V Humpolci se vydávají na ekologickou cestu. Koupili už druhý elektromobil

13

Pracovníci humpoleckých technických služeb mají k dispozici už druhý elektromobil. Využívat ho budou především při cestách na údržbu městské zeleně a dětských hřišť.

V Humpolci se vydávají na ekologickou cestu. Koupili už druhý elektromobil
V Humpolci se vydávají na ekologickou cestu. Koupili už druhý elektromobil

„Nový elektromobil jsme pořídili v rámci zkvalitnění a ochrany životního prostředí města a bude sloužit pro pracovníky údržby městské zeleně a na údržbu dětských hřišť,“ vysvětlil ředitel Technických služeb Humpolec Jaroslav Viktora.

Na ekologické vozidlo se jim podařilo získat více než půlmilionovou dotaci ze Státního fondu životního prostředí. Jeho dojezd na jedno nabití je až dvě stě kilometrů.

Jedná se už o druhý elektromobil, který humpolecké technické služby mají ve svých garážích. „Lepší ovzduší ve městě, méně emisí, to je cesta, kterou se musíme dát. A postupná výměna vozového parku za ekologicky čistější dopravní prostředky, je podle nás tou správnou cestou,“ dodal Viktora.

Axl

13 thoughts on “V Humpolci se vydávají na ekologickou cestu. Koupili už druhý elektromobil

 1. Radši bych uvítal titulek, že Humpolec sehnal druhého či třetího zubaře či dětského lékaře. samozřejmě takového co spolupracuje se zdravotníma pojišťovnama a provádí jimi hrazené úkony. Hodně lidí upíná zrak k novému zubaři Dovolovi, ale já to vidím skepticky. S jakou pojišťovnou má smlouvu se nedá nikde zjistit a ceník na jeho webu mluví jasně 🙁

  1. Pokud nebude zubař/ka chtít dělat zrovna u nás v Humpolci, nikdy tomu žádná pobídka od města nepomůže. O tom to je a to je realita. Ze zubařů se stala v celé ČR parta nabobů, kteří na pojišťovny moc dělat nechtějí. Nebojme si to říci otevřeně. Mladí zubaři/ky jsou zvyklý na placení ihned od klienta. Bohužel.

   1. Budete se divit, ale na základě pobídek získala zubařku např. Světlá nad Sázavou, která ale přednostně (logicky) bere pouze pacienty ze Světlé.
    Jak už tu ale zanělo Humpolec je zejména město pro byznys a v posledním období se tu všechny spolky a politická uskupení vč. vedení města snaží zajistit především dostatek zábavy pro lidi a na tyhle věci s prominutím „sere pes“.

  2. Ano, bohužel otázku dostupnosti lékařské péče v místě „město“ neřeší. Lidi jsou pod tlakem, ve stresu. Získat místo u zubaře v Humpolci je katastrofa. Odchod pediatrů do důchodu byl logický, přesto další stres pro rodiny s dětmi. Kam se obrátit? Asi na lampárnu. Úřad mlčí. Stejně jako kolem Covidu. V pátek už věděli z novin že je tady masivní šíření, teď je pondělní poledne a žádné oficiální vyjádření pro obyvatele město dosud nevydalo. Zoufalost. Vykašlete se na to, když jste k ničemu.

    1. No asi nic moc, ale nějaká zpráva alespoň do mobilního rozhlasu, že se tu ta nemoc vyskytla a ať si lidé dávají větší pozor a ohleduplně nosí roušky třeba v obchodech by asi neuškodila.

    2. Covid-19 evidentně není jen v DD. Normální město své občany informuje, doporučuje jak reagovat na novou situaci. Tady je jasná bezradnost těch zoufalců, co to tu jako řídí. Takže jsme odkázání na noviny. Skvěle. Servis na úrovni – humpolecká radnice.
     Ještě že máme tři starosty, tajemníka, tiskovou mluvčí a infocentrum. Asi jsou všichni v karanténě, když není žádné oficiální info. Tak si počteme o elektromobilu, to je teď nejdůležitější.

     1. Soudruzi by jistě věděli co dělat, ale demokratičtí páni možná neví. Na celém světě je to problém, copak jste slepý????

 2. Aku vozítko moc pěkné, to se pozná kde jsou prašule .)
  Nebude nám to smrdět a řvát po městě jako stará Multikára.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Bystřice se rozstřílela, demolici Humpolce režíroval Prášil

Po Zář 7 , 2020
Páté kolo moravskoslezské divize D nabídlo krajské derby dvou celků z Vysočiny, kterým úvod soutěže příliš nevyšel. Lépe na něj budou vzpomínat fotbalisté Bystřice, kteří na Lužánkách deklasovali Humpolec tenisovým výsledkem 6:1. Vysoké porážky si připsaly také Stará Říše a Polná.

You May Like

Témata