V Humpolci se obyvatelé domova důchodců přestěhují do nové budovy v lednu

49

Humpolci se obyvatelé krajského domova důchodců v lednu přestěhují do nové budovy s 204 lůžky, kterou na základě koncesní smlouvy s krajem postavila soukromá firma. Domov tam zatím sídlil na dvou místech. Budova u novostavby v Lužické ulici bude zbouraná, o využití areálu v ulici Máchova kraj jedná s profesionálními hasiči a s městem. Novinářům to po zasedání krajské rady řekl radní Jan Tourek (KDU-ČSL).

„Je potřeba říci, že se jedná o lukrativní pozemek v centru Humpolce, o rozloze téměř 1,5 hektaru,“ řekl Jan Tourek k areálu v Máchově ulici. Možností, jak s lokalitou blízko nájezdu na dálnici D1 naložit, je podle něj řada. „Nicméně, teď jsme na začátku,“ řekl.

„Zatím bychom se rádi drželi strategie využít tyto pozemky pro veřejné služby,“ doplnil hejtman Vítězslav Schrek (ODS a STO).

Nový domov postavila firma SeneCura SeniorCentrum Humpolec. Ubytovat může stejný počet klientů, jaký byl ve starších budovách, které už podle radního pro tuto službu nevyhovují. Krajská rada projednala harmonogram stěhování domova. Klienti by podle Tourka měli být v novém do 21. ledna příštího roku. Přejít by tam měla i víc než stovka zaměstnanců. Podle toho, co radní ví, nabídku nevyužili jen čtyři nebo pět lidí.

Nový domov také v Jihlavě

Příprava takzvaného PPP projektu se protáhla. Koncesní smlouvu na projektování, stavbu a provozování domova schválilo krajské zastupitelstvo v roce 2016. Investor se pak ale rozhodl změnit řešení stavby i harmonogram. Dodatek koncesní smlouvy uzavřely obě strany v roce 2019. Stavba začala vloni. Podle koncesní smlouvy bude investor nové zařízení provozovat 25 let, od kraje bude dostávat vyrovnávací platbu. Pro kraj to je podle Tourka výhodné. „Budeme na tu sociální službu vyplácet velmi podobné částky jako v jiných zařízeních,“ uvedl.

Pobytové služby seniorům na Vysočině poskytuje 11 krajských příspěvkových organizací. Z celkových zhruba 1300 lůžek je 443 určených pro seniory s demencí. Nový domov důchodců začne na začátku příštího roku fungovat také v Jihlavě, budovu se 138 lůžky tam stavební firma pro kraj dokončuje u nemocnice.

Axl

49 thoughts on “V Humpolci se obyvatelé domova důchodců přestěhují do nové budovy v lednu

 1. Těším se s jakou náplní přijde vedení města pro současnou budovu v Máchovce.
  Je jasný, že kraj jim mile rád celou nemovitost převede do vlastnictví města.

  Pamatuji jak na červnovém zastupitelstvu, kdy Hugo prezentovalo ideu využitelnosti tohoto prostoru, bydlení, hasiči, pečovatelák, vedení města se tomu vysmálo a řeklo, že na tom intenzivně pracují přes dva roky. A že tento Hugo záměr, je ostuda městu.
  Zěšim se s jakou bombou nás radnice překvapí.

  Nebo to nechají celý hasičům a objekt a pozemky budou pustnout?

  Co myslíte?

  1. Blázníte, vedení města je nas*aný, že Hugo přemýšlí dopředně ohledně možnosti výstavby nových bytů pro mladé rodiny.
   Bohužel to ukazuje Kratochvíla, Kukrechtovou a Bruknera v celé jejich nepřipravené nahotě.
   Jediný na co se zmůžou, bude zadání studie z ruky nějakému zpřízněnému arch studiu a výsledek bude stejný jako Panskodomská nebo Husovka.

