Tenisová hala v Humpolci

49

Krytý kurt, který dosud scházel humpoleckému tenisovému oddílu, začíná získávat pevné obrysy. V plánované tenisové hale si ale přijdou na své nejenom vyznavači bílého sportu. Počítá se tam i se dvěma kurty na squash, menší posilovnou a se společenskou místností s barem.

Tenisová hala by měla nahradit dosavadní „basketbalovou“, v níž se ale ve skutečnosti nehrála košíková ani jedenkrát. Sál v Hradské ulici dodnes slouží jako velkosklad knih. Město se domluvilo s firmou na ukončení nájmu a od měsíce května t.r. by měly se mělo začít s prvními úpravami.


 


Na halu se nejvíce těší trenéři mladých talentů. Zájemců o tento sport je dost, jenže v zimě nemají prakticky kde trénovat. Chodí sice do sokolovny, každé dítě se tam ale dostane nejvýše jednou týdně, což nestačí. Proto se každou chvíli stává, že rodiče raději přehlásí potomka tam, kde halu mají. Od podzimu, kdy je plánováno otevření nového krytého sportoviště, by už tak nemělo humpoleckým talentům nic stát v cestě.


 


(Zdroj: Pelhřimovský deník)


 


 

Čtěte dále:   Šampioni zvou do Humpolce

myska

49 thoughts on “Tenisová hala v Humpolci

 1. To je jen další sraní peněz na zbytečnou věc. Uz jenom za provoz by takový rodič caparta musel zaplatit několik tisíc měsíčně. A to se nestane. Takže to zafinancuje město a to to platí jak jinak než z našich peněz. Za to Vám pénové (debilové) radní moc děkujem.

  1. Za prvé: debil jsi jedině ty. Za druhé: na přestavbu město získalo nemalou částku ze státního rozpočtu a provoz haly bude bez městských dotací. Až budeš chtít zas někoho urážet, sežeň si informace a zkus se podepsat. Karel Kratochvíl

   1. No, ty dotace, já bych nebyl zase takový optimista…řekněme že se plánuje provoz bez dotací města, to by byla podle mého názoru přesnější formulace. Rád se také nechám příjemně překvapit.

     1. Pokud vím, provozovatel ještě žádný není (hala jaksi ještě není hotová) a co se týká toho skladu knih, ten mi nikdy nevadil. Jednalo se o výprodejové ležáky a staré kalendáře. Je mi jasné, že někteří lidé budou pro, jiní proti. Jako u všeho. Howgh. K. K.

   2. Karle to se ti moc nepovedlo. Určitě si nadšený z toho že ti mizí konkurence. Nejprve si přečti kdo je provozovatel a pak kdo je tu onen debil.

  2. jak příznačné – anonymní a urážlivý příspěvek je opět od přispěvatele, který se již stihl projevit v diskusi pod článkem „Co jíme ..“
   chjo 🙁

  3. Souhlas. Ať si halu postaví ti, kdo z ní budou mít užitek. Takhle zjistíme, že každému ze sporťáků se přispívá na jeho vyžití mnoho desítek tisíc korun z veřejných rozpočtů (ať jsou státní, či obecní).

 2. Soudím, že vlastníkem stávajícího objektu je město? Kdo bude provozovatelem.
  Lepší knihy něžli tenis. V nich je moudrost světa!

   1. Já myslím, že tohle pojede tak nějak +/- kolem nuly, ale do bazénu se bude muset hodně dosypávat a dovedu si představit tady v Humpolci trošku lepší využití těch penízků… Murlo

    1. To je pravda, ale na druhou stranu, šedesát procent občanů ČR trpí nadváhou(v Humpolci tomu jistě nebude jinak) a lepší to asi nebude, i z tohoto hlediska je lepší bazén. Plavat mohou skoro všichni, včetně například seniorů, kterých přibývá, zatímco tenis je sport pro užší skupinu lidí. Bazén je sice provozně náročný, ale proč ho nebrat jako investici do našeho zdraví??

