Zahájení stavby plaveckého bazénu závisí na dotaci

23

Zástupci firmy OK PLAN architects seznámili minulý týden humpoleckou radnici s přípravou projektu krytého plaveckého bazénu. Podmínkou pro zahájení stavby plaveckého bazénu je však získání dotace, neboť bez cizích zdrojů si město nemůže podobnou investici dovolit.

Při jednání se dohodlo, že hloubka bazénu bude 160 centimetrů. Radní předpokládají, že bazén bude využívat vodu z vrtu pro venkovní koupaliště, který dodává vodu i pro zimní stadion. Řešil se i způsob vytápění bazénu. Jednou variantou je kogenerační plynová jednotka, druhou jsou tepelná čerpadla. V případě využití tepelných čerpadel bude třeba provést 25 až 30 vrtů. Hloubka jednoho vrtu by byla 125 metrů, náklady na jeden metr vrtu dosahují tisíc korun. Firma OK PLAN architects by měla zpracovat ekonomickou analýzu, jež porovná vstupní náklady pro obě výše uvedené varianty. Zároveň radní požadují analýzu provozních nákladů, aby zjistili, jaká bude návratnost jednotlivých způsobů vytápění. Údaje by měli mít k dispozici zastupitelé při svém zasedání 3. září, na kterém bude jedním z bodů jednání stavba krytého bazénu. Žádost o dotaci musí být podána v měsíci říjnu.


Navrhovaný krytý bazén je doplněním stávajícího sportovního areálu v Humpolci. Objekt je dispozičně a funkčně propojen s okolní zástavbou, především s venkovním koupalištěm. Objekt je dvoupodlažní, s jedním podlažím částečně zapuštěným pod terén. Jsou použity ploché střechy s intenzivní zelení, které podtrhují energeticky šetrnou výstavbu a provoz domu.
http://www.okplan.cz/gallery.aspx?id=45&sel=139&lng=cz


(Zdroj: MF Dnes)

myska

23 thoughts on “Zahájení stavby plaveckého bazénu závisí na dotaci

 1. jednoznačně je třeba apelovat na zastupitele,aby odmítli výstavbu bazénu,protože jestliže se opět bude dotovat vysokými částkami,tak máme kromě zimáku dalšího žrouta na peníze.
  Je to nádherná myšlenka,ale pokud je bazén v Pelhřimově a Brodě,tak podobná stavba v Humpolci je luxus.Jezdíme k doktorum do obou měst,bazén mužeme navštěvovat také tam.
  Je jasné,že otcem celého projektu je kandidát Bernard.

   1. Myslel jsem, že stále ještě existuje něco jako autobusová doprava, ale už je to asi pouhou minulostí. Nebo že by se dostávala ke slovu pohodlnost, či spíše lenost?

    1. jestli bazén,tak ať po výstavbě si vezme na starost firma a ta se stará o jeho maximální využití,ne,že bude každý rok žebrat o 5 milionů na provoz.Daň z nemovitosti se zdvihla,tak se zase nějaké drobné najdou.
     jestliže se jezdí do nemocnic do obou výše zmiňovaných měst není opravdu problémem jezdit i do bazénů.to měl předpisatel pravdu

    2. Opravdu by to byl pouze žrout na peníze. Pár milionů na provoz by to ročně spolklo. Myslím že ve městě je mnohem důležitější vyřešit otázku kvality povrchu městských silnic a hlavně kriminality a nějaký bazén mi je ukradený. Rozhodně nejvíc z toho vytěží OK plan, který za projekt bere 5% z investice, což hodí pěkných pár milionů a to co projektuje je opravdu hnus.

   2. Ty chytráku zkusil jsi jet autobusem v sobotu a nebo v neděli ? Podle tvých slov určitě ne tak laskavě neříkej nic o pohodlnosti či lenosti !!

     1. Bazén určitě bez dotací fungovat nemůže, takže ti koho návštěva neláká „to budou muset skousnout“ stejně jako v případě městských peněz směrovaných na provoz jiných zařízení a institucí. A otázka určitě už není v poloze jestli bazén ano či ne, ale kdy a za kolik peněz z městské kasy bude postaven. Nedovedu si představit že zastupitelé zadali projekt za cca 3 miliony a až bude hotový a zaplacený řeknou fajn, bazén vlastně nepotřebujeme, jezděte si do okolních měst.

     2. humpolec bazén nepotřebuje,v dosahu 20km existují 3 velké vodní aktivity.nechápu,že se dává dělat projekt a veřejnost je rozdělena na jasné dva tábory

     3. Tak nevím, ale zdá se mi to docela jasné. Majitel OK planu p. Rýzner si pěkně namastí kapsu, zajisté z toho budou mít nějaké „kapesné“ i páni radní, tak co řešit? Vždyť peníze ze zvýšených daní z nemovitosti by bylo hřích ležet ladem. Nevím, kolik procent obyvatel by bazén využívalo, ale jsem si jist, že bez dotací to fungovat nebude. A dopadne to, jako se vším ostatním – po novotě se to bude chvíli využívat a pak to půjde pomalu k ledu, bude se pouze investovat do oprav a údržby. Trochu moc velký luxus na dnešní dobu, kdy město nahání každou korunu. Sejček.

     4. No dopadne to jako se zimákem.Když nám tu spadl na hlavu a stavěl se nový pan Hynek rozkřikoval věci jako využívání i mimo hokejovou sezonu a copak se tam děje?Nic.Horší jak v márnici.

 2. Odkaz nejde, to za prvé.

  Za druhé stavba stadionu je pitomost. Říkal jsem to už když se to tu objevilo posledně a říkám to zas. Chtěl bych vidět využívatelnost bazénu v Brodě ( mimochodem, někteří tam jezdí jen proto, že tam je voda slaná a nechlorovaná…), Jihlavě…kdo si chce zaplavat sám, jistě tam zajede bez větších problémů, kdo chce vzít rodinku za zábavou, za hodinku je v aquaparku v Praze. Kdo tam bude chodit? Jestli jde o děti školou povinné, vyjde levněji vozit je autobusem jinam. A jestli jde o jiné plavání chtivé, navrhuji aby se nahlásily na radnici, bude jich tak odhaduji 50 a těm ať tedy radnice proplácí jízdenku + návštěvu bazénu, zase nás to všechny ostatní vyjde laciněji.

  Murlo

  1. souhlasím bez debat.obávám se,že příští radnice vzlešlá po volbách 2010 na podzim bude muset žít s tímto danajským darem.a nikde není psáno,že tu musí být pravicová radnice navždy

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Lipnické hradovánky

Pá Srp 15 , 2008
O víkendu 16. a 17. srpna proběhne na hradě v Lipnici nad Sázavou čtrnáctý ročník tradičních historických slavností „Lipnické hradovánky“.

You May Like

Témata