U sítě vede Maria Šarapovová

9

Zatímco Evropou a Českou republikou zmítá fotbalové Euro, není to jediná velká sportovní akce, která na starém kontinentu právě probíhá. V anglickém Londýně finišuje nejstarší a nejznámější tenisový turnaj Wimbledon. A ten má novou bohyni. Jmenuje se Maria Šarapovová a pochází z ruské Sybiře. Před Wimbledonem se dvěma turnajovými vítězstvími Maria Šarapovová vyšvihla na dvaatřicátou příčku ve světové listině ženského tenisu. Teprve šestnáctiletá Ruska však nepochybovala, že časem postoupí výš. Letos na Wimbledonu řádí a předvádí úchvatný tenis. Nyní se dostala do finále, když včera vyřadila v semifinále velkou favoritku Davenportovou. A tím se dostala ve světovém žebříčku do první desítky. Maria Šarapovová si vychutnávala ta slova. „Doufám, že teď už se mě přestanete ptát na Annu Kurnikovovou,“ prohlásila a sjela pohledem novináře. Nesnáší, když je porovnávají. Přitom si byly tak podobné. Dvě dívky blonďatých vlasů. Obě půvabné Rusky s dlouhým ohonem a tenisovým talentem od Boha. Obě vyslané za oceán v letech, kdy si jejich vrstevnice hrály s panenkami. Obletované mediální hvězdy z Bollettieriho akademie.

Hezký obličej, sexy postava a blonďaté vlasy. Jmenuje se Maria Šarapovová, je jí sedmnáct let a všeobecně se o ní hovoří jako o nové Anně Kurnikovové. Zatímco Anna K. momentálně pro chronické zranění zad již více jak rok nehraje, Šarapovová je středem pozornosti fotografů a nabídky reklamních smluv se k ní jen hrnou. Možná i proto, že jí britská bulvární média jmenovala královnou krásy letošního Wimbledonu, si ji vyhlédla firma Nike a podepsala s ní několikamilionový kontrakt. Dalších půl milionu dolarů ji zajišťuje smlouva s výrobcem raket Prince. I když její příjmy z reklam zatím ani zdaleka nedosahují milionů, které na své sexy postavě vydělala Kurnikovová, touha po mladé krásce ze Sibiře neutichá.

Kontrakt s ní uzavřela IMG, jedna ze světově nejproslulejších agentur. Na předváděcích molech bude vystupovat po boku nositelek tak zvučných jmen, jako jsou Heidi Klumová, Gisele Bündchenová, Tyra Banksová, Bridget Hallová, či Kate Mossová. Znalci Marii předpovídají slibnou budoucnost. Pojí se v ní slovanský půvab, jehož tak štědře využívala a využívá její tenisová kolegyně Anna Kurnikovová, s polodětskou naivitou.  Přítěží rozhodně není výška 183 centimetrů, z nichž značná část připadá na štíhlé a dlouhé nohy, nemluvě o ideální váze 59 kilogramů, které ji obdařily linií optimální pro vrcholné představitelky této branže.  Její neokoukaná a životem ani líčením dosud nepoznamenaná tvář je prý zárukou toho, že i vzrušujícím modelům dodá přídech erotické nevinnosti. Pohybuje se ladně, muži nad její krásou i dlouhýma nohama otevírají ústa dokořán a Maria doprovází každý úder hlasitým vzdechnutím, které snad i předčí vyhlášený „rámus“, jenž dříve předváděla Američanka Monika Selešová.

„Nejsem jen pěkná holka, umím hrát i tenis,“ říká rázně pořád dokola rodačka ze Sibiře. Má smůlu, stále všechny více uchvacuje vizáží. „Anna K. je prošlé zboží. Našli jsme si hezčí!“, shodují se reklamní experti, novináři a další znalci ženské krásy. Maria Šarapovová však neokouzluje jenom svým půvabem. Na tiskových konferencích uchvacuje svojí přímočarostí, sebevědomím a perfektní angličtinou.