     1. Jak se říká – nejlepší investicí do hubnutí je nežrat :-). Kdybych si měl vybrat, radši ať mi dotujou zubaře a nebo ambulanci než bazén.
      Ale na ten squash tam zajdu rád, to nepopírám, bude to za rohem…
      Murlo

   2. Já bych také rád bazén, ale jsem realista a rozdíl v nákladech je násobný, takže dík i za squach, znám dost lidí, kteří dojíždějí do okolních měst, takže věřím, že o něj bude zájem. Doufám jenom, že to bude hala pro všechny obyvatele a ne pouze pro členy tenisového oddílu, s čímž souvisí provozovatel a provozní doba. To by mě dost namíchlo (slušně řečeno).

    1. Lidi neblázněte,to je jen pro pár vyvolených,a jejich děti,potřebujou trénovat i v zimě,a Hynková s Chybou trénovat a vydělávat penízky!Bernard s podnikatelema si ráno zahrát tenis nebo večer ale to je jedno!!!!prostě čáry vadí a děti s tělocvikem utřou…

 3. je zajímavé,že pánové z tenisového oddílu nechtějí povolit v nové hale chodit dětem z Hradské na tělocvik.Přitom tělocvična ve škole je problémová.Co na to tenisoví odborníci.???

 4. Posilovny jsou ve městě 2, co takhle raději rozšířit nabídku sportů v hale např. o mantinely pro floorball, nebo koberce na badminton? To je určité zajímavější i pro případného nájemce díky nabídce aktivit, které v Humpolci nejsou k dispozici. Navíc se na rozdíl od posilovny jedná o sporty se stále se zvětšující popularitou.

 5. Nevím kde autor článku „sebral“ informace,ale hala v Hradské ulici,není již mnoho let basketbalová,jelikož byla přebudována na stávající účelovou halu a TJ Jiskra jí pronajímala!!!Pamětníci pamatují jak v akci „Z“ se stavěla nafukovací basketbalová hala,která dosloužila a toto se tam postavilo.Prosím vás,snažte se získávat skutečně pravdivé infornace.Je trapné se pak dočíst že se tam basket nikdy nehrál.Jak se tam mohl hrát,když tam nebyly koše,palubovka atd..Pravda basket se hrál v nafukovačce,ale kdosi rozhodl,že stačí basketbalu sport. hala u sokolovny a bylo!V nafukovačce se hrál super basket,pro stovky dětí a dospělích……a HLAVNĚ tam chodily dopoledne děti z HRADSKÉ na tělocvik….a mohly se sportovně rozvíjet.Né v tom krcálku který mají ve škole!!!!Jenomže pár tenistů si potřebuje honit triko a zapotit se dopoledne v hale,děti jim překážejí,,,to víte podnikatelé,zakuklení v tenisty….jo jo jo pěkně to na radnici koulíte,pane starosto!!! a ostatní,či pane Bernarde?už se mnoho lidí těší, jak bude tato hala pro pár vyvolených skutečně využívána,a hlavně kdo to bude financovat,Město?
  ostuda všech zainteresovaných

  1. Mám jenom pár upřesnění ,ta hala tam stojí již cca 16-20 let,nevím přesně. Dosud nikdo nic neřešil ,byly tam knížky a žádný tělocvik.Hala nebyla co vím ani na katastru .Potom co se někdo začal starat a vše začal řešit. Tak se vyrojí „klasicky“spousta chytráků s rádoby zasvěcenými komentáři.
   Dotace od státu je 4.000.000,- což není málo.A o „dotace“ na provoz ,zkuste se si například sehnat termín na hru v okolních městech?Halu mají v každém městě včetně např Světlé .n.s.
   Co se týká víceúčelovosti nemám s tím problém ,ale je problém v čárách ,nevím jestli jste někdo hrál tenis na ploše kde jsou čáry na vícero sportů , to prostě dost dobře nejde.
   Somdis.

