Sportovní zařízení jsou ve ztrátě

15

Způsob letošního léta byl poněkud nešťastný. Špatné počasí ovlivnilo tržby humpoleckého koupaliště Žabák tak, že se provozovatelé dostali do finančních problémů.

Letní sezona trvala na koupališti celkem 92 dní, z toho bylo ale kvůli špatnému počasí 44 dní zavřeno anebo nikdo nepřišel. Koupaliště navštívilo letos pouze 9 100 platících návštěvníků (v loňském roce 13 500). Z důvodu této neuspokojivé situace zažádali provozovatelé město o poskytnutí finančního příspěvku ve výši 195 000 Kč (loni byla koupališti poskytnuta dotace ve výši 139 tisíc korun).


Žádostí společnosti Zimní stadion Humpolec se bude zabývat humpolecké městské zastupitelstvo ve středu. Dále bude jednat i ohledně dotace pro fotbalový klub, který žádá o příspěvek ve výši 100 000 Kč na dokončení rozehraných soutěží. V tomto případě byl nedostatek peněz způsoben nárůstem nákladů na dopravu a zvýšením cen energií.


(Zdroj: MF Dnes)

Čtěte dále:   Humpolecké farmářské trhy

myska

15 thoughts on “Sportovní zařízení jsou ve ztrátě

 1. Hynek a spol. si jednou areál koupaliště pronajali – věděli, do čeho jdou – tak nevím, proč by jim město mělo poskytovat dotaci. Ať je systém stejný jako u sportovní haly v Hradské ulici! Doufám, že se zastupitelstvo na příspěvku neusnese. Občané budou doplácet na cizí neschopnost. Zajímalo by mě, zda by Zimní stadion, s. r. o., požadoval méně finančních prostředků, když by vygeneroval větší zisk. Osobně velmi pochybuji! Každý jen pořád něco chce, ale nic nedává.

  1. Víš, jestli už funguje tenis a squash? Rada města projednávala nájemní smlouvu na včerejším zasedání…

 2. K zamyšlení je rovněž , jaké služby byly v tomto roce na koupališti poskytovány. Navštívil jsem ho dvakrát s dětmi a ani jednou nebyl otevřený kiosek. Je to sice maličkost, ale když jdete na koupaliště a zaplatíte vstup tak nepočítáte s tím, že musíte ještě dětem doma obstarat svačinu…k dispozici byl pouze automat na kávu! Po třetí už jsem tam nešel, připravil pití a svačinu a vyrazili jsme na Pařezáč. Provozovatelé by se měli zamyslet, jestli nebyl odliv zákazníků zapříčiněný i tím. Martin Němec

  1. Máte pravdu, ale provozovatelům to může být lhostejné. Město jim případné ztráty „nadotuje“, jak jsme se dočetli. Smutné, když občané doplácejí na podnikatele a nedostanou za to ani slušné služby.

   1. Prijde me otresne a alarmujici aby mesto dotovalo ztratu soukromym podnikum.Ve ztrate jsou ted vsechny sportovni zarizeni,ponevadz není nejlepsi obdobi,vse se zdrazuje a vsude se propousti,jsem tedy pro to,jestli mesti zadotuje Zabak, aby mesto zadotovalo ztratu i vsem ostatnim soukromym sportovnim subjektum.:-/

    1. Přesně, viz příspěvky výše. Taková situace pak zavání morálním hazardem: daří se – OK, ztráta – dotace města. Kde to jsme?

     1. Kde to jsme?to budou brečet každý rok,ať město dotuje všechny ,kdo jsou ve ztrátě!proč si Hynek nesežene peníze od sponzorů,Oriflame a ta partička kolem,tam je peněz!

 3. Fotbal na humpolecké umělce
  20.11.2008 ve čtvrtek
  12:00 hod. FC VYSOČINA JIHLAVA – BANÍK OSTRAVA
  14:00 hod. FC VYSOČINA JIHLAVA – BANÍK OSTRAVA
  obě utkání odehrají smíšená družstva(muži,dorost,…)

  22.11.2008 v sobotu
  11:00 hod PARDUBICE – FC VYSOČINA
  1.liga fotbal ženy

 4. To, jak v Humpolci funguje provozování sportovních zařízení je tragické. Společnost Zimní stadion Humpolec si „pronajme“ koupaliště od města a po městu chce příspěvek na provoz. To už je to tady jako v Kocourkově. My „Hynkovci“ si pronajmeme vaše koupaliště a zimák, ale ty město nám za to budeš platit !!! A jak se k tomu postaví městské zastupitelstvo… no jak…samozřejmě jim ty peníze přiklepne, když je to provozováno pro občany (tak jako i jako sauna pro hrstku zapálenců).

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Pozor na migrující lesní zvěř!

Čt Lis 13 , 2008
V pondělí ve večerních hodinách došlo na silnici mezi Humpolcem a Pelhřimovem ke srážce dvou osobních aut s divokým prasetem. Čtěte dále:   Zlíňaci testují - restaurace hotelu U Jiřího

You May Like

Témata