Turistická zajímavost ve Světlé. Projděte se na tajemný Žebrákovský kopec

Vrch nedaleko Světlé nad Sázavou s výškou 601 metrů popisují mnohé encyklopedie podobně: „Žebrákovský kopec je kopec v Posázaví nedaleko chráněné krajinné oblasti Stvořidla. Jeho nadmořská výška je 601 m. Jedná se o druhý nejvyšší kopec Světelska a Ledečska, když nejvyšším je Melechov s výškou 715 m. Pojmenován je po nejbližší vsi Žebrákov“. Na zatím zalesněný kopec se dostanete ze Světlé nad Sázavou pěšky po žluté turistické značce.

Kratší, ale též hezká je pěší cesta z osady Benetice. Existují plány vybudovat na tomto kopci rozhlednu, která tam kdysi stála. Dokonce bylo snad v roce 2012 založeno sdružení K 601. Z plánované rozhledny by prý byly vidět Krkonoše, Jeseníky, Žďárské vrchy a z těch bližších zajímavých objektů například Blaník nebo Orlík u Humpolce. Připravovaný projekt však ztroskotal na financích.

Dnes na vrcholu Žebrákovského kopce uvidíte na tři desítky věžiček z různě navršených kamenů, některé propojeny kruhem rovněž z kamenů. Záhadou zahalenou tajemstvím je, že když na kopec přijdete třeba po měsíci, budou ty věžičky přerovnány zcela jinak. Je vidět, že Žebrákovský kopec má své tajemné návštěvníky.

Tajemný Žebrákovský kopec
Tajemný Žebrákovský kopec

Axl

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Dělníci opět zaplní centrum Humpolce: do ulice 5. května nastoupí plynaři

St Bře 31 , 2021
Centrum Humpolce čekají opravy i letos. Na loňskou rekonstrukci Masarykovy ulice a části ulice 5. května navážou práce v dalším úseku. Ve čtvrtek 1. dubna nastoupí do ulice 5. května plynaři.
Opravy v Masarykově ulici a části ulice 5. května v Humpolci v roce 2020.

You May Like

Témata