   1. Opravdu naprosto ubohé zcestné informace,toto je lež,neurážejte lidi,kteří v roce 1980 postavili nafukovací halu,pro basket,volejbal a další aktivity.Mnoho z nich již nežije,stavěli jí ve svém volnu,věnovali tomu mnoho času,práce,úsilí a nedělali to pro sebe ale pro druhé!Byla to parta nadšenců co neseděli doma a nečuměli na bednu,ve které tehdy stejně dávali stupidni estrády Ein Kasel Buntes!
    A pak se tam 10 let sportovalo a UČIL SE TAM TĚLOCVIK!!!
    Takováto stavba má svojí životnost,to věděl každý,proto po čase kdy dosloužila,sportovní činnost v ní skončila.Teprve potom město a TJ Jiskra navrhly na tom samém místě obezdít stávající palubovku a pak tuto halu pronajaly knihám.
    Dosud nikdo nic neřešil,jelikož nebylo co řešit,když tato hala byla pod smlouvou,a pokaždé na TJ Jiskra se hovořilo, že hala vydělává měsíčně slušné peníze!!!Tak tady nemlžte,a nevykládejte že nikdo nic neřešil!Nikdo nemá nic proti tenisu a tomu aby se tam tenis nehrál,naopak!!!Ale kecy o čárách prosím vás, to snad ani není normální,kvůli čárám tam neumožnit sportovat a cvičit konečně v normálních podmínkách při tělocviku ,mnoha dětem?????Když vy potřebujete JEN ČÁRY PRO SEBE,tak se přijďte podívat jak 500 dětí cvičí na Hradské tělocvik!!!Mnoho stovek dnešních dospělích si jistě vzpomíná jak v 80 tých letech chodili s „tělákem“ do haly u Domu Dětí.Takže prosím nelžete nebo nepište něco co nevíte,infomujte se jak to skutečně bylo!!!!
    Halu na tenis pokud mám správné informace tak většina tenistů chce u svých kurtů u cihelny kde měla být!!!!Tak jak to najednou, že vy tady vykládáte, že nikdo nic neřešil!Vy řešíte každou chvíli tenis.halu jinak!!!Není to tak dávno co se říkalo že za Cihelnou BUDE stát tenis. hala!Když jí má Světlá, tak my jí musíme mít taky,to je fakt.Určitě si jí tenisti zaslouží to nikdo nezpochybňuje,ale proč nemůže sloužit pouhé dopoledne, dětem v tělocviku?Když nemají svojí řádnou,tělocvičnu,přijďte se tam na tělocvik někdy podívat,když má 17 kluků z devítky celou zimu trávit jeden týden v sále o 5×8 metrů a druhý týden cvičí v tělocvičně o něco větší!!!A o dotacích od státu ani slovem tady nezmiňujte tu frašku,o penězích co sehnal jistý poslanec,a v novinách se psalo jak se bude stavět tělocvična v Hradské!!!!přitom je to hala pro tenisty,to je dotace o které raději nemluvme!!!!!

   2. Ale napriklad pro badminton, jak nekdo pise nahore, staci koupit koberec a pojizdne drzaky na site, takze je hriste za 10min pripravene a sbalene.

    1. A proč ne ten bazén??
     Tam by asi zašlo víc spoluobčanů jak na tenis či sq.
     O tom se asi anketa na městských stránkách neobjeví :-))
     Tak mi to tak připadá, že po předběžném výsledku ankety o rozhledně http://www.mesto-humpolec.cz/ se hledá náhradní cíl, kam „utopit“ prachy. Znova, proč nemůže být v Humpolci krytý bazén, který by sloužil většině??

     1. Proč by nemohl být v Humpolci krytý bazén?mohl!ale je v silách města ufinancovat,zimák,fotbal,Jiskru atd….klobouk dolů, co se tady zatím postavilo a dělá pro sportovce!!!