„Chci se vyjadřovat přesně a správně. Proto se nepřestávám učit. Doma jsem chodila do školy, v Americe studuji on-line. Ze školy dostávám knihy, posílá mi je máma, zkoušky skládám přes internet,“ říká posluchačka třetího ročníku gymnázia. Na svůj věk velmi neohroženým a sebevědomím vystupováním budí neustále rozruch. Zřejmě právě proto ji média pasují na novou miss ženského tenisu. Loni ji časopis People zařadil mezi dvacet teenagerů, kteří v budoucnu změní svět. Magazín Sport zase předpověděl, že bude patřit mezi 21 elitních sportovců nového století. Ještě před pár měsíci byly povážovány za nástupkyně Kurnikovové Slovenka Daniela Hantuchová či věčně opálená Marta Marrerová. Ohnivá Španělka má jižanský temperament a postavu jako z partesu, jenom nenávidí pózování před fotoobjektivy. Navíc není blondýnka, které jsou obecně mezi tenistkami více vyhladávané. Hantuchová má sice krásný obličej, zato ta vyzáblá postava… Další Ruska Jelena Dementěvová zase působí nevýrazně a chybí jí šmrnc. Rakouská „barbie“ Barbara Schettová, stejně jako Jelena Dokičová i Anastasia Myskinová, již delší dobu nejsou v kurzu.

Jedinou vážnější konkurentkou pro Šarapovovou představuje Američanka Ashley Harkleroadová, která bývá označována za „tenisovou“ Britney Spearsovou.  

A jak je mladá ruská kometka připravena zaplnit mezeru po Kurnikovové? „Nechci zaplňovat žádnou mezeru. Nestarám se o pozornost, tenis je pro mě na prvním místě,“ nechala se během letošního Wibledonu slyšet Šarapovová, poučena z osudu Kurnikové, které se nepodařilo za celou svoji profesionální kariéru vyhrát jediný WTA turnaj.

Zájem mužů o mladičkou Rusku je nesporný. Na turnajích však Mariu stále doprovází otec, který ji při každém zápase povzbuzuje z hlediště. Dcera je prý totiž velkým tátovým mazánkem. Když bylo Marii devět let odjeli společně z Ruska s pár stovkami dolarů do Spojených států. Usadili se na Floridě a Maria brzy začala navštěvoval slavnou Bollettierovu tenisovou akademii. Matku, která zůstala doma v Soči, Maria neviděla dva roky.

Pozornost poutá vzezřením i sportovním talentem. Fanoušci básní o jejích úžasných nohách i jemném obličeji. Zakládají internetové stránky, na nichž v galeriích sbírají snímky mladé Rusky. Média rozebírají hlasité výkřiky, kterými občas provází své údery, hrané s ohromnou silou. Tolik diskutované vokální projevy Moniky Selešové jsou proti řevu Šarapovové pouhým šeptáním. Však už jí novináři „přišili“ přezdívku The Queen of the Scream, tedy Královna vřískotu. Stěžovali si na ni nejen soupeřky, ale dokonce i hráči z okolních kurtů. Několikrát byla proto napomínána, přesto se čas od času neudrží. Od čtyř let hraje tenis. V šesti se v Moskvě zúčastnila exhibice Martiny Navrátilové. V devíti nastoupila do vyhlášené akademie Nicka Bolletieriho na Floridě.

Maria Šarapovová se narodila 19. dubna 1987 v sibiřském Njaganu. Na popud otce se od čtyř let věnuje tenisu. K jejím největším tenisovým úspěchům patří finálová účast ve wibledonské juniorce. Loni krátce po semifinále turnaje v Birmighamu se Sebejistá Šarapovová protloukla až do čtvrtého kola Wimbledonu, kde prohrála s krajankou Kuzněcovovou.. A letos na Wimblendonu září. Včera se utkala v semifinále s američankou Lindsay Davenportovou V klíčovém tie-breaku druhé sady prohrávala 2:5. Pak získala pět míčů za sebou. Každý z nich doprovázela vítězně vztyčeným prstem. Otec Jurij vběhl po mečbolu na kurt a objal ji. Vlepila mu velkou pusu. „Maria, Maria, Maria,“ skandovali diváci. „Ano, jsem Maria, nikdo jiný,“ zopakovala snad posté. „Myslím na tenis, ne na byznys.“

