TELEFONÁT: Nový územní plán stěhování autobusového nádraží umožní

45

Humpolečtí zastupitelé na minulém zasedání nevyslyšeli námitky některých obyvatel města, jimž se nelíbilo, že návrh nového územního plánu povoluje vznik nového nádraží v areálu společnosti ICOM transport a na místě současného pak eventuálně stavbu obchodního centra.

Podle informací od humpoleckého místostarosty Květoslava Namysla se hlasovalo o dvou bodech. Nejprve se zastupitelé vyjádřili k zařazení plochy současného autobusového nádraží zpět do původní kategorie dopravní infrastruktury, která na místě umožňuje postavit pouze autobusové nádraží, parkovací plochy, chodníky a podobně, tedy nikoli obchodní centrum. Třetina hlasujících chtěla tento návrh akceptovat, dvě třetiny ne. Ve druhém bodě se rozhodovalo o tom, zda plochu, kde by mělo do budoucna vzniknout nové nádraží, z kategorie dopravní infrastruktury naopak vyjmout, aby ICOM transport nové nádraží vybudovat nemohl. Většina přítomných zastupitelů zvedla ruce proti, někteří se zdrželi. Návrh územního plánu se tedy měnit nebude.

Otázku, kdy by mohl být územní plán přijat, zodpověděl místostarosta v telefonátu:

http://i-vysocina.cz/zpravodajstvi-pelhrimovsko/telefonat-novy-uzemni-plan-stehovani-autobusoveho-nadrazi-umozni

Čtěte dále:   STAN Humpolec - kandidáti pro volby 2022

Petr

45 thoughts on “TELEFONÁT: Nový územní plán stěhování autobusového nádraží umožní

 1. Touto změnou ztratí Humpolec jako takový. Ale s tím se musí každý zastupitel/ka, který hlasoval pro poprat sám.

 2. Pro prodej se zatím nehlasovalo(?). Zastupitelé lidovců, soc. dem
  a ANO by měli být vázáni přáním svých voličů – neprodávat parkoviště.

   1. sabotáž je slovo tak ze slovníku 50.let, ale bohužel modré kabáty ho rády používají i nyní

  1. No, nevolil jsem ani jednoho z nich, ale jestli tady postaví Kaufland a dalších chybějící obchody, tak se odstěhuji a budu do nich jen dojíždět!

   1. Tak se můžeš odstěhovat nikdo ti v tom nebrání.Obchody tu chybí,například obuv.Většina lidí je stejně pro kaufland,kdo je proti jsou humpolečtí podnikatelé kteří se snaží vládnout Humpolci.

    1. Jako volič KDU jsem PRO !! prodej parkoviště na obchodní dům Kaufland. A vím, že naši zastupitelé určitě tento záměr podpoří !

     1. Pro ty co se těší na Kaufland : Parkoviště se prodá ICOMU.ICOM pak za mnohem větší částku prodá autobusák i s parkovištěm developerovi a co bude pak…..Developer se zaváže nějakou smlouvou,že tam postaví Kaufland ??? Už se někdo zeptal Kauflandu jestli tady v Humpolci nějaký obchodní dům chce mít ??? Tady v Humpolci,kde na rozdíl od Jihlavy a Pelhřimova není žádná velká firma,která zaměstnává velké množství lidí s odpovídajícími příjmy,které pak v tom Kauflandu utratí ??? ….

     2. Cokoliv bude lepsi jak tento soucasny bezvyznamny skanzen komunismu.

     3. Budova autobusáku je nadčasová, funkční – bývala by stačila běžná údržba, aby si zachovala důstojnou tvář. Za dlouhou dobu své existence nevyžadovala podstatnou rekonstrukci – tudíž i provedení bylo a je kvalitní. Za „skanzen“ může jednoznačně vlastník – dopravce ICOM! Ten do „modernizace“ nevrazil ani korunu, kromě elektronické tabule s odjezdy a příjezdy pro blbečky, co neumějí číst běžný jízdní řád!! Ještě po přelomu tisíciletí byl bufet hojně navštěvován pracanty a cestujícími, podávala se zde teplá jídla, kadeřnictví fungovalo. Takže tady spojitost s komunismem zavání laciností a neznalostí tohoto místa. Jak můžete říci, že je autobusák bezvýznamný – běžte se tam podívat v raní či odpolední „špičce“. To se tam pohybuje spousta lidí – dle vás patrně bezvýznamných komunistů či jejich pohrobků.