     2. Tenisová hala by měla být, vždyť být podnikatelem a nehrát tenis, to přeci není in! A podnikatelé se přeci nebudou dobývat na kurty odpoledne, když mohou bez problémů hrát dopoledne, kdy většina ostatních je v zaměstnání, nebo ve škole. A co kdyby je náhodou při jejich hře viděl někdo „nepovolaný“, který by si mohl tropit nemístné žerty z jejich hry? Také potřebují trochu toho soukromí při svém vytížení pro společnost a politiku. A na co bazén, když většina z těchto ho má doma.

     3. Kdyby žil pan učitel Müller, zajisté by všem vysvětlil, k čemu sloužila hala v ulici Hradská. Ale jsou i jiní pamětníci a sportovci – býbalí basketbalisté, kteří v této hale hrávali. Např. Petr Tomšů, Zdeněk Mikulášek, Vlasta Karafiát, Franta Kubík a mnoho dalších. A že sloužila i ZŠ Hradská, je také pravda. Proč byla poté pronajata k jiným účelům mi není známo, ale vím, že když o ni začali mít zájem tenisté, tak došlo i k vypovězení nájemní smlouvy pronajímatelem, aby se tenistům vyhovělo. Proč se tedy nemohlo vyhovět ZŠ Hradská, která potřebuje sportoviště pro své žáky, již dříve a hala mohla být víceúčelově využívána již dávno. A to i tenisty.

     4. Omyl!!!!Nic proti p.Mullerovi,ale ten v hale v Hradské nic neprovozoval,maximálně se chodil dívat na své basketbalové svěřence(Kutiš,Karafiát,Mikulášek,Lesina,Dygrýn a spol…),které naučil basket,ale v té době již netrénoval a pomalu se chystal na důchod.Zasloužený!Tam trénovali jiní,např.Šimek,Bílek,Rytíř,Špalek,Šerák atd…to byli lidi kolem slavné „haly v hradské“!!!!Pan Muller měl svoji basketb. éru v sokolovně,to byla tělocvična kde naučist stovky kluků basket.Tak se tenisto Bernarde zeptej Mikuláška on ti to všechno v práci znovu povypráví,jak to bylo s halou v hradské,když se nyní oháníš že jsi vymyslel pupek světa,protože tam TY potřebuješ hrát tenis,tak se všichni z toho poserou,,,,přitom nevíš vůbec nic…… Ale Jirka Hynek ti poví kam chodil na tělocvik ne?když tady píšete takový nesmysly!!!!

     5. Nikdy jsem netvrdil, že p. učitel Muller v hale trénoval kluky, uvedl jsem ho pouze jako jednoho z těch, kteří výstavbu haly v tu dobu podporovali a zasloužili se o ni. Že sloužila víceúčelově je také pravda a že tam chodili žáci ze ZŠ Hradská také. Tak nechápu, proč tolik vykřičníků? S.

     6. Omyl!!!!Nic proti p.Mullerovi,ale ten v hale v Hradské nic neprovozoval,maximálně se chodil dívat na své basketbalové svěřence(Kutiš,Karafiát,Mikulášek,Lesina,Dygrýn a spol…),které naučil basket,ale v té době již netrénoval a pomalu se chystal na důchod.Zasloužený!Tam trénovali jiní,např.Šimek,Bílek,Rytíř,Špalek,Šerák atd…to byli lidi kolem slavné „haly v hradské“!!!!Pan Muller měl svoji basketb. éru v sokolovně,to byla tělocvična kde naučist stovky kluků basket.Tak se tenisto Bernarde zeptej Mikuláška on ti to všechno v práci znovu povypráví,jak to bylo s halou v hradské,když se nyní oháníš že jsi vymyslel pupek světa,protože tam TY potřebuješ hrát tenis,tak se všichni z toho poserou,,,,přitom nevíš vůbec nic…… Ale Jirka Hynek ti poví kam chodil na tělocvik ne?když tady píšete takový nesmysly!!!!

