Těsná prohra mužů „A“ v Podhorním Újezdu.

V dalším utkání na hřišti soupeře nestačili humpolečtí muži „A“ II. ligy národní házené na Podhorní Újezd, když tentokrát prohráli rozdílem jediné branky. O následující neděli se představí muži „A“ na hřišti vedoucího týmu soutěže – Brno Draken.

Neděle 11. května 2014

2 liga mužů – 16. kolo:

TJ Sokol Podhorní Újezd – TJ Jiskra Humpolec 19 : 18  ( 10 : 8 )

Branky Jiskry:

Kovář – 11, Čmok Petr – 4, Rafaj – 2,  Brož – 1

Sestava Jiskry:

Barták – Koumar – Morava, Herman, Čmok František – Kovář, Čmok Petr, Rafaj,  Brož  Brabec

Rozhodčí: Lukáš Zimmermann, 100 diváků

Samotný začátek zápasu se povedl lépe Jiskře, která po pěti odehraných minutách vedla 2 : 1. V dalším průběhu první části hry byli lepší domácí házenkáři, kteří do kabin odcházeli s náskokem dvou branek. Po změně stran se dařilo nejprve lépe Humpolci, který postupně nejen vyrovnal, ale sedm minut před koncem dokonce vedl rozdílem dvou branek. Samotný závěr zápasu však patřil domácím, kteří dvě minuty před koncem vedli o dvě branky. Jiskra v závěru snížila na rozdíl jediné branky, ale po chybách domácích nedokázala ze závěrečné útočné akce vyrovnat, takže nakonec oba body zůstaly na východě Čech.

Ostatní výsledky 16. kola:

SK NH Veselí nad Moravou – SSK Vítkovice 18 : 14  ( 9 : 7 )

TJ Sokol Vracov – TJ Chropyně 20 : 17  ( 9 : 8 )

TJ Sokol Osek nad Bečvou – TJ Sokol Albrechtičky 20 : 18  ( 9 : 10 )

SK Autonot Jihlava – Draken Brno 18 : 26  ( 9 : 14 )

Sokol Dobruška – KNH Moravská Slavia Brno 18 : 15  ( 8 : 9 )

12. TJ Chropyně 16   0   0  16  220:388  0
Čtěte dále:   Fotbalisté Humpolce na jaře vůbec nezáří. Potřebujeme impuls, říká trenér Veselý

——————————————–

O následujícím víkendu zajíždí muži "A" do Brna, v nedělním dopoledni se utkají v rámci dalšího kola 2. ligy s brněnským Drakenem.

Humpolec je před tímto zápasem na sedmém místě se čtrnácti body. Draken Brno dokázal nasbírat již 28 bodů a je momentálně na prvním místě tabulky.

Minulý víkend Humpolec rozdílem jediné branky prohrál v Podhorním Újezdu, zatímco brněnský Draken velmi snadno vyhrál v Jihlavě.

V minulých dvou ročnících druhé ligy  + podzimu aktuální sezóny spolu sehrála obě družstva tyto vzájemné druholigové zápasy:

Neděle 16. října 2011

TJ Jiskra Humpolec – Draken Brno 17 : 16  ( 8 : 9 )

Neděle 3. června 2012

Draken Brno – TJ Jiskra Humpolec 24 : 14  ( 10 : 9 )

Neděle 30. září 2012

TJ Jiskra Humpolec – Draken Brno 16 : 16  ( 8 : 7 )

Neděle 12. května 2013

Draken Brno – TJ Jiskra Humpolec 26 : 12  ( 13 : 7 )

Neděle 29. září 2013

TJ Jiskra Humpolec – Draken Brno 5 : 10  ( 2 : 4 )

Tento týden zasáhnou do bojů jihomoravského oblastního přeboru i všechna naše ostatní družstva. Nejprve v sobotu jsou na programu další turnaje mladšího žactva, děvčata budou hrát v Olbramovicích a chlapci se představí v Ostopovicích. Po těchto turnajích odehrají své zápasy i družstva starších žákyň a starších žáků "B". V neděli potom v rámci předzápasů a pozápasů druholigového utkání budou hrát na hřišti Drakenu Brno muži "B", starší žákyně, starší žáci "A" a starší žáci "B".