   Copak někdo normálně myslící, věří tomu, že v Panskodomský se budou prodávat baráky za 10-15 miliónů?
   Nebo že do Husovky nalejou 100 miliónů?
   Kdepak celý je to jen Potěmkinova vesnice, jak z rozpočtu vytáhnout milióny a ty si zcela legálně rozdělit jako malou domu.
   Hlavně, že jim to další poslušný ovečky v zastupitelstvu odsouhlasí.
   A kdo je nejhorší, no přeci HUGO, jelikož na tyto nekalosti permanentně upozorňuje.
   Dřív zde vedení mělo klid na práci, teď je to pro ně nepříjemný, že jsou pod určitou kontrolou a hlavně, že se veřejnost tyto věci dozvídá skoro v reálném čase.
   Hugo nedej se!

     1. Odkaz perfektní! Tady totiž pár lidí zámerně zapomíná a dělá, že má krátkou paměť. Dobrý je, že máme internet, záznamy ze schůzí zastupitelů atd. Důkazy už pak nikdo nezpochybňuje, viz. výše Panskodomská aj.

   1. HUGO samozřejmě přemýšlí dopředu, a to ze tří důvodů:
    1) zatím je netizi denní starost o agendu města
    2) chrlení projektu berou jako investici do budoucna, kdyby tu radnici náhodou obsadili, jen sáhnou do rukávu a je to tam
    3) Nenávist, která je pohání, je neskutečným hnacím motorem, útok stojí vždy méně úsilí než obrana.

    1. Nevím o jaké nenávisti to zde mluvíte.
     Jediný kdo na zastupitelstvu veřejně lže a osobně uráží, jsou představitelé vládní koalice.
     Stačí sledovat přenosy.

     ODS, KDU a zbytek vládní koalice nenávidí HUGO za jejich aktivitu, s kterou si nevědí rady, jelikož pravda se nedá ani osobní urážkou překřičet.

     Jsem velký pamětník zdejší komunální politiky a velice dobře se vybavuji frajerské řeči 2 týdny před volbami v roce 2018. Byly to řeči Kučery a Bruknera a jejich výsměch ohledně HumpolecGo, že prý nebudou mít nic nebo maximálně 1 mandát. Jak to dopadlo víme!

     A proto ta nenávist z jejich strany. Copak mi chcete říct, že po třech letech co zde HumpolecGo předvádí v opozici, získá v příštích volbách méně mandátů?
     Stejně STAN.
     ANO v čele se Štěrbovou nebude mít problém získat 3 až 4 mandáty.

     A naši dinosauři se egoisticky bojí, že dostanou poprvé po 30 letech na prdel. To by Bernard neskousnul být v opozici, nemoci prosazovat pivovarské zájmy.
     A co ten zbytek Kratochvíl, Brukner, Kukrechtová, jejich nejlepší životní fleky, na to už nikdy v životě nedosáhnou. Proto tolik zášti a nervozity.
     No a do toho trestní oznámení.
     Vlastně je chápu, že maji nervy nadranc.
     Pomale psychické politické umírání.
     Je to asi bolestivé, ale za to co zde tito strany a lidé představují, si to naprosto zaslouží.

     1. Zrejme ta nenavist humpoleckych obcanu prameni z toho, ze je hugo tituluje jako debilni ovce, kdyz je nebudou volit. Mam za to, ze je to velmi nestastna strategie.

     2. Ke střetu zájmů Kratochvíla samozřejmě nulová reakce. Dokola jen omílání lží o HuGo. Opakuje se situace s ANO. Ti pro vás byli vyvrhelové a lhali jste o nich stejně, jako teď o HuGo. Po odchodu Štěrbové jsou kamarádi největší. Komunisti jsou naoko opozice, ale chodáte se k nim jako ke koaličním kamarádům. Díky YouTube to neokecáte. Vidí to každý, jak se věci mají. Budoucnost patřím mladým, to nezměníte.

     3. Jak můžete vědět kolik dostane STAN mandátů? Budou vůec znvu kandidovat? Slyšel jsem, že mnoho bývalých z minulé kandidátky moc Hralu nemusí.. A jestli Štěrbovou vůbec ANO nominuje je otázkou..

 2. Ukažte mi jediného zastupitele za Hugo, který toto říká.
  Lžete stejně jak celá vládní koalice.
  Hnusný PR, evidentně nic na Hugo nemáte, tak používáte tyto lži. Naštěstí občani Humpolce nejsou hloupí a tyto vaše lži nespolknou.
  Krásná ukázka obhájce vedoucích představitelů města, LEŽ, LEŽ a zase jen LEŽ.
  Mimochodem LEŽ není volební program, ale jestli nejste schopni vymyslet nic jiného, tak je nejvyšší čas zamířit do opozičních lavic.
  Jste vyčichlý, jak levná kolínská!

