Tipy na víkend

Tři typy na akce v Humpolci. A bramborářské dny v Havlíčkově Brodě.

Štístko a Poupěnka – Bylo nebylo
KDY: pátek od 17.00
KDE: Humpolec, Divadelní scéna kina
Štístko a Poupěnka provedou malé diváky fantastickým světem pohádek, písniček a tance v představení Bylo nebylo. Nejmenším broučkům ukáží, jak dělají zvířátka v písničce A co dělá. Taky se naučí, že by si raději měli čistit zoubky, aby je nenavštívil Kazizub Auvajs. Konečně se dozví, jak to dopadlo s Karkulkou, když se dostala do babiččina domečku. Zachrání princeznu, porazí draka a pomůže jim s tím Princ Bajaja. Zasmějí se Pejskovi a Kočičce a jejich nekonečné honičce. Během představení opráší osvědčené hity jako Letí letí, Jojojo nenene, Bláznivý den, Elo elo veselo, Vodník Brekeke a Kamarádi. Vstupné tři sta korun.

Loutkové divadlo pro děti – Branka zamčená na knoflík
KDY: sobota od 14.00
KDE: Humpolec, sokolovna, malý sál
Loutkové divadlo Městského kulturního a informačního střediska Humpolec se těší na malé i velké diváky v podzimní sezoně. Jako další loutkové divadlo s názvem Branka zamčená na knoflík pro děti od tří let je připravené na sobotní odpoledne od dvou hodin. Vstupné dospělí třicet korun, děti dvacet korun. Další představení Mlýn na čerty a kašpárek straší se koná 29. října ve stejný čas.

Drakiáda
KDY: sobota 22. října od 14.00
KDE: Humpolec, pod hradem Orlíkem
Malí i velcí mohou vyrazit na sobotní drakiádu pod hradem Orlík. Akci zahájí pouštěním draků na loukách pod Židovským hřbitovem, možnost opékání špekáčků. O půl čtvrté vyhlášení vítězů soutěže o nejhezčího a nejdéle létajícího draka.

Podzim na Vysočině je neodmyslitelně spjatý s brambory a dalšími výpěstky. S těmi se teď chtějí pochlubit na různých místech. Zřejmě největší akci přivítá o víkendu Havlíčkův Brod, kde se uskuteční 32. ročník Bramborářských dnů.

Čtěte dále:   Nebezpečné dráty elektrického vedení zabíjejí labutě u Havlíčkova Brodu

Bramborářské dny. Startují v pátek 21. října seminářem Brambory 2022 v kulturním domě Ostrov v Havlíčkově Brodě. Zde budou vyhlášeni vítězové vědomostní soutěže o Bramborový květ, která se uskutečnila o den dříve. „Kromě toho účastníci zhodnotí letošní pěstování brambor, vývoj cen a celková situace na trhu. Pro zpestření bude ochutnávka bramborových jídel a odpoledne také výstava vzorků brambor, jejich chorob a škůdců,“ uvedla za organizátory Hana Fruhwirtová.

V sobotu 22. října se konání přesune na Havlíčkovo náměstí, kam bude moci široká veřejnost. Na trhu se budou prodávat nejen různé druhy brambor, ale i zelenina, ovoce, květiny a ryby. Stánek tu bude mít i Výzkumný ústav bramborářský Havlíčkův Brod, který akci pořádá. Lidé uvidí brambory ve zkumavce a děti se mohou těšit na překvapení. „Součastí je i doprovodný kulturní program a soutěže,“ dodala Fruhwirtová. Ústav v příštím roce oslaví 100 let od svého vzniku.

bramborářské dny v Havlíčkově Brodě
bramborářské dny v Havlíčkově Brodě

Zdroj: https://jihlavsky.denik.cz/tipy-na-vikend/je-libo-brambory-nebo-ovoce-lide-si-v-kraji-budou-moci-vybrat-20221020.html

Axl

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Řidiči v Humpolci o víkendu neprojedou Hálkovou ulicí

Čt Říj 20 , 2022
Jinou cestu musí o víkendu zvolit řidiči, kteří chtějí jet v Humpolci na Pelhřimovsku přes Hálkovu ulici. Její úsek bude v sobotu i neděli kompletně uzavřený. Auta místem neprojedou od křižovatky s ulicí Poděbradova k domu s číslem popisným 422. Město se totiž chystá opravit povrch silnice z dlažebních kostek. […]
Seznam dopravních omezení: Víme, kudy na Pelhřimovsku neprojedete

You May Like

Témata