V sobotu tak nastoupí ve finále tohoto nejprestižnějšího, nejstaršího a nejznámějšího tenisového grandslamu proti slavné američance Sereně Williams. Má šanci ho vyhrát. Předloni se stala nejmladší šampionkou na WTA Tour. Letos se jako první dostala do finále Wimbledonu jako nejmladší hráčka v historii, ve věku sedmnácti let. „Snad jsem vám ukázala, že mám nejen pohled, ale i vlastnosti šampionky,“ řekla. Ač váží pouhých třiapadesát kilogramů, její první servis sviští rychlostí 200 km/h. „Má takovou sílu, že by mohla rukou ohýbat ocelové hřeby,“ tvrdí dvaasedmdesátiletý kouč Nick Bollettieri. Ale právě Williamsová má podání jako raketa. Ve čtvrtfinále letos vyslala nejrychlejší míček v historii turnaje. Budeme Marii držet palce, bude to těžký zápas.

Velkými koníčky Šarapovové jsou móda, jazz, jazzový tanec a filmy. Nejoblíbenějším filmem je Pearl Harbour. Je milovníkem příběhů o Sherlocku Holmesovi a Pipi dlouhé punčoše. Má ráda ruskou hudbu a kuchyni a nepotrpí si na sladké.

Čtěte dále:   BERNARD CUP – Setkání mistrů zakončilo sezonu


 

Axl

9 thoughts on “U sítě vede Maria Šarapovová

 1. Jeden tenisový vtip. Je trochu sprostej, ale mě se hrozně líbil a moc jsem se u něj nasmál, tak ho sem dávám:

  Sestry Williamsové sedí v šatně před začátkem tenisového zápasu. „Myslím si, že náš otec nám dává do jídla stereoidy“, šeptá Serena. „Proč si to myslíš?“, ptá se šokovaná Venus. „Víš“, odpovídá zahanbená Serena, „začíná mi růst ochlupení na místech, kde jsem ho dřív nikdy neměla.“ „Hrozné … například kde?“ „Například na koulích!“

  GO MARIA GO!!!! Vyklep ve finále tu gorilu!

 2. ty uz neuslintavas u kurnikokokovovy? loni jsi jeste tvrdil ze sarapovova je hvezdicka vo nicem. (v podstate)

  1. Ale to víš že pořád uslintávám u Anničky. Ale Maria je taky pěkná. Je to vlastně druhá Anna.

   Jinak já jsem nikdy netvrdil, že Šarapovová je hvězdička o ničem. Vždycky jsem říkal, že tenis hrát umí. Ale když jí před rokem porovnávali s Kurnikovovou, tak jsem hrubě nesouhlasil. Byla to tehdy šestnáctiletá ošklivá holčička, která měla xicht samej uhr a poďobaná byla, jako by prolezla včelínem. Pár těch fotek ještě mám. Takže jsem nechápal, jak jí mohou srovnávat s Annou.

   Jenže ona nám Maria za ten rok neuvěřitelně dospěla – a …. zkrásněla. Protáhla se do výšky, narostly jí prsa a hlavně pleť v obličeji krásně zněžnila a uhry zmizely. Teď jí to neuvěřitelně sluší a dneska klidně budu souhlasit s tím, že je to nová Anna Kourniková.

   Jinak ještě musím opravit svou chybu v článku. Maria samozřejmě není nejmladší finalistkou v historii Wimbledonu. Zapoměl jsem na (také krásnou) Martinu Hingisovou, která se do finále tohoto turnaje dostala v šestnácti letech. Dokonce ho i vyhrála a stala se tak hystoricky nejmladší vítězkou grand slamu. To už jí Maria hold neveme. Za tuto malou nepřesnost se čtenářům hluboce omlouvám. 🙂

   1. MARIA JE NEJHEZČÍ ČIČINA NA SVĚTĚ , anna oproti ni stoji za hovno. Maria je fakt kus a má jen 17 což já taky, takže je pro mě nej !!!