     4. V tomhle státě budou někteří chytrolíni ještě 50 let všechno svádět na komunisty.
      Přitom nezaujatý člověk ví, že v době tzv.komunismu bylo humpolecké nádraží absolutní jedničkou v rámci okresu PE. a i HB. Co do prostoru, kvality a pod.

      Současný vlastník však zcela zanedbal péči dobrého hospodáře.

     5. Na komunisty netřeba nic svádět, zlořád komunismus je příčinou mnoha špatných věcí u nás. A kdo po nich smutní, tak vůbec nemusí. Jsou tady v mnoha skrytých identytách stále, jen otevřeli hranice a povolili podnikání.
      Jinak velkolepých projektů strany a pracujícího lidu jako je naše AN bychom našli mnoho. Třeba takové JZD Slušovice, nebo vedle v Jihlavě Prior na náměstí …..
      Ne všude se ale lze zbavit výdobytků socialismu tak elegantně jako v případě AN.
      Ale nechme to na majiteli. Pokud tedy každý ví co znamená slovo majitel.

     6. „Pece dobreho hospodare“, to zni jako termin z dob rozvinuteho socialismu :D. V te dobe al byla take D1 temer prazdna a vetsine nezbyvalo nez pouzivat verejne dopravni prostredky. Dnes je to ale naopak, jenom par mistnich podnikavcu chce ridit mesto pres nastrcene bile kone nebo obcanska sdruzeni a jako zaminku si berou AN. Zkuste se jich zeptat, kdy naposled jeli autobusem, ze o nej maji takovy zajem :).

     7. Jestli myslíte toho bílého koně, co já, tak ten jezdí autobusem prakticky denně, často ho potkávám!! Íííhaháááá !!!! A že se podnikatelé vozí auty?! Myslím, že to není nic neobvyklého – termíny a místa schůzek těžko přizpůsobit jízdním řádům 🙂
      Trocha toho komunisty zbyla v každém z nás (BOHUŽEL)! Škoda, že se s nimi hned po revoluci „řádně nevymetlo“, ale jak by asi fungoval stát a okresy a města, kdyby se měl obnovit celý úřednický aparát ???? Kdo by ty „zapracované a prověřené“ lidi ze dne na den nahradil? To není jen o politicích, kteří stojí „v čele“, jsou navolení na 4 roky, ale právě o prostých jednotlivých úředníčcích, kteří jsou na svých flecích pevně ukotveni, ještě od dob socializmu až do smrti, ale tváří se jako velcí demokraté! A to, že podnikatelé prosazují své zájmy (přes komunální politiku) je přirozené, jen se musí dodržovat jisté meze. S.B. to také nemá na talíři každý den. Je typickým příkladem, jak může podnikatel ovlivňovat dění místní samosprávy, již několikáté volební období, a málokdo mu to má za zlé. Když nemlaská, tak ať „žere“!
      Jaký osobní prospěch budou mít ti „druzí“ podnikatelé z toho, když se autobusák neprodá??? Nechápu? Je smutné, že cestující – obyčejní lidé, jsou tu stavěni na druhou kolej a jako hlavní motivy prodeje či neprodeje autobusáku jsou zde opakovaně uváděny „podivné zájmy podnikavců“. To je směsné a smutné zároveň!

     8. Malá pohádka: Jednou přišly na své pouti do Humpolce Štěstí, Zdaví a Láska, že budou lidem pomáhat. Jenže spusta lidí jejich pomoc odmítala, protože jim stačí ke štěstí, lásce a zdraví nové nákupni centrum. Pěkný den přeje Pavel Koubek.

     9. Standa Bernard je krasny priklad podnikatele, ktery se za nikoho neschovava a byl legalne zvolen, protoze si ho vetsina volicu vazi. Proc se ale skupina podnikavcu skryva za nastrcene kone a pres ruzne Nevolene sdruzeni se snazi ridit mesto, to je pomerne jasne. A ze jim nejde o An, ale zaminku k utoku na starostu je snad jasne i vam, i kdyz se trapne snazite blafovat.

     10. Nikdo na starostu neútočí, ale i on by se měl zamyslet, zda přesun nádraží není tak trochu hloupost a to jeho bazírování na nutnostii změny územního plánu je také trochu podivné.

      Petice občanů byla prakticky ignorována a petenti všemožně dohenestováni a význam této akce snižován. To také nesvědčí o vstřícném postoji k obyvatelům.

