V Humpolci věří, že populární Zlatou podkovu uspořádají také letos

16

Legendární Zlatá podkova, jejíž přípravy rámují opatření související s epidemií covidu 19, také v roce 2021 bude. Humpolečtí organizátoři započali s přípravami na 56. ročník soutěží v jezdecké všestrannosti i klání spřežení už loni na podzim, a zatím v přípravách pokračují podle plánu.

Pandemie si řekla o nové způsoby práce a komunikace už v říjnu loňského roku, kdy pořadatelé každoročně svolávají organizační výbor tvořený pořadateli jednotlivých kvalifikačních závodů. „Osobně jsme se pochopitelně sejít nemohli, takže organizační výbor proběhl v říjnu korespondenčně,“ poukázal na nutnost nového postupu Jiří Klubal, ředitel obecně prospěšné společnosti Soutěže podkovy, která Zlatou podkovu pořádá.

S důsledky vládních restrikcí se museli organizátoři vypořádávat už loni a s jistou improvizací a případným plánem B počítají i v roce letošním. „Start seriálu kvalifikačních závodů v dubnu může být ohrožen, připravujeme se na to, že samotná epidemie i vládní opatření mohou způsobit škrty v připraveném kalendáři kvalifikačních soutěží. Přesto věříme, že se většina kvalifikačních závodů uskuteční a že 56. ročník Zlaté podkovy opět vyvrcholí na konci srpna finálovými závody v Humpolci,“ uvedl.

První kvalifikační závody ve všestrannosti jsou na programu 17. a 18. dubna v Pardubicích, kde má jezdecký sport profesionální zázemí. Dalších jedenáct kvalifikací plánují organizátoři od května do července. „Věříme, že se v té době už začne projevovat přínos očkování proti koronaviru. Kromě toho jsou pořadatelé kvalifikačních soutěží nadšenci, kteří si na zajištění potřebných podmínek zakládají, navíc by u jezdeckého sportu neměl být problém s vytvořením podmínek pro případné diváky,“ zmínil Jiří Klubal.

Loňské zkušenosti ukázaly, že v případě kvalifikačních závodů nejsou s počtem diváků žádné problémy a humpolečtí pořadatelé si před rokem poradili i s diváky na finále v samotném Humpolci. „Loni mohlo být na finále tisíc diváků, což je zhruba tolik, kolik na finále v posledních letech přicházelo. Takže jsme neměli problém si to pohlídat. Pomohli jsme si navíc třeba tím, že jsme zrušili veškerou propagaci v médiích,“ připomněl Jiří Klubal.

V rámci příprav na 56. ročník Zlaté podkovy už začali organizátoři jednat se sponzory. Podle prvních informací to vypadá, že se právě od sponzorů podaří získat o něco méně peněz, než jak tomu bylo v předešlých letech. „Někteří dřívější sponzoři nám nebudou moci přispět ve stejné výši jako v minulých letech, neboť pociťují ekonomický dopad pandemie. Na druhé straně řada sponzorů slíbila přispět významně, všem musíme poděkovat,“ poznamenal k ekonomické stránce významné jezdecké akce Jiří Klubal. „Spolehnout se tradičně můžeme na podporu ze strany města a Kraje Vysočina, našich stabilních partnerů,“ dodal.

JIŘÍ JÍRA

Převzato z: https://zdarsky.denik.cz/ostatni_region/v-humpolci-veri-ze-popularni-zlatou-podkovu-usporadaji-take-letos.html

Axl

16 thoughts on “V Humpolci věří, že populární Zlatou podkovu uspořádají také letos

   1. by me fakt zajimalo co bude tech 5 lidi delat, kdyz Hugo nebude soucasti vlady mesta po pristich volbach. To bych fakt chtel videt ty ksichty.

    1. A jakejch 5 lidi? Ty uz znas jmena ktery ve volbach v r. 2022 projdou? To ses celkem jasnovidec ! Ja bych chtel teda videt spis tvoju tvar. Mozna ma i znamy hlas ??? :-))

     1. Viléme, Hybku, Jarmilo!!!…. Standíku, Karlíku, Vlastíku, Alenko???

 1. Nejde o lidi,kteří budou kandidovat,ale o ty,kteří budou chtít vzít funkci starosty a místostarostů. A nechat si nadávat celé čtyři roky.
  Na to mít nervy je umění.

  A podle dnešního rozpoložení sil opravdu nevím,kdo to bude. Bez koalice se vládnout nepodaří.

 2. Umění se tomu tedy říkat nedá. Žaludek a hroší kůže to je třeba.

  Koalice je v pořádku. Kdo by chtěl jednobarevné obsazení ?

 3. Stačí být jen nad věcí.
  Jediný kdo kydá špínu bez důkazů jsou zamindrákovaný tydýti z Humpoláku🤪🤪🤪

  1. Přesně tak, žaludek a hroší kůži potřebujete, když děláte levárny a podrazy.
   Když vykonáváte svojí práci řádně, poctivě a svědomitě, tak můžete být v klidu a nad věcí.
   Křiklouni se vždycky najdou

  1. Ano, přesně to jsou oni. Je to poznat na jejich vytříbeném psaném projevu. Jsou to všechno pouze vysokoškoláci povětšinou s další aprobací a proto se vyjadřují tak, jak je tady zvykem.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Kraj Vysočina představil největší krajské očkovací centrum v Jihlavě

St Úno 3 , 2021
Na Vysočině stále běží první fáze očkování proti covid-19.

You May Like

Témata