V Pelhřimově budou turisté procházet Českou knihou rekordů

Po nábřeží říčky Bělé, která se zanedlouho stane velepotokem s největším množstvím přítoků na světě, se budou moci turisté procházet Českou knihou rekordů a kuriozit. Agentura Dobrý den zde do konce května propojí novou turistickou stezkou Muzeum rekordů a kuriozit ČR v Jihlavské bráně s novou guinnessovskou expozicí Zlaté české ručičky v Domě dobrých dnů na nábřeží Rekordů.


Na stezce budou vystaveny některé z obřích exponátů muzea, jako je největší poštovní schránka na světě, spínací špendlík, či trychtýř. Kvůli obavám z vandalismu jich nebude příliš a například špendlík bude pověšen na štítu jednoho z domů. Na zábradlí lemující potok pak budou viset informační tabule představující jednotlivé rekordmany. Na stezce budou také tři velké, mluvící tabule, jež turisté znají z center velkých měst. Zde tabule budou plnit trochu jinou úlohu, a to jako taková zvuková podoba České knihy rekordů s asi třemi stovkami informací. Turisté si v češtině, angličtině či v němčině naťukají nějaké téma, jež je zajímá, a tabule je bude informovat.
Nedaleko od expozice Zlaté české ručičky bude obří nerez trychtýř, kterým se bude do říčky Bělá vlévat voda z různých toků světa. “Dosud jím proteklo na 190 vzorků,” uvedl agent
urní rozhodčí Josef Vaněk. “Nyní máme zaděláno na vodu z Číny, Mexika a z libyjské oázy, která vysychá. Navíc se nám podařilo oslovit na 16 tisíc běžců pražského maratónu. Každého z nich jsme v pozvánce vyzvali, aby přivezl vodu blízkou svému srdci,” dodal.

Stezka by měla v budoucnu pokračovat do Městských sadů, kde bude domov důchodců a také velké pískoviště pro děti. Příští rok pelhřimovští otevřou cyklostezku kolem Želivské či Sedlické přehrady.

(zdroj: MF DNES)

Čtěte dále:   Tipy na víkend na Pelhřimovsku. Noc vědců bude v Humpolci, vinobraní v Počátkách

myska

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Květnové radniční listy

Čt Kvě 19 , 2005
Občasník, který vydává Městský úřad v Humpolci a je zdarma distribuován v tištěné, papírové formě do každé rodiny si můžete zde přečíst v elektronické podobě. Květnové číslo si nyní můžete stáhnout přímo na našich stránkách. Čtěte dále:   Nové silnice na Pelhřimovsku. Opravuje se v Humpolci a dočká se i […]

You May Like

Témata