   1. Pochybuji šmudlo, že to byly výrazy zastupitelů z HUGO. Říká ti něco slovo DŮKAZ?
    Milý šmudlo je mi tebe a vašich partiček kolem ODS a KDU upřímně líto, když vidím k jakým plytkým a nepřesným závěrům docházíte.
    Účel světí prostředky, trocha špíny vmetená do veřejného prostoru, jistě najde u někoho svůj cíl.
    Bohužel i toto je průvodní jev místní komunální politiky.
    Kde nejsou důkazy či fakta, nastupuje pomluva.
    Pevně věřím, že vám to voliči poctivě sečtou!

    1. Jděte už s tím vašim Hugem do hajzlu. Tohle není hlásná trouba vašich nekonečnejch mindráků a maloměstáctví na nejvyšší úrovni. Založte si Hugoláááák nebo cokoli a dejte nám pokoj. Já si chci přečíst na Humpoláku informace, popř. názory na různá témata, která jsou tady k shlédnutí a ne u každýho článku ty stejný žvejky a prskání na všechny strany. Úplně jste to tady zamořili, že se tady ze samýho smradu nedá dejchat. Kdyby sem dal někdo článek vo rekordní sklizni máku v Bhútánu, tak na to zase budete psát ty stejný kydy.

    2. Dukaz – na co? Vcera tady nekdo poukazoval na pouha podezreni – to pry staci. Na co pry dukazy. Pokud si vzpominam tak to bylo v souvislosti s Bernardem a Vodakem. Tam je to ale jiny, ze jo. Tam podezreni staci.

 3. Tak nečtěte komentáře a nebuďte vulgární. Když už vás rodiče nenaučili co je správné, tak alespoň svým hulvátstvím nezamořujte svobodnou diskuzi.
  Nebo si uzurpujete cenzorsky co se může či nemůže psát za názory, pokud splňují pravidla tohoto servru?

  1. Aha…hluboce morální Vokurka promluvila a bude se ohánět svobodou, demokracií a slušností aniž by sama chápala co to je.
   Plus to pokládání naprosto nesmyslných otázek:). Velevážený, odpověď máte přímo v příspěvku na který reagujete. Stačí jen rozumět psanému textu. Ale klidně svou nechápavost predveďte znovu, třeba já se nad takovým moralizováním od hulvátů dobře bavím.

  2. Bohužel jako sorry, ale je to tak. Vždy jsem byl striktně a razantně proti jakékoliv cenzůře na Humpoláku. Nicnéně poslední dobou mám velké nutkání a chuť tady některé komentáře mazat. Ale ne proto, co se v těch komentářích píše a jaké jsou v nich názory. Ty bláboly mě nikterak nezajímají. Ale bohužel mě štve to, že se ty bláboly opakují neustále dokola, a objevují opravdu všude, pod každým článkem na úplně jiné téma, kde jsou úplně off topic. Tohle je naprosto regulerní spam, který bohužel čtenářům Humpoláka otravuje život a nemají pak ani chuť komentáře zde číst, jelikož je to prostě naprostý opruz. Takže mazání takových příspěvků nebude žádnou cenzurou, která by bránila svobodné diskuzi, ale naprosto pochopitelná antiSPAMová ochrana. Takže varuji autora těchto příspěvků: neser hada bosou nohou. Protože jestli se naseru, tak se tady už moc příspěvků od něj na toto téma neobjeví.

   1. Naprostý souhlas Axle, chtělo by to odkrysit. Pořádnou deratizaci.

    Jinak tedy od ledna 22 bývalý důchoďák by byl jako základna hasičů asi dobrý nápad. Výjezd pro zásahy by mohl být přímo na Okružní. Hasiči by získali odpovídající zázemí.

