Triumf na turnaji Zálesí. Sehraný tým z první ligy byl lepší než reprezentace

Dvaasedmdesátý ročník turnaje o pohár Zálesí v Humpolci vyhráli národní házenkáři Čakovic. Nebylo by na tom nic zvláštního, kdyby za sebou na druhém a třetím místě nenechali reprezentační týmy. Výběry Čech a Moravy si musely o zisku nejstarší trofeje svého druhu nechat zdát.

Za velké překvapení tento fakt nepovažuje předseda pořadatelského klubu Jiří Fiala, který je zároveň trenérem humpoleckého týmu. „Čakovice jsou prvoligovým týmem, mají velkou kvalitu. Reprezentace jsou poskládané z hráčů více klubů, takže tam chybí sehranost,“ zdůvodnil.

Jeho svěřenci skončili na turnaji až poslední. Propadák to není. Jednou vyhráli a získali stejně bodů jako v pořadí čtvrté Modřany. Humpolec na šestou příčku poslala až minitabulka vzájemných zápasů. „Počítal jsem s tím, že druholigové týmy si to spolu rozdají o čtvrté místo. Kluci nehráli špatně, jsem s nimi spokojený,“ uvedl Fiala.

Dodal však jedno ale: „Bylo až příliš znát, že trénujeme teprve dva týdny. Řadě hráčů v závěru turnaje docházely síly,“ všiml si.

Turnaj přilákal do hlediště na dvě stě padesát diváků. Prestižní cenu Josefa Kršky pro nejlepšího záložníka si odvezl Lukáš Janeba z reprezentačního družstva Čech, nejlepším brankářem byl vyhlášen Miroslav Svoboda (Modřany), obráncem Marek Hudeček (tým Morava) a útočníkem Pavel Sýkora (Čakovice).

Statistiky turnaje o pohár Zálesí
Humpolec – Čakovice 8:10, Modřany 11:10, Chomutov 11:15, Čechy 5:7, Morava 7:10. Branky Humpolce: Brož 24, M. Krejčí 14, Zezula, R. Šidlák 2. Humpolec: F. Čmok, Barták – Dolejš, Morava – M. Šidlák, Herman, Lesina, Toman – M. Krejčí, Zezula, Brož, R. Šidlák. Konečné pořadí: 1. Čakovice 9 (52:40), 2. Čechy 8 (49:30), 3. Morava 7 (49:43), 4. Modřany 2 (37:56), 5. Chomutov 2 (49:57), 6. Humpolec 2 (42:52).

Zdroj: https://pelhrimovsky.denik.cz/ostatni_region/turnaj-zalesi-sehrany-tym-z-prvni-ligy-byl-lepsi-nez-dve-reprezentace.html

Čtěte dále:   První kolo divize ve znamení derby. Pelhřimov nestačil na Humpolec.

Axl

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Na trati do Humpolce je výluka. Po opravách bude dráha bezpečnější

Út Srp 17 , 2021
Na trati se kvůli bezpečnosti pracuje. „Uvidíme, co dráhy vymyslí. Ale těšíme se až práce skončí, protože se do Lípy lidé nedostanou jinak než autobusem,“ řekl Jiří Kunc z Lípy. Skoro do konce srpna se cestující na trati Brod – Humpolec musí smířit s výlukou. Na trati probíhá oprava zabezpečení. […]

You May Like

Témata