     11. Jsou nejaka cisla kollik obcanu petici podepsalo resp kolik nepodepsalo ?

     12. Petenti se dehonestovali sami ! S něčím tak hloupým tady dlouho už nikdo nepřišel. V logice té nesmyslné petice by byl Humpolec stále jen nejhorším zapadákovem na Vysočině. Drtivá většina lidí v Humpolci chce rozvoj města a ne jeho zakonzervování.

     13. Měl by jste se stydět !! Svými hloupými názory urážíte nejen zastupitele řádně zvolené za ANO (jsou to zkušení, rozumní a slušní lidé, nelanařili je žádné podnikatelské kliky, jak neustále vykřikujete – ona stále opakovaná lež se stává pravdou – tak to zkoušíte, že?), jejich voliče (kterých byla asi 1/3 z celkového počtu voličů – takže rozhodně ne málo), ale i úplně obyčejné lidi, kteří nemají s politikou nic společného, většina z nich asi ani nevolila, ale jsou odkázáni na autobusovou dopravu. Běžte se léčit -toto už hraničí s paranoiou!!

     14. Zásadní otázka je, zda mají město řídit paranoidní důchodci. Dostali se k moci jen politikařením a manipulativními úskoky. Je velké umění odejít včas. To se tu jednoznačně nepovedlo. Čekají nás další roky pod psa, další zbytečné akce a přihrávání si obecního majetku pro věrné kamarády. Kupředu pravá, zpátky ni krok. Největší ostuda a paradox je, že ty pravicové fanatiky drží u moci strana co má plná ústa obyčejných lidí.

     15. No jasne ze za nimi nikdo nestoji :D. To je pouze souhra nahod, ze se objevilo na politicke scene nekolik jedincu, kteri se do te doby angazovali bud mimo Humpolec nebo vubec se o nej nezajimali. Dalsi nahodou je, ze po prohre jejich konika zacinaji ti sami lide zakladat ruzna sdruzeni ap., ve kterych dale napadaji starostu, i kdyz o vetsine mestskych aktivit rozhoduje zastupitelstvo nebo rada. A do tretice se nahodne angazuji v akci AN, jako nejvetsi uzivatele verejne dopravy :D. No a potom si z jejich stanov muzete precist, ze jim jde vlastne o pomoc pri zaplavach a „zemetreseni“, ale vubec ne o starostovsky post. To si vazne ANOisti myslite, ze jsou vsichni v Hu natolik stupidni, aby vam na neco takoveho skocili???

     16. Vylezte Kučerovi z řitě a rozhlédněte se! Máte vážně pocit, že ti lidé, co denně jezdí autobusy, jsou vůbec voliči a nebo konkrétně voliči ANO? Neurážejte je!
      Když Kučera viděl, že jeho „nástupkyně“ nemá šanci, dostal strach, že ztratí veškerou moc na dění města a nebude moci dodržet to, co investorům před volbami nasliboval.

     17. tohle je diagnoza, ale
      nelecitelna. V hlave nasrano je bohuzel dozivotni udel.

     18. Drtivá většina? Tady se nikdo nikoho na nic neptal. Tady se rozhoduje od stolu po poradě s kamrády, bez přihlédnutí k názoru obyvatel. To je Humpolecká Občanská Demokracie. A jestli se podle vaší moudré hlavy rozlišuje zapadákov podle počtu supermarketů, tak to potěš koště. To jich sem natáhněte rovnou ještě pět, aby jsme nebyli na chvostu zapadákovů. Rozvoj města nám budou diktovat firmy kamrádů jako Ajkom, to je budoucnost. Proč nevidíte, že právě jeho zásluhou jsou v ulicích města problémy. Kučera straší kamionama, přitom jeho kamrád už dávno město parkováním kamionů blokuje. Kolik problémů bylo s parkováním tiráků Interexpresu a po něm ještě do centra přitáhli Schenkera. A tak klidně si ten Kaufland postavte, ať se pak lidi kolem mlíčňáku a v Masaryčce definitivně nase-ou až jim všude naparkujou ty auta co začnou přebývat po prodaném parkovišti u autobusáku. Jestli todle bude váš konec, tak honem ať ten Kaufland stojí.

