V květnu otevře své brány westernové městečko Stonetown

Stonetown se nachází nedaleko vesničky Kamenice poblíž Herálce. Dosud nebylo přístupné veřejnosti a konaly se zde pouze jednotlivé akce pořádané občanským sdružením „A je to“, na které bylo nutno se předem přihlásit. Od třetího květnového víkendu bude všechno jinak. Westernové městečko bude slavnostně otevřeno pro široké publikum.


Program zahájení:


Pátek 19.5.2006 – Posezení při kytaře a zpěvu v saloonu Gold Nugget
Sobota 20.5. od 12:00 hod. – Slavnostní otevření městečka, Divadlo starého Západu, ukázka práce s bičem a s kolty, soutěže pro děti. Od 20:00 hodin – Country bál (skupina Samorost)
Neděle 21.5. od 11:00 – Zpřístupnění městečka pro veřejnost opět s doprovodným programemVstupné: 70 Kč (děti 30 Kč).Do městečka se snadno dostanete automobilem nebo vlakem. Vzhledem k  tomu, že v okolí je malý parkovací prostor, je jako dopravní prostředek doporučován spíše vlak. Stonetown se nachází poblíž trati ČD 237 Havlíčkův Brod – Humpolec. Vystoupíte na zastávce Kamenice u Humpolce, projdete vesnicí a před koncem obce odbočíte vlevo. Chcete-li si udělat procházku přírodou, vystupte v zastávce Plačkov. Odtud vede cesta lesem přes oboru, ve které stával lovecký zámeček. Pojedete-li přece jenom autem, odbočíte v Humpolci ze silnice číslo 34 spojující Havlíčkův Brod a Pelhřimov na Vilémov a Plačkov. Mezi Plačkovem a Kamenicí přejedete železniční přejezd a za ním odbočíte doprava – do lesa. Na křižovatce lesních cest odbočíte doleva, minete hájovnu, odbočíte ještě jednou doleva a jste na místě samém.


květnu t.r. je naplánovaná hned další zajímavá akce. Od 26. do 28. května 2006 ve Stonetownu vypukne Zlatá horečka. Jedná se o víkendovou hru pro děti od 7 do 14 let. Cena víkendového pobytu je 300 Kč a zahrnuje pobyt v městečku, program a stravu. Děti zde budou moci moci zažít na vlastní kůži atmosféru Divokého západu, zkusí si těžit zlato, utkají se s Indiány či bandity. Prostě si naživo okusí život z druhé poloviny 19.století tak, jak jej znají z westernových filmů.


Čtěte dále:   Novinka v turistických mapách. Nová žlutá trasa na Pelhřimovsku nese jméno herečky, která si zahrála Babičku

Více informací o Stonetownu naleznete na stránkách http://www.stonetown.cz. Zde se dočtete vše o městečku, o jeho okolí a především o všech akcích, které zde probíhaly, probíhají nebo budou probíhat. Řada jich je určena pro děti, městečko však poskytuje prostor i pro přátelská setkání nebo firemní akce. Chcete-li v městečku uspořádat nějakou vlastní akci, kontaktujte starostu města na adrese starosta@stonetown.cz. 

myska

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Vyšlo třetí číslo magazínu Vlastní cestou

Čt Dub 27 , 2006
Dubnové číslo magazínu je na světě a nelze jinak, než jej opět chválit a chválit. Na stránkách čtvrtletníku se znovu setkáte se zajímavými osobnostmi a s kvalitními fotografiemi. Navíc se můžete dočíst i velice pozitivní informace – jakože například pití piva nezapřičiňuje tvorbu „pivních pupků“. Chm – chm, to jsou […]

You May Like

Témata