To nejlepší z Francie promítnou v Přibyslavi

Jak dokáže příjemné skoro už letní počasí zahýbat s návštěvností v promítacích sálech kin, zná většina jejich provozovatelů. Někteří z nich dokonce z tohoto důvodu provoz kina sezonně omezují. Týká se to bohužel převážně projekcí uskutečněných v rámci filmových klubů. „Máme zkušenosti s tím, že v létě chodí velmi málo lidí. Přes léto je prostě mrtvo. Proto náš filmový klub vedeme jenom sezonně, to znamená od září do dubna,“ vysvětluje Stanislava Štěpánková z třebíčského kulturního střediska, proč se jejich filmový klub od začátku května nebude fungovat.
Někteří provozovatelé kluby na léto zavírají, druzí se naopak snaží přilákat co nejvíce návštěvníků do sedadel svých sálů. Hovoří o tom přehled promítaných filmů plánovaných na květen. Přibyslavský filmový klub láká své návštěvníky na přehlídku francouzské kinematografie.
Projekt nese název To nejlepší z Francie a jedná se o putovní festival francouzských filmů. Festival pořádá Asociace českých filmových klubů a Francouzský institut v Praze, při příležitosti obnovené premiéry filmu Velká žranice v českých kinech. Přibyslavští vybrali z nabízených snímků do přehlídky plnou pětici.
Zaskví se v něm například nestárnoucí debut klasika francouzské Nouvelle vague Jean-Luc Godarda U konce s dechem anebo avizovaný snímek Velká žranice. V něm se čtveřice mužů vydává na prodloužený víkend, který má být tím posledním. Přátelé se začnou oddávat ve starém domě na odlehlém okraji Paříže zaryté, sveřepé a sebezničující žranici.

Čtěte dále:   Městské kulturní a informační středisko v Humpolci vyhlašuje výběrové řízení na pozici „pracovník/pracovnice kina“

Axl

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Distribuovaným výpočtem proti SARS

St Dub 30 , 2003
Distribuované výpočty zatím předvedly sílu při prolamování RSA šifer a i přes velké úsilí nepředvedly zatím nic při hledání mimozemských civilizací (projekt SETI@Home). Nyní je šance využít tento mocný nástroj v boji proti viru SARS. Čtěte dále:   Filmový klub: Gran Torino

You May Like

Témata