve druhé půli již byl Jeníkov jasně lepší a s přehledem zvítězil. Fakta góly: 30. F. Časar 36. a 58. M. Pudil, 27. Kořínek. Rozhodčí: Šefčík. ŽK: 1: 3. Diváci: 40. Poločas: 1: 2. Humpolec: Beránek (41. L. Časar) Kameš, Šubrt, Vondra, L. Brdečka, Štěpán, Jůzl, Chlád, Křišta, Paťha, F. Časar.

Humpolec – Jiřice 3: 1

Jiřičtí se představili jako snaživý a bojovný soupeř, který pečlivě bránil, a tak se domácí favorit těžko prosazoval. Ve druhém poločase si favorizovaný celek ale přece jenom vynutil výhru. Fakta góly: 28. a 70. Pícha, 65. Svoboda 74. Veroněk. Rozhodčí: Šefčík. ŽK: 1: 1. Diváci: 50. Poločas: 1: 0. Humpolec: Moravec Vincenc, Wallisch, Svoboda, T. Brdečka, Hájek, Kopic, Jančička, Pícha, Holoubek, Filipský. Střídali: Kostřica, David. Jiřice: Zabloudil Sovka, J. Svoboda, Pavel Příhoda, Langr, Sadský, Veroněk, Hložek, Horký, Petr Příhoda, M. Čermák. Střídali: Z. Čermák, Štěpán, Petřík.

Čejov – Lukavec 1:1

Ve vyrovnaném utkání se šancemi na obou stranách se v první části hry chopili otěží Čejovští, avšak jejich tlak vyšel naprázdno. Po obrátce začaly padat i branky a první po zajímavé kombinaci vstřelil Lukavec zásluhou agilního Hippmanna. Poté se vrhli do útoku opět domácí a čtvrt hodiny poté vyrovnali. Poté fotbal skončil. Fakta góly: 66. T. Moravec 50. Hippmann. Rozhodčí: Nádvorník. ŽK: 1: 1. Diváci: 40. Poločas: 0: 0. Čejov: Koubek Šlechta, Němec, J. Moravec, I. Moravec, T. Moravec, R. Moravec, M. Vodrážka, V. Vodrážka, Jaroš, Prchal. Střídali: Svoboda, J. Kubát, B. Kubát. Lukavec: Mottl Svatek, O. Kmoch, R. Šoula, Votápek, T. Šoula, P. Mišoň, Hippmann, Zeman, M. Mišoň, Mlada. Střídali: V. Pešek, J. Pešek, Kalina.

N. Rychnov Humpolec 0:3 a 2:3

Hostující hráčky byly především v prvním poločase jasně lepší a svojí pohyblivostí dělaly domácím značné problémy. Ve druhém utkání však zlepšily volejbalistky Nového Rychnova hru u síti a získaly na svoji stranu dva sety, čímž si vymohly zkrácenou sadu. V ní však přece jenom vybojovala vítězství humolecká děvčata. Fakta sety: 21: 25, 14: 25, 15: 25 a 17: 25, 21: 25, 25: 23. 25: 17, 12: 15. N. Rychnov: Červenková, Veselá, Pitráková, Slavíčková, Hernová, Kudláčková, Vítů, Marešová. Humpolec: I. Balnohová, J. Balnohová, Halterová, Bubnová, Hloušková, Kavříková, Vodová, Vondráková.

Čtěte dále:   Hygiena zákazala koupání v Kachličce, lom u Horní Cerekve je v pořádku

S T O L N Í    T E N I S :

Pacov má dvojí tvář, vládne Humpolec

V boji o postup do krajské soutěže v posledních kolech přituhlo. Humpolci se v minulého kole podařilo odskočit na rozdíl tří bodů. Pomohla mu k tomu hlavně prohra Spartaku C na stolech STS Pacov. Pacovští mají ale dvojí tvář a následnou porážkou v Sedlišti opět prokázali, že po hvězdných létech patří letos zcela zaslouženě jen k průměru soutěže.

OP I

Sedliště – STS Pacov 11: 7, Viktorová 4, Kubín, Sobotka 3, Haruda 1 – Vaněk, Zeman 2,5, Pípal 1,5, Žáček 0,5, Humpolec B – Pelhřimov D 12: 6, Hejsek, Trnka, Marousek 3,5, Poulíček 1,5 – S. Pinnerová 4, E. Pinnerová, A. Nacházel 1, Nový Rychnov – Těmice 7: 11, Fuk, Blažek 2,5, Nepraš 1,5, Marousek 0,5 – Kunc, Jůn 4, Novák 2, Šonka 1, Rodínov – N. Cerekev 12: 6, Válal 4,5, Válalová 3,5, Pechek 2,5, Tůma 1,5 – M. Zadražil 3, Pavlík 2, V. Zadražil 1, Černovice – Stojčín 10: 8, Zeman 4,5, Studený 3,5, Kučera 1,5, Soukup 0,5 – P. Krásný 3, M. Krásný, Volavka 2, Sosnovec 1, Spokar – Pelhřimov C 6: 12, Prokop 2,5, Říha 1,5, Angelis, V. Vránek 1 – J. Vránek ml. 4, L. Kubiska 3,5, Zápotočný 2,5, M. Jírů 2.

OP II

Rodínov B – Pelhřimov E 10: 8, V. Válal ml. 3,5, Zikmund 3, Pechek 2,5, V. Válal st. 1 – J. Novák, Klíma 3, L. Dománek 1,5, Čepl 0,5, Rynárec – Humpolec E 14: 4, Kocián 4,5, Mareš, Smejkal 3,5, Březina 2,5 – Prokop 3, Kmoch 1, Božejov – Chmelná B 6: 12, Malý 2, Vaněk, Kopřiva 1,5, Dvořák 1 – O. Přibyl 4,5, J. Přibyl 3,5, Vodička 3, P. Přibyl 1, H. Ves – Sj. Pacov B 10: 8, Maška, Fenclová, Dvořák, Švehla 2,5 – Zoubek 4, Smíšek 2, Pražan, Švec 1, Včelnička – Humpolec C 6: 12, Dejmek 3,5, J. Luňák 2, Vejvoda 0,5 – Vítek 4,5, Jinoch 3, Kylsán 2,5, Kubů 2.

OP III

Humpolec G – Pelhřimov F 3: 15, Škrabánek, Och, Prokop 1 – Pavouk, Vlček 4,5, Kalkus 3,5, Bartoň 2,5, Těmice B – N. Rychnov B 12: 6, Krenar, Záruba 4,5, Jačo 3 – Nepraš 1, Chmelná C – Horní Ves B 15: 3, J. Hadrava 4,5, Klubal, J. Hadrava ml., Drbal 3,5 – Parkan 3, Sj. Pacov C – Humpolec F 12: 6, Mládek, Pražan 4,5, Zámostný 2,5, Lukeš 0,5 – Žáček, Pecha 2, Pros, Zet 1.