Stanice Pavlov vydává nástěnný kalendář

Péče o zvířata je náročná, ale krásná. Navíc u ní vzniká řada nezapomenutelných momentů, které týden co týden zachycuje pro stanici fotograf Jaroslav Loskot. Proto se v Pavlově rozhodli, že inspirativní fotografie využijí a připraví historicky první nástěnný kalendář – pro rok 2023.

„Fotografie představují naše malé i velké obyvatele. Na některých objevíte živočichy z naší stálé expozice, jako například lišáka Lukáše, na dalších zase mláďata, která se nám podařilo odchovat a vypustit zpět do přírody. Fotky ukazují různorodost naší práce, s kolika živočichy v průběhu celého roku pracujeme,“ uvedl ředitel stanice Zbyšek Karafiát a připomněl, že ročně se v Pavlově postarají o více než tisícovku zvířat, přitom více než polovinu z nich se podaří zachránit a vrátit zpět do přírody.

Stanice Pavlov vydává nástěnný kalendář
Stanice Pavlov vydává nástěnný kalendář

Koupí kalendáře přispějete na výstavbu nových voliér

Kalendář má po celý rok těšit všechny příznivce Pavlova a milovníky zvířat, zároveň však jeho koupí mohou lidé podpořit aktuálně připravovanou výstavbu nových voliér v areálu stanice nedaleko Ledče nad Sázavou.

„Už máme v ruce projekt na výstavbu 16 nových voliér. Ta největší bude mít 7×10 metrů, abychom byli schopni krátkodobě ubytovat i vlka, další budou univerzální s jezírkem – například pro mláďata vyder, ale také třeba srny nebo labutě, jiné zase pro dravé ptáky – kalouse, puštíky nebo poštolky, a v soustavě deseti menších voliér najdou dočasné zázemí pěvci,“ upřesnil Zbyšek Karafiát s tím, že pro stanici to bude velký krok kupředu. Zatímco nyní mají v Pavlově k dispozici čtyři rehabilitační voliéry a existuje pořadník na jejich využití, po výstavbě nových se jejich kapacita rozšíří na čtyřnásobek – tedy na šestnáct.

V prvních letech fungování stanice se za rok postarali o cca tři sta živočichů, předloni překonali hranici tisíce a s novými voliérami budou mít prostor přijmout a léčit až tři tisíce zvířat. Voliéry vzniknou v aktuálně nevyužitém prostoru stanice – prozatím bez kalkulované práce vyjde jejich stavba na 1,5 milionu korun.

Čtěte dále:   Humpolečtí předškoláci vyráběli dřevěné boxy ve školních dílnách

Do budoucna by na soustavu voliér mohla navazovat zvířecí nemocnice – léčebná část, která zefektivnila péči o hendikepovaná zvířata a mláďata, o která se v Pavlově starají. „To je ale opravdu hudba budoucnosti,“ svěřil se s plány Zbyšek Karafiát.

Detaily ke koupi kalendáře a další informace najdou zájemci v aktualitách na webu stanice: https://stanicepavlov.cz/2022/11/18/udelejte-si-radost-kalendarem/.

Více informací: Monika Brothánková (tel.: 732 184 048) a Ing. Zbyšek Karafiát, Ph. D., ředitel Záchranné stanice Pavlov, email: zachranazvirat@stanicepavlov.cz, tel.: 734 309 798.

www.stanicepavlov.cz

FB: @stanicepavlov, IG: @pavlovstanice

Stanice Pavlov vydává nástěnný kalendář
Stanice Pavlov vydává nástěnný kalendář

Axl

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

stažený článek:ŘSD zkontrolovalo opravovaný úsek dálnice D1 u Humpolce. Počet dělníků - nula

Út Lis 22 , 2022
OMLUVA – technickým nedopatřením byl zveřejněn článek o problémech při rekonstrukci na D1 u Humpolce. Jednalo se zprávu více než 5 let starou. Omlouváme se firmě GEOSAN, která byla zmíněna. Omlouváme se všem čtenářům, které jsme uvedli v omyl. Čtěte dále:   O lipnické Kateřině

You May Like

Témata