     1. To vysvětlujte hasičům, ne mě:).
      (Ale hádám v tom hraje roli riziko ucpaného kruhu na Pe).

   2. 1. Pravidla Humpolákových diskusí OT nepovolují. – LZE MAZAT

    2. obecná slušnost, bez ohledu na nastavená pravidla, tak, jak platí od konce minulého století v rámci internetové komunikace považují OT za hrubý prohřešek. – LZE MAZAT.

    Takže navrhuji zavést nulovou toleranci na ty věčně se tu opakující blemty a PROSTĚ TO MAZAT. Párkrát jsem se v minulosti pokusil o domluvu a vysvětlení, a ono jim to vydrží jen chvilku, než zajedou do starých kolejí.

  3. Že by bylo slovo hajzl, psané v souvislosti s toaletní mísou, tak strašlivě vulgární? To snad ne!
   A moje rodiče si neberte laskavě do huby. “ Nebo si cenzorsky uzurpujete „, co tady kdo může číst a co ne? A co se pravidel týče: pokud čtu článek na nějaké téma, chci pod ním číst příspěvky na téma článku. Toť vše.

 4. Vřelý dík Axle za podporu. Já taky nechci vyzývat k cenzuře, ale podle mě, je to už dávno za hranou. A pokud si někdo “ Humpoláka “ de facto privatizuje, t.j. žádnou hranici necítí a nemá žádné zábrany, je potřeba mu tu hranici tvrdě vytýčit. Protože na hrubej pytel, hrubá záplata. Zatím nikdo nic účelnějšího nevymyslel a světe div se, ono to funguje.

 5. Jj vyslovit názor na humpoláku, pod článkem o Máchovce, že Hugo odprezentovalo super záměr s tímto územím, a že je člověk zvědavý jak se s tím vedení popere, co je na tom špatně? Vždyť je to PRAVDA.
  A že se rozjede diskuze?
  A co je na tom špatně?
  Za chvíli to zde bude vypadat, jak na zastupitelstvu, tam se taky můžou vykecávat jen podporovatelé současného vedení.
  Jasně všechny nepohodlné komentáře mažte, určitě se vám uleví😂😂😂
  BtW drtivá většina článků na humpoláku má odpovídající komentáře.
  A že se najdou články, kde se to diskuzně zvrhne OK, ale není to náhodou tím, že to lidé v Humpolci řeší a že je to téma zajímá?
  Možná by mohli správci poreferovat, kolik čtenářů si přečetlo článek Hvězda jako symbol…. vs. Skvělá vajíčková snídaně, nebo Krásy Východňárštiny.
  Věřím, že se Axel nebo František podělí o čísla😉
  Hezký adventní večer všem

  1. Pane Ryznere, to mi neříkejte, že s Vaším megalomanstvim, obklopen dobře oblečenými babymanažery, si nedokážete spustit nějakou alternativu, hugoláka, nebo tak něco…

   1. Neználku, jen pozor, aby vás Axel nebo František nesmáznul, váš komentář je OT, nemýlím li se hihihi.

    Kdo s čím zachází, s tím také schází😉

   2. Je zrejme, ze Hugo si dlouhodobe a zadarmo (doufam) z Humpolaka udelalo predvolebni agitku. Jak se to komu libi je subjektivni. Selekce OT prispevku je na adminovi. Ja se za ni primlouvam. Dekuji.

  2. No nebojte se, článek Skvělá vajíčková snídaně je za posledních 30 dní 7. nejčtenějčí článek na Humpoláku z 276 views. Krásy Východňárštiny 10. se 185.

   Samozřejmě tento článek má mnohem větší čtenost, ale to je samozřejmě způsobeno právě množstvím SPAMOvých komentářu.

   Ale Vy to pořád nechcete chápat …… Pokud by se diskuze rozjela, a byla by ok, v rámci slušnosti a někam vedla, tak bych proti tomu nic neměl. Když se ale pořád dokola opakují stále ty samé bláboly, které nemají pod článekm co dělat, tak bohužel takto ne. A neříkejte mi, že to bylo v rámci diskuze. Když se najednou u článku o prodeji ryb objeví příspěvěk o tom, jak je Hugo skvělé a radnice proradná, tak to tam nemá co dělat. A vůbec neřeším jestli to tvrzení je pravda nebo ne. Ale ještě pořád, kdyby se to stalo jednou, dvakrát, pořád to neřeším …. Ale když se ty bláboly objevují u každého článku, tak mi opravdu dochází trpělivost.

