Sportovní zpravodajství

Výsledkový servis ze sportu v Humpolci. Hokej, fotbal, basketbal.

Hokej – Derby bylo dramatické

V okresnímu pelotonu stále vládne Spartak Pelhřimov B, ale na záda mu nepřestávají dýchat týmy Čejova a pelhřimovského céčka. To však málem klopýtlo. Městské derby bylo totiž hodně vyrovnané, favorit se o vítězství musel třást prakticky až do poslední minuty.

HC Pelhřimov – Spartak Pelhřimov C 4:6
Hosté sice zásluhou Mareše v první třetině obrátili skóre, ale to jim problémy nevyřešilo. HC podal velmi dobrý výkon a po čtyřiceti minutách ožily jeho naděje naplno. Rozhodlo se ve 49. minutě, kdy se zranil klíčový hráč domácích Musel a navíc z následné akce padla pátá branka Spartaku C. Fakta – góly: 7. a 26. Vytiska, 37. Beneš, 39. Zajíček – 12. a 20. Mareš, 21. Plešák, 35. Zaňák, 49. M. Kozlík, 58. Martínek. Rozhodčí J. Nacházel a F. Nacházel. Třetiny: 1: 2, 3: 2, 0: 2. Vyloučení: 2: 3, bez využití. HC Pelhřimov: Macháček – Beneš, Musel, Petr Mastný, Vytiska, Zajíček, Bartoška, Hron, Čermák, Legorský. Spartak Pelhřimov C: Pavel Čára – K. Pamětický, Martínek, Němec, Plešák, Zaňák, Krejčí, Paclík, Mareš, Soška, M. Kozlík.

Ledeč – Humpolec B 2:3
Fakta – góly: Hnik, Brůna – T. Bláha, Minks, Borovec. Rozhodčí: Parýzek a Bláha. Třetiny: 0: 3, 2: 0, 0: 0. Vyloučení: 6: 3, bez využití. HC Ledeč žádné informace nepodala, proto zveřejňujeme pouze základní statistiku.

Fotbal – Humpolecké áčko nezačalo turnaj zrovna růžově

Pouhou remízu 1: 1 s Větrným Jeníkovem vydolovali z utkání prvního kola domácího zimního turnaje humpolečtí fotbalisté. Snahu jim sice upřít nelze, ovšem účastník okresního přeboru Jihlavska představoval na zasněženém hřišti překvapivě zdatného protivníka.

Basketbal:

Krajský přebor mužů:

Pelhřimov A – Humpolec 93:65 (50:37), Rajčan 41, Fiala 17 – Vítek 22, Vaněček 11

Pelhřimov B – Humpolec 37:84 (23:52), Slavětínský 9 – Vítek 27, Vaněček 21