 3. JO A POŠLI TU VÍC FOTEK JO !!! I JAK BYLA MLADŠÍ, MARIA JE PROSTĚ KRÁSNÁ DEJ TU VŠECHNO CO MÁŠ !!!!

 4. Maria Sarapovova je taky PRIEMER… nic extra, na Slovensku mame krajsie, aj vela takych, ako ona…

  1. The damage may very well be comprising physical problem, monetary deprivation or comprising psychological influences. In suitable language, we makes use of the term compensation claims for the above mentioned three details. Personal injury are usually physical, psychological together with monetary or every one in aspect. lawyersselection.com [www.lawyersselection.com]

   A paying attention to live soccer event regarding TV is definitely enjoyable working experience for soccer fans. Thru cable together with satellite subscription, live telecast for soccer tournaments are usually watched regarding TV. Ordinary people can have the chance to watch the favorite sport remaining through their television set. livetelecastnews.com [www.livetelecastnews.com]

   When getting a community to generate your different home often times there are key doubts to ask the popular home maker before enjoy whether you ought to build in that , community or simply not. Read this content to see what the ones key doubts are. myhomedevelopment.com [www.myhomedevelopment.com]

   With our last report we discussed the news and newspaper and tv, and how you might find out what underlying message they’re just giving us making use of something identified as Narrative Theological Biblical critique. newsrepeats.com [www.newsrepeats.com]

   It is certainly all too straightforward take any roof over your corporation for provided, and it is actually something that a number of people rather rarely contemplate during the afternoon. It is there; it is likely that it had become there prior to you started working and your company, and it shall be there long upon having moved upon another position. overseebusiness.com [www.overseebusiness.com]

   Learn easy methods to influence your child’s behavior not having them recognizing it. Developing young people with huge self-esteem together with confidence entails these 5 tips that present to you how assistance them secure at daily life. Give him or her the edge should be succeed and they will have the talents needed to create their hopes and dreams. parentinggood.com [www.parentinggood.com]

   Fleas together with ticks – there’s appear to be no end to the recurrence. Fortunately there’s an effective to deal with this, utilizing Frontline Moreover. Here’s a good concise instruction on Frontline Moreover and how will help you your doggie. petsrights.com [www.petsrights.com]

   This report explains the commonplace misconception that your sport for Powerlifting may be a Power sport using fact stands out as the complete reverse of. It may be a strength sports. This report will express the difference amongst the two choices and present to you how together are good tools for information on not basically powerlifting however , all sporting events. powerfulsport.com [www.powerfulsport.com]

   This installment within the ongoing curriculum vitae writing point series works with putting an individual’s title to work out fine. This report suggests you up the ante (together with power) by just including some sort of action oriented title the fact that demonstrates how to will impact the firm. preferjob.com [www.preferjob.com]

   Buy decreased, sell huge, it’s a good credo we have all heard earlier than, and it actually sounds like a sure option to utilizing your investment, right? Good, it’s difficult than the fact that quote will make it sound and it is important to work diligently to make sure that you watch a great, huge return. preferrealestate.com [www.preferrealestate.com]

   A plumber may be a professional who is repairing together with installing any pipes that will be used to include sewage together with water. Most plumbers work during the plumbing or air conditioner industry, however , nearly 16 percent for plumbers happen to be self-employed. proinjobs.com [www.proinjobs.com]

   If you have ever thought related to growing your own private hops, stop thinking and now. It is simpler than people think and not to mention the knowledge that your beer that there is hand written contains hops that there is grown a powerful back gardening and you now have a compelling issue to give it a go. purchaseshopping.com [www.purchaseshopping.com]

   College trainees are graduating, and Funeral obituary Day is certainly fast coming, which would mean summer is here. Getting available for warmer summer months doesn’t has to be a uncomfortable experience; teach all by yourself healthy habits which you can continue throughout the year to assist you get towards shape and vacation in shape. readyforservices.com [www.readyforservices.com]

