Střípky z Humpolce

1

Městské zastupitelstvo „nadělilo vánoční dárek“ již 17.prosince. Na svém posledním letošním zasedání se rozhodlo poskytnout ZŠ Hálkova opravu staré budovy ve finančním objemu 6.644.884,- Kč (dle projektu).

Zastupitelé vybírali ze dvou možností. Ta zamítnutá počítala s opravou na pokračování, kdy by se nejprve opravila fasáda a později by došlo k výměně oken světlíku. Podporu získala varianta celkové opravy stoleté školy vzhledem k rychlejšímu postupu a jednoduchosti vypsání pouze jedné veřejné soutěže. Zastupitelstvo kalkuluje s tím, že v konečném důsledku by tak mohlo i ušetřit. Nakonec tedy vyhrála ucelená varianta, tj.zateplení stropu a jižní a západní stěny, renovace opláštění včetně výměny oken světlíku. Zbývá pouze dořešit barevný odstín fasády, jehož výběr prozatím zůstává věcí veřejnou. V anketě, která je zveřejněna na městských internetových stránkách, vede s velkou převahou světlejší zářivější omítka.
Se zadáním veřejné soutěže nebude Město Humpolec otálet. Otvírání obálek na radnici nastane již v měsíci únoru, nejpozději v březnu. V létě by pak mělo dojít ke stavebním pracím, tak aby připravované podzimní oslavy stého výročí školy mohly vypuknout v plné slávě.

Na 15.zasedání zastupitelstva bylo dále rozhodnuto, že veřejná zakázka stavby Dětského dopravního hřiště v parku nemocnice bude realizována v průběhu roku 2009.


 


Humpolecká tenisová hala dostane nové šatnové skříňky a nábytek do kuchyňky za 180 tisíc korun. Jedná se o peníze, které zbyly Městu Humpolec z oprav haly. Krom toho bude okolo krytého tenisového kurtu zapotřebí ještě několika drobnějších investic, jako například do opěrných sloupů, které mohou být v nynější podobě pro sportovce nebezpečné.
 
Zástupci města budou jednat s majiteli bývalé nemocnice, firmou CTM Hospital, o osudu humpolecké márnice, která firmě CTM Hospital patří. Márnice je v neuspokojivém stavu a dle názoru mnohých dělá hřbitovu ostudu. Vzhledem k tomu, že se hřbitovní domek již léta nepoužívá, uvažuje se o variantě jeho zbourání.


Přebytečné odpadky se po humpoleckých ulicích o svátcích povalovat nebudou, neboť pracovníci technických služeb vyrazí na svoz domovního odpadu bez ohledu na vánoční čas. Volno budou mít pouze na Nový rok, ale hned následující den pokryjí vynechaná místa.

Čtěte dále:   Do Mánesovy ulice v Humpolci vyjedou bagry. Už brzy

V pátek 20.prosince se ve Spolkovém domě konal historicky první Studentský ples. Na začátku všeho stál vydařený maturitní ples, kde si gymnazisté před necelým rokem slíbili, že by nebylo od věci si celou akci zopakovat. Nadšení mladých v průběhu roku nevyprchalo, a tak se v Humpolci konal první ples uspořádaný v čistě studentské recesistické režii. Plakát i vstupenky vypadaly jako lístek na vlak a k tanci hrála hudební skupina Expres. Půlnočním překvapením bylo veselé číslo gymnastů na trampolínách. Program doplňovala atraktivní soutěž o krále a královnu plesu, kterými se stali František Lehačka a Michaela Pešoutová. Kromě čestné šerpy se jim dostalo i dárku v podobě šeku na večeři pro dva zdarma.


 


V okolí Humpolce a Pelhřimova došlo v posledních dnech k několika vloupáním. V době od 17. do 21. prosince 2008 došlo k vloupání do skladu penzionu V Trnávce u obce Želiv. Pachatel zde odcizil sud piva a lahve s alkoholem různých značek. Zde způsobil škodu za 10.320 korun. K dalším vloupáním pak došlo 21. prosince 2008 v době od 00:50 do 09:00 hodin, kdy pachatel za použití nezjištěných nástrojů vnikl do pěti objektů v obcích Svépravice, Velký Rybník, Kletečná a Staré Bříště. Pachatel se zaměřil zejména na peníze a cigarety. Dále odcizil i tužkové baterie, dobíjecí kupony pro mobilní telefony, digitální fotoaparát, 2 ks dalekohledů a notebook. Odcizením věcí způsobil škodu nejméně za 65.000 a poškozením za 29.500 korun. Poslední zadokumentovaný případ je vloupání do restaurace v obci Rozkoš, kde pachatel vypáčil vchodové dveře přístavku, odkud vypáčil plastové okno do vnitřních prostor, kam vnikl. V restauraci poškodil výherní automat a odcizil 7.000 korun. Z baru pak odcizil 30 ks žvýkaček ORBIT a nezjištěné množství cigaret. Na odcizených věcech vznikla škoda nejméně 9.000 a na poškozených 7.500 korun.


 


Šok zažil majitel Fordu Fiesta zaparkovaného v humpolecké Okružní ulici. Když totiž přišel k místu, kde mělo stát, neměl co otevřít. Neznámý výtečník ale neměl o krádež zájem. Potřeboval se „pouze“ projet, policisté našli v sobotu fiestu odstavenou ve Spojovací ulici. Oprava dveří bude stát 4.500 korun.


 


(Zdroj: regionální tisk)

myska

One thought on “Střípky z Humpolce

  1. Zajímalo by mě zda se alespoň někdy v budoucnu bude uvažovat o využití fondůl EU pro vyřešení bezbariérovosti,i když je budova stará,technicky by to snad problém nebyl. Alespoň do patra k ředitelně.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Program humpoleckého kina na měsíc LEDEN 2009

Út Pro 23 , 2008
Co nám přichystá nový rok na stříbrném plátně? Čtěte dále:   Humpoleckou základní uměleckou školu vede nová ředitelka

You May Like

Témata