   1. Axle a můžu požádat jaká je tedy četnost shlédnutí u članku Hvězda…..
    Předem děkuji
    A přeji hezký večer a víkend

   2. Pokud by to byly SPAMové komentáře, lidi by to nečetli.

    Zobrazení článku Hvězda…. odhaduji na 1500 a vice.

    A pochybuji, že správci humpolaku, vám toto číslo sděli. Je jasný, že je tam rozdíl v násobcích a předpokládám, že je to nejčtenější článek.

    A to zde mnoho lidí štve.

    No jo no. Jak ŕiká klasik se s tím smiř😂

     1. Spamování a tapetování nemá s demokracií nic společného. To je jen hugokracie – dělat bordel na návštěvě a pak brečet že mě tam nechtějí. Ale rozumím tomu, že musíte psát nesmysly, protože nic jiného už vám nezbylo.

     2. Vy jste pořád nepochopili, že tady není jen Hugo a jeho příznivci, kdo vás už má plné zuby.

 6. Zpátky k tématu článku.
  Jste zvědavý co současné vedení města bude dělat s areálem Máchovka.
  Je fajn, že Hugo tam navrhlo hasiče, bydlení a pečovatelák.
  Ale co současné vedení, jak to přemýšlí o tomto prostoru?

  1. Myslím si, že téma nového využití areálu v Máchovce není možné rozhodnout hned a rychle. Návrh uskupení Hugo je zajímavý, ale neznamená, že musí být okamžitě realizován. Je to dost materiálu na úvahu a tak bych se přimlouval, aby rozhodnutí co s objektem, řešilo nové zastupitelstvo vzešlé z voleb roku 2022, bez ohledu jak dopadnou.

   Nechci se dočkat trapné situace, kdy by se nedej bože mělo o areálu domova důchodců rozhodovat na poslední schůzi zastupitelstva. Podobnou trapárnu jsme zažili totiž roku 2018 kdy týden před komunálními volbami se muselo řešit parkoviště u rušeného nádraží s výmluvou, že pokud se tak nestane, mohl by investor cítit nedůvěru. Všichni vidíme, kam onen spěch v uvozovkách došel. Nádraží bylo dva roky parkovištěm pro cisterny a kamiony se dřevem, pak byl dlouhé týdny utopený bagr na ruině bývalé haly a nyní nikde nic..A ještě dlouho nikde nic bude trvat.

   První část roku 2022 věnovat pozornost všem rozumným návrhům, které mohou ještě přijít..A pak posoudit všechny vize.

   1. Naprosto s vámi souhlasím.

    Co mně se líbilo, bylo otevření tohoto území v prezentaci od Huga.

    Nyní je čas, aby se veřejnost mohla seznámit i koncepcí města, ale hlavně by se to mělo nejdřív vydiskutovat na odborných komisích, poté zapracovat a vypsat výběrové řízení na architektonický návrh.

    Udělat to tak, jak to správně má být.

    Hlavně, aby zase se nedávalo z ruky nic kamarádíčkům, kteří s radnicí “rádi spolupracují”

    Nedej Bože nechat to celé území hasičům, bez možnosti další náplně,

    1. Míst v domovech důchodců a pečovatelských domech je obecně pořád málo, klidně se to může poladit pro tento účel. Hasiči mohou najít místo třeba u dálnice.

    2. A zase si neodpustíme plivaneček, že jo?
     A jak jsme hrozně chytroučký. Jako ruskej medvídek? Nebo že by jako Hugíčko?
     A velký myšlenky to taky nepostrádá, třeba: Udělat to tak, jak to správně má být.
     To gratuluju a ještě, že sem píšete, páč je to obrovský obohacení.
     Je vidět, že Milouš je tu stále s námi.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

O divoké Menorce v Humpolci už dneska

Čt Pro 9 , 2021
Přednáška nazvaná Divoká Menorca, která se měla uskutečnit v Humpolci ve čtvrtek 16. prosince, proběhne už ve čtvrtek 9. prosince od 18.00 na malé scéně Mikáda.
O divoké Menorce v Humpolci už zítra

You May Like

Témata