   Meeting the demands of your getting old parent is certainly overwhelming together with confusing. Lots of individuals are shed into those situations without having notice or simply experience. I thought my father was well-prepared until I recently found out she wasn’t. The difficulties that appear through parent-child job reversal is more complicated than someone can prepare for. readyparenting.com [www.readyparenting.com]

   QR code may be a versatile tool that could be immensely for real residence marketing. Set that they are an essential an area of the real residence marketing during close near future, it is wise to buy it now. Study to knowledge QR code may also help make an individual’s listings provide better. realestateeffort.com [www.realestateeffort.com]

   What was on one occasion your vision home has now become an individual’s nightmare. With no boys and girls to a couple of kids, you’re running due to room with your last nerve has long been frayed by just Jr’s hamster that have been out for his cage to your past 7-day period. realestategeo.com [www.realestategeo.com]

   People happen to be avoiding any different kinds of investment as a consequence of slump together with poor health and safety situation during Pakistan. As a consequence of recession, real estate slump together with terrorism during Pakistan, rich together with professional 1ndividuals are quickly immigrating that will advanced community welfare areas. realestatemassive.com [www.realestatemassive.com]

   Even just about the most luxurious together with expensive homes as of late are getting in on any act, as your home builders will find that eco-friendly products could be as useful even though beautiful mainly because their old counterparts. realestatescheme.com [www.realestatescheme.com]

   One of the best ways to make the most of foreclosed real estate are to look for them on their pre staging. Unlike anyone late overnight get affluent quick infomercials would wish you to reflect, a property foreclosures home include the least favorable on your behalf. realestatetactic.com [www.realestatetactic.com]

   These bizarre beasts, inhabiting some of our Cosmic Zoo, could be born similar way mainly because normal famous actors. However, Brown Dwarfs never acquire the critical mass that could be necessary that will ignite your nuclear-fusing furnaces. reallycoolsports.com [www.reallycoolsports.com]

   Everyone haven’t wholly experienced daily life to a fullest before you’ve happen to be a guardian. It’s an experience that people as all of us struggle with every single day despite experiencing done it all for numerous years. Novelists publish training books, teachers support parenting sessions, experienced nannies seem to be on television shows. realparentinghelp.com [www.realparentinghelp.com]

   It may be a well-known reality keywords are definitely the backbone within the Internet. Without having it, you won’t be able to do much via the internet, but With each other, you will master search engines and thus generate customers for businesses out of your home, which would mean sales. selectorbusiness.com [www.selectorbusiness.com]

   Keeping an individual’s pool clean is definitely essential a natural part of being a good responsible billiards owner. When people search for pool, contain a pool established, or search for home by using a pool for to begin with, they never realize what amount of work together with effort goes into ‚keeping it all up. woul servicesbasic.com [www.servicesbasic.com]

   With many different types of body system shops on the market, it’s crucial for you to know what kinds to choose when getting the best love your automotive. Determine choosing the ideal an motor vehicle body shop as soon as vehicle is searching for auto body system repair. shoppingaspect.com [www.shoppingaspect.com]

   Everyone likes customized products and services when they can be ordering hats to encourage a get together. Offering an individual’s clients sublimating services on their custom limits is a wonderful way to boost proceeds. Here are strategies of ensuring a good flawless result all the time. shoppingmargin.com [www.shoppingmargin.com]

   The common explanation of when there is in a good precision piece of equipment shop is simple. It is actually an assembly-line progression, in which unfortunately numerical statements are fed suitable machine, which unfortunately translates the ones commands towards robotic decisions, resulting during the creation of each object or simply objects with a solid inhibit of tender metal. shoppingprecise.com [www.shoppingprecise.com]

   Many individuals are very successful in company and are very rich because of their businesses. Many of those individuals discovered fame in the commercial community together with their results stories happen to be no secret into the public. specializebusiness.com [www.specializebusiness.com]

