Na trati do Humpolce je výluka. Po opravách bude dráha bezpečnější

Na trati se kvůli bezpečnosti pracuje. „Uvidíme, co dráhy vymyslí. Ale těšíme se až práce skončí, protože se do Lípy lidé nedostanou jinak než autobusem,“ řekl Jiří Kunc z Lípy. Skoro do konce srpna se cestující na trati Brod – Humpolec musí smířit s výlukou. Na trati probíhá oprava zabezpečení. Cestující do zastávek přepravují autobusy. Provoz na trati se začne podle nového zabezpečovacího zařízení řídit od poloviny prosince.

Podle mluvčího Správy železnic Dušana Gavendy se to děje v rámci zvyšování zabezpečení regionálních tratí. Správa železnic nechce u Humpolce nehodu jako na Karlovarsku. Do vylepšení trati a její bezpečnosti investuje 100 milionů. „Na trati z Havlíčkova Brodu do Humpolce, se zabezpečení zvýší pomocí instalace zjednodušeného zabezpečovacího zařízení v systému ETCS. To v praxi znamená, že dispečer v Brodě uvidí na počítači jestli je vlak ve stanici. Uvidí železniční přejezdy a bude vědět v jaké stavu jsou,“ vysvětlil.

Celý článek zde: https://havlickobrodsky.denik.cz/zpravy_region/na-trati-do-humpolce-je-vyluka-po-opravach-bude-draha-bezpecnejsi-20210817.html

Axl

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Humpolecké farmářské trhy

Út Srp 17 , 2021
20.8.2021

You May Like

Témata