Umíme být k sobě ještě slušní?

Tak nevím, ale poslední dobou panují na Humpolákovi podivné vztahy. Lidé, kteří se o chod serveru starají, jsou často docela hrubě kritizováni a osočováni anonymními pisateli, kteří si , dle mého názoru, léčí své „mindráky“ z toho, že jinak nemohou, či spíše se bojí své názory na dané téma otevřeně a slušně vyjádřit.
Myslím, že Humpolák je velmi kulturní a slušný server, který dobře slouží k informovanosti ostatních občanů a to nejen humpoláků. Tudíž jeho vedení a redakroři by spíše měli dostat poděkování za obětavost a ne jim vytýkat, že píší a tím se občas i někoho „dotknou“. Od toho tu Humpolák je, aby se o věcech kolem nás dikutovalo a nebylo nám vše lhostejno. Většina pisatelů, vyjadřujících svůj názor k danému tématu slušnou formou, se dokáže pod svůj článek podepsat alespoň Nickem. A ti, kteří „hrdinsky“ užívají vulgarizmy k osočování a urážkám nejen autorů článků, ale i těch, o kterých se píše, by mohli být slušnější, vždyť nikdo nikdy neví, zda nějaký další článek nebude o jeho osobě či rodině a to v dobrém, nebo v souvislosti s nějakou „nehodou“. Jsme lidé chybující a neštěstí nechodí po horách, ale po lidech. Všem čtenářům i dopisovatelům tedy přeji jen to nejlepší, abychom mohli diskutovat jen o dobrých věcech a slušně.

Čtěte dále:   Velikonoční jízda na SVČ Humpolec

Správce webu

5 thoughts on “Umíme být k sobě ještě slušní?

  1. Bohužel, nezbývá než souhlasit. Ale když se podíváš na diskuse pod články např. IDNES (o Blesku ani nemluvím), tak se ani nedivím. Na Humpoláku je to ještě relativně dost slušné. Mnozí „diskutující“ mají problém vůbec sestavit souvislou větu bez dvaceti hrubek. Často vůbec nepochopím, co text má znamenat. Ono to spíš byla otázka času, kdy se pod rouškou anonymity budou někteří „pisatelé“ (nechci být konkrétní, ani házet všechny do jednoho pytle) i na Humpoláku realizovat formou sobě vlastní. Především hulvátstvím, slovníkem řeznického pomocníka a především onou anonymitou. Je to ale fenomén, se kterým se všichni přispěvatelé, novináři… musí smířit. Mě osobně to zas tak ani nevadí. Klidně si teď za tohle přečtu hromadu lejn.
    Vzpomínám si na to, jak asi před 1/2 rokem jakýsi anonym neúnavně obviňoval Jirku Maryšku za to, že jeho tatík byl ve straně. On, místo toho aby hned onoho inteligenta poslal tam, kam patří, se snažil věc vysvětlovat. Proti anonymní tuposti se dá těžko bojovat. Nejlepší obrana je totální ignorance. Pokud na ně přestaneš reagovat, ono je to brzy přejde. Komentář zakončím citátem svého oblíbeného Kurta Vonneguta: Ne všechno, co má schopnost se rozmnožovat, by se skutečně rozmnožovat mělo.

    1. No to je ale krásnej citát – hned si ho vytisknu 🙂 Mně připadá, že se poslední dobou to hulvátství v komentářích šíří jak ptačí chřipka. Bohužel se to objevuje nejen na iDnesu, který je těmi splašky už vyhlášený. Poměrně dlouhou dobu chodím na jeden server, kde donedávna pod články diskutovalo pár lidiček a byla tam poměrně příjemná atmosféra. S tím, jak rostla obliba stránek a vcházely v širší známost, začali i tam přicházet lidé, kteří postrádali aspoň základní vychování. Dnes provozovatel serveru uvažuje o tom, že možnost komentářů pod články bude zrušena, aby tam nikdo nemohl psát nějaké nechutné zvratky. Obdobná situace se kdysi vyskytla i na Neviditelném psu, kam už ani autoři nechtěli psát, aby nemuseli reagovat na různé bláboly zakomplexovaných jedinců. Doufám, že něco podobného neočekává v budoucnu i Humpoláka.

  2. No ono už se kdysi na Humpoláku také uvažovalo o tom, že se komentáře zrušej a nebo se povolej jenom registrovaným uživatelům. Naštěstí ale redakce měla rozum a nikdy k tomu nedošlo. Což je IMHO dobře, protože je škoda, kvůli několika hulvátům, který mají v hlavě prázdno a rádi to ostatním exibionisticky ukazujou, nedat možnost se vyjádřit těm co mají co říct.

    Tohle hold k Internetu patří a musí se s tím člověk smířit. Jak psal již Charles, nejlepší cestou je ignorovat, nereagovat. Na to jediné oni čekají, aby mohli být ještě více ukázat, že mají v hlavě vygumováno. A když na ně člověk kašle, tak ono je to pak brzy přestane bavit a odtáhnou plkat krávoviny někam jinam.

    Talže lidi, neberte si to tak a kašlete na ty co jenom umí škodit a sami nejsou ničeho pořádného schopni.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Ledové lezení za humnama

Út Bře 14 , 2006
U nás na Vysočině jsme si již zvykli, že v zimním čase je možné se oddávat běžkaření, sjezdování, bruslení, atd. Pozor, letos po několika „slabých zimách“ je možné pravé ledové lezení. Čtěte dále:   Dálnice D1 u Humpolce je po nehodě kamionů neprůjezdná, jeden řidič zemřel

You May Like

Témata