     7. „“pro sportovce“ a co takhle neco pro všechny obcany mesta Humpolce. Ze mesto nema penize? Proc tedy zaplatilo nekolik milionu za travnik fotbaloveho hriste.Kolik lidi ze tam hraje?:-))

     8. Někdo tu píše ve smyslu že bazén nebude. Proč je tedy asi v rozpočtu města na letošní rok vyhrazená suma na projektovou dokumentaci?
      Pro dušičku anonyma který má problém s financováním umělého trávníku je asi dobré vysvětlit, že město platilo ze svého rozpočtu jen zlomek pořízení hřiště s umělou trávou. Rozhodující část se fotbalistům a jejich příznivcům podařilo zajistit ze státního rozpočtu. Ex-předseda ing. Krupička může vše doložit přesnými čísly. To jen aby bylo jasno 🙂
      Kdo sleduje dění v Humpolci tak ví že město fincuje dlouhodobě nejen fotbal, ale i další sporty. Novou halu mají nadvakrát hokejisté, nový povrch hřiště házenkáři, nové kurty a kabiny volejbalisté,…..naplánovány jsou další sportovní a zájmová sdružení. Je naprosto nesmyslné vyčítat něco jedněm nebo druhým nebo mezi nimi vyvolávat umělý spor. Jestliže se někdo cítí odstrčen tak určitě může přednést na zastupitelstvu svoje požadavky, určitě ho nedají zavřít 🙂
      Pro všechny občany Humpolec letos město bude financovat především opravy poškozených komunikací a spoustu dalších věcí, detaily si každý můžete prohlédnout na http://www.mesto-humpolec.cz kde je rozpočet města k dispozici.
      Ale tohle by vám asi měli vysvětlit třeba K.K. nebo J.M. a ne já.

 6. Jo hala na tenis dobrý,bude tam chodit tak max.50 lidí,co takhle krytý bazén tam by chodili lidiček 500.Že už bude projektová dokumentace,taky dobrý,hlavně kdy bude ten bazén,na zastupitelstvu se o tom mluví již od roku 1998.Tak snad za rok,za dva,co Jirko!?

  1. To je porad dokola, jestli umite trochu pocitat, tak vam snad musi byt jasne, ze 4 mil neni 40 mil, ten samy pomer minimalne bude i u dotaci. Navic neni na bazen zadna dotace, takze by to muselo cele zaplatit mesto. 50×10=500, takze ten pomer take sedi. Jestli mate zbytecnych 30 mil, tak verim, ze se s vami mesto bude podilet na spolufinancovani, takze?

   1. Co ja to za tenhle blábol?Nespletl ses ?nejseš na hodině matiky?co tady házíš s číslama,tvojí matice rozumí tak akorát Fanda z fotbalu!

    1. Pokud se týče krytého bazénu, v rozpočtu města jsou zahrnuty náklady na vypracování projektu krytého bazenu ve výši cca 2,5 mil, jestli se nepletu. Takže by to mohlo klapnout, ne?

 7. Město Humpolec dává do sportu kolem 3 mil. Kč ročně jenom na provoz. To je velká částka a všichni sportovci jsou rádi. Taky jich je – kolem 20 % všech obyvatel města. Pokud by se postavil bazém bude se tato suma dávat jen tam. Rozpočet na výstavbu bazénu je 70 mil.Kč. Pokud se vyřídí dotace, i tak to bude z rozpočtu stát 20 – 40 mil.Kč. Myslím, že bazén v Humpolci je přepych, když vezmu, že v okolí Humpolce jsou 3 kryté bazény.. Nevěřím, že by bazén byl pro všechny. Zase by tam chodilo jen pár lidí, jako chodí na Žabák. Lepší by bylo držet co je a nepouštět se každý rok do nových a nových obr investic. Co se týče tenisové haly – částka z rozpočtu není dramaticky velká a vzhledem k dotaci by bylo škoda ji nepostavit. Věřím, že bude soběstačná.

