Trhy regionálních produktů 2016

16

Letní Platforma Humpolec – park Stromovka

Čtěte dále:   Zachraň planetu. V humpolecké Stromovce ochránili ježka i zajíčka

Petr

16 thoughts on “Trhy regionálních produktů 2016

 1. Trhy jsou fajn, ale od 9 – 15 ve všední den? Lidé, kteří jsou ochotni a schopni kupovat dražší potraviny jsou většinou v práci…………..

  1. Právě tento čas v pátek se nám při loňských akcích osvědčil.
   Společnost pro rozvoj Humpolecka, z.s.

   1. Dobrý den, vážená Společnosti pro rozvoj Humpolecka, mohla bys, prosím Tě, trochu blíže rozvést, co znamená, že se Vám tento čas osvědčil? Cílíš tedy na skupiny občanů, kteří mezi devátou a patnáctou odpolední nepracují? Rád bych tomu porozuměl. Díky. L.K.

    1. I ja prosim o vysvetleni
     Ani ja jsem diky teto „otviraci dobe“ nestihl poradne navstevu trhu.
     Diky

     1. Ale to přece není o pořadatelích. To je především o trhovcích, kteří nemají zájem čekat na pár odpoledních opozdilců, když se musí věnovat dopravě domů, večernímu pěstění a přípravě produktů na trhy v následujícím dni!

   2. Bohužel nemůžeme časově vyhovět všem. Trhy se většinou pořádají přes den. Navíc večer je na Platformě další akce kapela HITSTARS, tak budeme rádi, pokud budete moci přijít aspoň večer.
    Společnost pro rozvoj Humpolecka, z.s

    1. Ale trh přeci není supermarket. Někteří by snad chtěli aby trh byl nonstopáč. Co jsem měl možnost navštívit farmářské trhy v zahraničí, tak tam se začíná brzy ráno a končí před polednem.
     Tož tak.

     1. Jasně že trh není supermarket, ale i prodávající tam jsou za účelem zisku a logicky mi z toho vychází, že by měli prodávat v dobách, kdy mají šanci na největší tržby… V zahraničí je trochu jiná situace ohledně kultury práce. Není tam problém (samozřejmě záleží na charakteru práce) pracovní dobu např. na hodinu přerušit a dojít (dojet) si zařídit, co je třeba a pak se do práce vrátit… V našem kapitalismu tohle moc nefunguje, dopoledne se po městě toulají pouze úředníci.

     2. No a já bych řekl, že obchodníci budou zřejmě spokojeni. Jinak by tlačili na jinou provozní dobu. Kupní síla bude asi větší u té skupiny obyvatelstva, která si dopoledne na návštěvu trhu čas udělat může.

     3. Domníváme se, že akce splnila účel. Někteří trhovci vyprodali všechny dovezené produkty a byli spokojeni. Návštěvníci měli možnost poznat místní výrobce a nákupem podpořit jejich činnost. Budeme se těšit na další trhy v pátek 17. 6. 2016 od cca 9:00 hodin na Platformě v parku Stromovka.
      Společnost pro rozvoj Humpolecka, z.s.

     4. Nikdo nepopírá, že akce splnila svůj účel, a je fajn, že trhovci všechny své produkty prodali. Souhlasím však s Hatchetem, že pro většinu pracujících je akce nedostupná. Ne každý si může dovolit uvolnit se z práce a dojít si jen tak nakoupit makronky a ochutnat pečenou klobásu. Je to stejný problém jako s farmářskými trhy konanými jednou měsíčně v pátek na Horním náměstí, přičemž tím nedávám vinu organizátorům, protože vím, že trhovci v sobotu do Humpolce jezdit nechtějí a raději o víkendu prodávají ve větších městech, kde mají zaručený vyšší zisk. Pro nás spotřebitele je to ale škoda.
      Docela mě pobavil názor výše: „Kupní síla bude asi větší u té skupiny obyvatelstva, která si dopoledne na návštěvu trhu čas udělat může.“
      Že by důchody a sociální dávky byly vyšší než průměrná mzda v Humpolci? To stojí za zamyšlení. :))

      Jinak jsem si moc pochutnala na sýrech z Farmy u Havlů, a kdo nemá možnost si je koupit na Platformě, farma má i prodej ze dvora v Bystré. Kozí je luxusní!!

     5. Kdo si neumí jednou za měsíc udělat cca hodinku volna je buď beznadějný workoholik nebo neschopný. Já sám jsem drobný podnikatel a ten čas když chci, si prostě udělám. Takže nejsem ani důchodce ani sociálně slabý, ale pilný plátce daní.

     6. Opravdu myslíte svůj argument zcela vážně? No, OSVČ je asi něco jiného než zaměstnanec, nezdá se vám? Asi nevěříte tomu, že kdyby si například všichni zaměstnanci Valea chtěli odběhnout na trhy, že by jim to zaměstnavatel umožnil? Zrovna tak třeba zdravotnický personál v LDN, že by jako nemocné ponechal svému osudu a odskočil si na nákupy… Anebo třeba zubař (taky řečeno vašimi slovy „podnikatel“) – nechá pacienty v čekárně sedět s omluvou, že je pátek a jde podpořit místní výrobce? Těch příkladů by se našlo mnoho a nemyslím, že všichni by byli workoholici nebo naopak neschopní. Jenom mají prostě jiné podmínky než zrovna vy.

 2. V pátek 17. 6. před Bernard Festem se můžete stavit na další Trhy regionálních produktů. Prodávající budou:
  – Farma u Havlů – sýry http://www.farmauhavlu.cz
  – Farma Vondrovi – sýry http://www.syrvondrysek.cz
  – Antuškovi, Eš u Pacova – ovoce a zelenina http://www.bedynkyzezahrady.cz
  – Včelařství Kopecký – medové výrobky http://vcelarstvi-kopecky.blog.cz/
  – Kručanicová Růžena – rukodělné výrobky http://www.webtrziste.cz/krucanicova
  – výrobky Medou, z.s. http://medou-humpolec.weebly.com/
  – Jana Hunalová – bylinné směsi http://www.bylinynovysvet.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Studenti cestovního ruchu ze SŠ informatiky a cestovního ruchu v jižních Čechách

Pá Čvn 3 , 2016
Tak to mají za sebou! Čtěte dále:   BERNARD CUP – Setkání mistrů již 14. října

You May Like

Témata