Studie ukazuje, jak by v budoucnu mohl vypadat sportovní areál v Okružní ulici

10

Nahlédnout, jaké jsou možnosti budoucího rozvoje území, a koncepčně přistoupit k dalšímu rozvoji sportu ve městě.

To byly hlavní motivace zadání studie pro sportovní areál v humpolecké ulici Okružní, kde se v současnosti nachází například zimní a fotbalový stadion, venkovní koupaliště Žabák nebo skatepark. Studie řeší nejen vylepšení dosavadních sportovišť, ale také přichází s novými záměry a s modernějším chápáním propojení jednotlivých částí včetně jejich využití širokou veřejností.

Návrh koncepčního rozvoje celé lokality zjednodušeně řečeno pracuje se současnou sportovní nabídkou a zázemím, rozvíjí je, ale zároveň zmiňuje zápory prostranství a navrhuje možná vylepšení. „Za prioritní považujeme zejména rekonstrukci fotbalového zázemí, které neodpovídá současným standardům ani pro hráče, ani pro diváky. Už v nejbližší době se zaměříme například na vybudování nové tribuny, nových šaten a také zázemí pro sportovce a administrativu. Dále se budeme zabývat myšlenkou realizace krytého plaveckého bazénu a v další fázi víceúčelové sportovní haly. Studie dává nápad, pokračováním bude otevření široké diskuze a pečlivé zvážení všech pro a proti. To není otázka roku nebo dvou, ale výhledu na desetiletí, nicméně je důležité, že máme k dispozici konkrétní, vstupní návrh,“ sdělil místostarosta Humpolce Ing. Vlastimil Brukner.

 

Právě umístění plaveckého bazénu, které studie přináší, je podle jeho názoru zajímavé. „Jedná se o nárožní pozici sportovního areálu, v návaznosti na hlavní silnici v Okružní ulici,“ upřesnil Vlastimil Brukner. Jak zpracovatelé studie uvádí, tento prostor splňuje plošné požadavky, je nezastavěn a zároveň se jeví právě pro bazén jako vhodný. Argumentují, že jde o exponované místo, které je dobře viděno jak místními, tak i přespolními, což může být, i například spolu s atraktivní podobou objektu, velkou výhodou z hlediska návštěvnosti, a tím i pro udržení ekonomicky náročného provozu. Víceúčelovou halu pak studie umísťuje mezi zimní stadion a tenisové kurty.

 

Studie upozorňuje také na potřebu výrazného zkvalitnění prostupnosti celého areálu pro pěší. Jednotlivá sportoviště by na sebe měla přirozeně navazovat a cesty, které je spojují, by měly lákat k atraktivní procházce.

 

Město Humpolec studii na sportovní areál v Okružní ulici zadalo v loňském roce společnosti Masterplan projektanti. Je v souladu s již existující koncepcí rekreace a sportu, kterou konkrétně rozvíjí. Oba dokumenty jsou zveřejněny na webu města https://bit.ly/3erBeXA.

Odkazy

Zodpovídá: Mgr. Aneta Slavíková; www.mesto-humpolec.cz

Petr

10 thoughts on “Studie ukazuje, jak by v budoucnu mohl vypadat sportovní areál v Okružní ulici

  1. Masterplan ? To jsou ty Bruknerovi kámoši kterejm zadává zakázky na přímo, že jo? Tuhle studii určitě město taky ani nesoutěžilo!!!

   1. Vypadá to, že město asi v budoucnu začne těžit ropu, zemmní plyn, zlato a platinu.
    Jinak se všechny ty skvělé nápady moudrých hlav na radnici těžko zafinancují.

 1. Jj další černá díra kam mizí humpolecký prachy.
  Projekt Panskodomská měl schlamstnout 1.900.000,—kč
  Tato studie byla bez soutěže za 500.000,—kč atd

  Hezky se to rozkrádá, když ti hloupí voliči volí pořád ty stejný šíbry
  A ti šíbři již pochopili, jak si mastit kapsu z eráru

  1. ještě něco malého tam je u toho, takže za 600 000 kč. to je solidní, když sami říkají, že stavět se nebude ….

 2. Nebude se realizovat nic. Prachy nebudou mít města ani obce. Takže se tady nerozčilujte. Ani HUGO, pokud budou schopní vyhrát volby nic se stavem covidové krize nevymyslí.

  1. Krize může mít očistný efekt, protože ti rozkrádači už nebudou vidět důvod kandidovat znovu.

   1. Ano, krize může být očistná. A to v obou směrech – také mohou ztratit zájem ti, kteří těm u lizu závidí a chtějí na jejích místa.

  2. ale vzdyt to nikdo snad nečeká, že by se něco stavělo? tady šlo o zakazku na 600 000 kč za projekt

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Program 41. schůze Rady Města Humpolec

Čt Bře 11 , 2021
která se bude konat dne 17.3.2021 od 14:00 hodin ve velké zasedací místnosti úřadu.

You May Like

Témata