Stoly se prohýbaly pod jelity, bůčkem i tlačenkou. V Humpolci vystrojili hody

24

Po třech letech se v sobotu 11. února na Horní náměstí do Humpolce vrátily Humpolecké zabijačkové hody. Při pohledu na jitrnice, jelítka, prejt, tlačenku nebo uzené dobroty se sbíhaly sliny. Podívejte se, jak celou atmosféru zachytil svým objektivem David Tichý.

Na pánvi pod stanem se smažily jitrnice a jelítka, o kousek dál se stůl prohýbal pod špekem, uzenou šunkou a dalšími dobrotami. Nechyběly klobásy, na rožni se točilo selátko, ve výběru bylo i pečené koleno, bůček, žebírka nebo škvarky. Sladkou tečkou byly kynuté buchty, koláče a trdelníky. Jídlo si lidé mohli nechat nabalit s sebou a nebo si ho vychutnat přímo na místě.

Stoly se prohýbaly pod jelity, bůčkem i tlačenkou. V Humpolci vystrojili hody
Stoly se prohýbaly pod jelity, bůčkem i tlačenkou. V Humpolci vystrojili hody

Fotogalerie zde: https://pelhrimovsky.denik.cz/ctenar-reporter/stoly-se-prohybaly-pod-jelity-buckem-i-tlacenkou-v-humpolci-vystrojili-hody-2023.html

Čtěte dále:   Lidé se stejnou krevní skupinou. Náměstí v Humpolci rozduněly historické skvosty

Axl

24 thoughts on “Stoly se prohýbaly pod jelity, bůčkem i tlačenkou. V Humpolci vystrojili hody

 1. Vždyť tam nikdo nebyl, když už město něco pořádá, tak by mělo myslet na propagaci.
  Udělat akci na náměstí a nikomu o tom neříct, v tom musí mít ruce asi Pavlis Hrala?

  1. No já nevím, myslím si že propagované to bylo dost. Jenom tady na Humpoláku na to pozvánka a upoutávka vyšla dvakrát. Viděl jsem ji i na několika jiných serverech.

 2. Kdybych věděla, stejně bych nešla, prej to bylo neskutečně drahý. Ne každej dělá v Hranipexu, aby si mohl dovolit takovou drahotu.

  Pro normální lidi se tady nic nedělá, to je samý hugo-fogo.

  1. Kdo je podle tebe teda normalni? Chtel bys Bernardfest zadarmo a jelita za dvacet? Dohodari to takhle delali pred volbama, ses od nich? Pivo zadavo a kure za 20. Taky to ale zadarmo nebylo, Bernarda to stalo pres 2 mice z vlastni kapsy.

 3. Akce dobrá i vydařená.Co mě velmi překvapilo,co dokázali někteří,,,farmáři,,, vyrobit a následně prodávat.Jitrnice,jelítka a krvavá tlačenka.Pouze dva stánky které prodávaly opravdové výrobky co se týká jitrnic,prejtu,jelítek.Ta červená tlačenka byla doslova odpudivá už od pohledu a chuťově,samej jazyk a želatina.A co někteří dokázali s cenou,to už bylo snad až za hranou slušnosti (škvarky za více jak 300 kč).

 4. Škodofka, že tato akcička nebyla dostatečně komunikována.
  Účast stánkařů příkladná, návštěvnost malá.

  1. Spousta lidí řeší jak vydržet od výplaty k výplatě a ,,klobása,, za 300,- na malém městě je prostě drahá….

  1. Osobně jsem tam nebyl, ale pokud vycházíte z cedule na obrázku, tak tam vidím klobásu za 80,- a žebra nad grilu za 49,-/100g

  2. Tak pokud to nebyla akce Armády spásy s cílem nakrmit sociálně slabé chudáky, přišly mi ty ceny celkem normální. K ochutnávce není třeba se všeho přežrat.

  1. Tak to byvalo kdysi kdy mestu vladla ODS a spol. Ted nova rada maka i bez chlebicku, jelitek a kapriku na stole.

   1. Hej rup a vyhrňme si rukávy. Humpolec jen kvete, když má v čele konečně ty správné úderníky. Vůbec to tady nepoznávám a to je jen začátek. Jiná atmosféra, slunce v duši, rajský klid , pohoda a blažená transparentní čistota vůkol. Jo, to je holt tak, když se do toho pustí jasnozřivá elita. Provoláváme hurááááá!!! Vstříc novým, lepším zítřkům a zpátky ni krok!!!
    Tak čest, soudruzi 🙂

    1. Jestli se nepletu tak soudruzi Vystrčil a Hrdličky byli dlouholetí a jistí podporovatelé vlád minulých.

     Současné vedení pracuje zcela normálně, výsledky zhodnotíme za 3,5 roku.

     Práce v opozici ještě nikoho nezabila. ODS si musí uvědomit, že tak jak to dělal pan Kratochvíl, tak to není cesta. Sice získá 4 mandáty, ale nikdo s ní nechce vládnout. Korekce u modrých ještě přijde např Kučera tam sedí v tomto volebním období naposled. A v roce 2026 ODS bez Kučery, Bernarda, Šmidrkala či Bendla bude něco jiného. Záleží kým ten tým doplní.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Návrh rozpočtu města Humpolce r. 2023

St Úno 15 , 2023
Návrh rozpočtu města Humpolce na rok 2023 je uveřejněn v elektronické podobě na stránkách města Humpolec, k nahlédnutí je k dispozici na ekonomickém odboru Městského úřadu v Humpolci, Horní náměstí 300 ( kancelář č. 123, I. patro ). Čtěte dále:   Předplatné čtvrtletníku Zálesí
Návrh rozpočtu města Humpolce r. 2023

You May Like

Témata