   Can actually many purposes why one would need passport snap shots. A passport specifications photograph is a symbol photograph associated with a human skin showing prominently above and beyond portion of the high torso acquire the shoulder joint. As any name shows, the earliest place you would need one of them is a good passport. techgenerate.com [www.techgenerate.com]

   It is certainly apparent that in an effort to survive together with thrive during the real residence industry at this time, real estate agents and real estate brokers must adopt every element of technology together with remain onto the will need to continually advance their solutions. technologyforreal.com [www.technologyforreal.com]

   There are a lot of opportunities that will advance an individual’s radiology career for people with one or over areas for specialization. Slightly more specializations you will have, the even more competitive you are in the duty market. techspecially.com [www.techspecially.com]

   1. Leszek Andrzejewski

    http://www.youtube.com/channel/UCqmNKQ1Ujb1Q2GhfRTqwjfg [www.youtube.com]
    Hotelik

    http://www.youtube.com/channel/UCDmwsADGG1Gz4MDhmf9dVDg [www.youtube.com]

    1050. rocznica Chrztu Polski

    http://youtu.be/RUnJPn-QHWk [youtu.be]

    1050. rocznica Chrztu Polski (Poznań, stadion) – Gdzie chrzest, tam nadzieja

    http://youtu.be/YK0UBR4RPx0 [youtu.be]
    1050. rocznica Chrztu Polski (Poznań) – Procesja

    http://youtu.be/a87UBVtV0Wk [youtu.be]
    1050. rocznica Chrztu Polski (Poznań, stadion) – Chrzest młodych kobiet

    http://youtu.be/XYnFzvOf-Ng [youtu.be]

    1050. rocznica Chrztu Polski (Gniezno) – Przemówienie prezydenta RP Andrzeja Dudy

    http://youtu.be/Uv4h78FMZCI [youtu.be]

    1050. rocznica Chrztu Polski (Gniezno) – Odnowienie przyrzeczeń Chrzcielnych

    http://youtu.be/-xEq_4O-x1w [youtu.be]

    1050. rocznica Chrztu Polski (Ostrów Lednicki)- poświęcenie dzwonu „Mieszko i Dobrawa“

    http://youtu.be/ZHVk8ueq4oc [youtu.be]

    Leszek Czajkowski i Paweł Piekarczyk – koncert

    http://youtu.be/2RhrHQhxBcM [youtu.be]

    Wręczenie odznaczeń dla działaczy antykomunistycznych – część oficjalna

    http://youtu.be/oqTky4AJy24 [youtu.be]

    Krzyż Kawalerski i Krzyże Wolności i Solidarności dla działaczy antykomunistycznych

    http://youtu.be/Nv2qo5Hc9Hg [youtu.be]

    Marsz Niepodległosci 2015 – most Poniatowskiego

    http://youtu.be/ysg7FS65TJM [youtu.be]

    Contra Mundum – Prolog – Pieśń Konfederatów Barskich

    http://youtu.be/PUcdbjbMvYA [youtu.be]

    Koncert zespołu „Irydion“ na Marszu Niepodległości

    http://youtu.be/19fPje__rGU [youtu.be]

    Marsz Niepodległości 2014

    http://youtu.be/Tqx23XIl3og [youtu.be]

    Desperaci – nieznana historia PRL-u: Spod skrzydeł wrony.

    http://youtu.be/LsUq0jpbLoc [youtu.be]

    Katyń… ocalić od zapomnienia – Hotelik Siedlce

    http://youtu.be/5ncLFT1v_wI [youtu.be]

    Ucieczka z internowania Mirosława Andrzejewskiego – Kwidzyn 1982r.

    http://youtu.be/FxnT2914KzQ [youtu.be]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Moderní dopravní prostředek TWIKE

Pá Čvc 2 , 2004
O moderních automobilech a motocyklech se mluví a píše dost a dost, ale o tzv. hybridních dopravních prostředcích už tolik ne. V Německu jsem na cestách potkal vedle sebe na křižovatce zajímavost a myslel jsem si, že se jedná o nějakou raritu. Jaké bylo mé překvapení, když jsem doma zjistil, […]

You May Like

Témata