     19. Uz jsem vam to psal nekolikrat, melete nesmysly a praskne vam brzy zilka. Skoda vas ale nebude.

     20. Potěš koště – souhlasím s Vámi! Pomalu začínám mít dojem, že v tomhle městě je lepší držet hubu, jakákoliv kritika konkrétních faktů je totiž otáčena a označena za nekalý boj proti starostovi. A ten má dlouhé prsty, přes kamarády či usnesení rady je schopen mstít se ze stran, odkud by to člověk ani nečekal…… 🙁 smutné to časy, demokracie se vytrácí,modrý pták se obrací do podoby rudé, zlé to s námi bude 🙁

     21. v této diskusi jde hlavně o největší blábol a nepodepsat se. Pak je autor největší frajer

     22. Nebojte, s vami to podle projevu uz horsi nebude. Kostata jsou pomerne levna a Blesk vam take jeste chodi.

     23. Parkoviště ještě není prodáno a snad se zastupitelé zmátoří v této otázce. Suma, kterou tzv.investor nabízí rozpočet nevytrhne.
      A klidně na tomto parkovišti v budoucnu může být pár zastávek, až tu dopravu moloch ICOM zabubnuje, bude město rádo za tento neprodaný prostor

     24. Přesně!!!! Akorát, že v zastupitelstvu vždy kučerova „kOALICE“ převálcuje opozici, to je jednoduchá matematika.

     25. Ale o tom ta demokracie přeci je. Např. v parlamentu zase jiná koalice, kterou si rovněž lidé svobodně zvolili, válcuje jinou opozici! Tak proč tolik žluče, vždyť o žádné „válcování“ nejde, ale o svobodné vyjádření názoru většiny!

 3. Starosta má v tomto případě !!! naprosto rozumný názor. Na rozdíl od tzv.petentů, kteří soptí vzteky a snášejí neuvěřitelné bláboly jen aby město zbrzdili v rozvoji. Časem ta jejich hloupost vyprchá a věc bude vyřešeno tak jak si většina obyvatel Humpolce přeje.

  1. Starostovo motto ::

   “ Za rozumné považujeme jen ty, kdo mají názory shodné s našimi.“

   F. de La Rochefouca

    1. Ano v pořádku.
     Zastupitelé lidovců, soc. dem
     a ANO by měli být vázáni přáním svých voličů – neprodávat parkoviště

     1. Plácáš,voliči KDU jsou jednoznačně pro prodej parkoviště pro Kaufland !

     2. A je to tady. Příznivci Kauflandu nijak nedávají svoji početnost vidět. Tvrdí, že jich je většina, ale nikdo to pořádně neví a silně o tom pochybuji.
      To samí příznivci ODS.
      Já bych na tuto tzv.většinu nespoléhal. Spíše bych viděl tuto mlčící většinu, která sice nevyjádřila názor v petici proti prodeji parkoviště jako znechucenou část obyvatel, která už je spíše zhnusena a na nic nereaguje. Je v apatii na dění ve městě a stará se o své věci, aby mohli existovat v tomto stresu kolem nás.

      Každý normální vidí, že budování zastávek v ulici Masarykova není řešením, ulice je přecpaná, pokud se zúží a postaví se něco jako nějaké zastávky, není to koncepční.
      Tady nejde o tolik zde často kritizovaný počet supermarketů ve městě, ale o provoz dopravy, která už dnes díky tzv.zklidňování už v centru je o nervy.

     3. Souhlasím s názorem, že skupina, která podepsala petice, je považována za nepřítele lidu, proč město neudělá to samé a neprovede průzkum u občanů města z vlastní iniciativy? Předesílám, že jsem čistě apolitický občan, politické zájmy a šarvátky mě nezajímají, ale při průjezdu či průchodu městem je vidět, že opravdu něco nebo někdo není v pořádku….

     4. Hromadu věcí není ve městě v pořádku!!!Podívejte se jaj to vypadá v ulici,kde je autosalon Racek,který ráno vyveze auta na silnici a obě strany jsou zatarasené a to nikomu nevadí.A hned by byl průjezd městem lepší.Udělal si soukromé parkoviště a město jen přihlíží…..

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Tři dva jedna teď!

St Kvě 13 , 2015
Středisko volného času ve spolupráci s Městským parlamentem dětí a mládeže v Humpolci pořádá pro aktivní rodinné týmy akci netradičního sportování Tři, dva, jedna…teď! Čtěte dále:   Pelhřimov i Humpolec budou letos investovat desítky milionů korun

You May Like

Témata