  1. No věřit můžeš,ale to choď radši věřit do kostela!Protože kdo dělá trochu do sportu-házenkáři,fotbalisti,hokejisti,baskeťáci,volejbalisti – všichni ti můžou dokázat, jak je těžké starat se o sportoviště,a bez města to nedokázal ještě nikdo!!!! viz hokejová hala,že?mno tak o soběstačnosti bych raději pomlčel!

  2. Já myslel, že je to diskuze o sportu? Pokud ano, tak nechápu, jak můžete argumentovat Žabákem. Neznám vodní sport, který by tam šel provozovat s ohledem na velikost „bazénu“ (jestli to není příliš honosn výraz).

 8. Vážení diskutující.Přidám názor laika.
  Myslím si,že bazén ve městě je projekt nad síly Humpolce.Když můžou jeho obyvatelé jezdit k lékaři do nemocnic 20Km. a je nám tvrzeno,že je to v pořádku,že v nemocnicích je veškerá péče,proč by příznivci bazénu nemohli do těchto lokalit jezdit taky.Tedy H.Brod,Jihlava,Pelhřimov.
  K hale bych dodal,že pokud bude fungovat také jako tělocvična pro Hradskou,jsem pro.
  Pokud by to byl projekt jen pro nynější vyvolené a jako uzavřená společnost,dejme peníze jinam… Z.Loskot

 9. Tu halu si nechají stavět místní podnikatelé.
  Ani se neuvažuje, že by byla normální veřejnosti přístupná.

  1. To je konstatování a nebo řečnická otázka? Docela by mne zajímalo ( pokud je to konstatování stavu věci), jak jste k tomuto závěru došel, protože v tom případě bych se zastupitelů rád zeptal co a jak. Murlo

   1. Je to konstatování. Jen jsem to kdysi zaslechl ale ani bych se nedivil.
    Ale dnešní cvičení policie objednane na jednani Měst. uřadu v pondělí. Je veselejší. Pokutovat matky co jezdí do mateřské školky pro děti je opravdu silné kafe. Krom tohe se zde parkuje co ta školka celé sídliště stojí. Breta

    1. Cili: „jedna pani povidala“. Prostota lidi, co nevidi rozdil mezi klevetami a fakty, by me dojimala, nebyt toho, ze je to casty koren zla. 🙁

  2. Ta závist… Kdyby jste napsal, že to bude provozovat tenisový oddíl, tak to nevyzní tak bombasticky, jste prostě další produkt Novy a plátků jako Blesk ap. Samozřejmě, že budou mít přednost členové oddílu a jestli máte zájem o tenis, jaký je problém zaplatit členské příspěvky a budete taky „podnikatel a majitel haly“. Zbytek času bude za vstupné pro veřejnost, squach předpokládám trvale přístupný. Takhle to funguje na kurtech i např. na zimáku. To by vás ale musel zajímat sport a ne závistivé drby…

   1. Kecy,když Vás ten sport tak zajímá tak si tu halu alespoň z poloviny financujte ! Kolik procent lidí v Humpolci ji vůbec,ale vůbec nikdy potřebovat nebudou.Kdyby město dalo tak dvě mega,tak by to asi bylo vůči občanům proporcionální,ale tohle je prostě Kučerův humus.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Zapomenuté památky

Čt Úno 21 , 2008
V pátek 22. února bude v Městské knihovně v Humpolci zahájen prodej nové knihy ochránce přírody Pavla Koubka nazvané Krajem zapomenutých svědků. Kniha přináší příběhy vybraných kapliček, kostelů, zvonů, křížů, smírčích křížů, skal, stromů a pokladů nejen lesklých. Čtěte dále:   Šampioni zvou do Humpolce

You May Like

Témata