V Humpolci se rozloučili létem bramborovou dokopnou

4

Léto v Humpolci symbolicky zakončila v sobotu 9. září Humpolecká dokopná. V parku Stromovka se vše netočilo kolem fotbalového míče, ale kolem zemědělské plodiny typické pro Vysočinu.

„V našem kraji se každý rok vypěstuje zhruba třetina všech brambor v republice. Proto jsme si řekli, že tohle prvenství se sluší si připomenout a připravili jsme den ve znamení oslavy sklizně brambor, tedy dokopnou,“ uvádí na vysvětlenou ředitelka Městského kulturního a informačního střediska v Humpolci Vendula Marešová.

Na návštěvníky čekal bohatý program, který zahrnoval mimo jiné bramborové divadlo v podání ochotnického souboru Zlá sazenice, kreativní bramborové workshopy, hry a soutěže pro děti i dospělé, které připravili humpolečtí skauti, dále odborné poradenství pro pěstitele brambor díky Výzkumnému ústavu bramborářskému z Havlíčkova Brodu nebo promítání dokumentu o putování českých vědců a šlechtitelů za pramátí našich bramborových odrůd do Jižní Ameriky. S Knihovnou Jiřiny Zábranové se četlo z knihy Bramborová Bára a děti si vyrobily záložky do knihy ozdobené bramborovými razítky. Muzeum dr. A. Hrdličky připravilo výstavu o pěstování a zpracování brambor na Humpolecku.

Na akci si mohli návštěvníci koupit brambory od zemědělského družstva SENAGRO, a. s., ze Senožat a taky voňavý kmín a mák z vysočinské Farmy Adamec, dát si něco dobrého z brambor – ať už výborné belgické hranolky, halušky nebo třeba klasické brambory pečené v popelu s čerstvě utlučeným máslem.

O hudební část programu se postaral nejstarší humpolecký kulturní spolek – pěvecký sbor Čech a Lech a dechový soubor ZUŠ G. Mahlera spolu s přední českou písničkářkou Žofií Kabelkovou a kapelami Sarraf a OČI.

Akci finančně podpořila Rýzner Family Foundation a Kraj Vysočina.

Zdroj: https://vysocina-news.cz/

Axl

4 thoughts on “V Humpolci se rozloučili létem bramborovou dokopnou

   1. Každá miliardářská rodina má svojí rodinnou nadaci.
    A pokud nadace slouží k podpoře kulturních, sportovních, charitativních a dalších aktivit tak jedině dobře.

    1. The Ryzner Family Foundation:
     Účel Nadace je veřejně prospěšný. Účelem nadace je všestranně přispívat k rozvoji společnosti a zlepšovat kvalitu života lidí v místech svého působení, a to podporou demokratického rozvoje společnosti a zachovávání základních práv jedinců i skupin; podporou vzdělanosti na všech úrovních společnosti; podporou filantropické činnosti ve společnosti; podporou organizačního rozvoje nevládních neziskových organizací; podporou zlepšování zdraví lidí ve společnosti; podporou řešení sociálních problémů a rovných příležitostí ve společnosti; podporou komunitního rozvoje; podporou všeobecného rozvoje a ochrany dětí a mládeže; podporou vzdělávání a školství; podporou rozvoje talentů a obecně prospěšných iniciativ všeho druhu; podporou tělovýchovného a sportovního rozvoje dětí i dospělých; podporou rozvoje veřejných prostranství a zlepšování životního prostředí; podporou ochrany přírody; podporou vědy, výzkumu a vývoje; podporou při živelních a humanitárních katastrofách a v tíživých životních situacích; podporou kulturního rozvoje, umění a ochrany památek; podporou rozvoje výtvarného umění a architektury; podporou seznamování veřejnosti s uměním všeho druhu; podporou posílení povědomí o kulturních tradicích na regionální i nadnárodní úrovni.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Derby o krále Humpolecka rozhodl Och. Utkání sledovalo 862 diváků

Po Zář 11 , 2023
Pouhých pár kilometrů dělí od sebe Humpolec a malou vesnici Speřice. Je tedy nasnadě, že nejvíce spokojený byl humpolecký pokladník. Skvělých 862 platících diváků sledovalo výhru favorita v poměru 2:1. Humpolec spasil dvěma góly František Och, za Speřice těsně před pauzou snižoval Patrik Soukup.
Divizní fotbalisté Humpolce (v pruhovaném) doma v sobotu remizovali s Břeclaví (v tmavém) 1:1. Dál tak zůstávají v tabulce poslední.

You May Like

Témata