V noci došlo k zaplavení Pelhřimova

1

Bouře doprovázená silným deštěm zaplavila dnešní noci Pelhřimov. Hasiči čerpali vodu na téměř třech desítkách míst. Silnice první třídy na Jindřichův Hradec byla neprůjezdná. Podobná situace byla i v Červené Řečici a Želivě.

Silnice v Pelhřimově se v noci ocitly pod vodou, kanály nestačily příliv vody pojmout, voda proto zatopila téměř tři desítky sklepů a suterén obchodního domu Meinl. V přívalech vody uvízlo i několik automobilů. Nejhorší situace byla na výjezdu z Pelhřimova směrem na Jindřichův Hradec, kde kanály v prohlubni pod viaduktem nestačily pojmout vodu.


K prvnímu zásahu museli hasiči vyjet po průtrži mračen v půl osmé večer, s čerpáním vody skončili po druhé hodině ranní. Déšť sice ubral na intenzitě, ale i dnes všude na Vysočině vytrvale prší. Voda z polí zaplavila na Vysočině řadu dalších silnic, některé byly místy neprůjezdné. Řidičům je nadále doporučována maximální opatrnost.


(Zdroj: iDnes)

Čtěte dále:   Tipy na víkend na Pelhřimovsku. Slavnosti obsadí Počátky, v Humpolci je jarmark

myska

One thought on “V noci došlo k zaplavení Pelhřimova

  1. Po minulé průtrži, která město postihla v létě, byla předlážděna celá Tylova ulice. Tou se včera prohnala řeka špinavé vody a nové dláždění téměř zmizelo. Zbyl zde pouze písečný kráter.

    Ale nejenom záplavy řešili hasiči. Požár zaznamenali pelhřimovští hasiči na vyhlídkové věži kostela svatého Bartoloměje, do které s největší pravděpodobností uhodil blesk.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Oznámení městského úřadu

Út Zář 13 , 2005
Oznamujeme všem zájemcům o stavební parcely, že Město Humpolec rozhodlo o prodloužení termínu pro podávání žádostí o prodej stavebních pozemků v lokalitě Cípek do 30. září 2005. Jedná se o 20 stavebních parcel o výměře od cca 800 m2 do 1 550 m2 v území nad zimním stadiónem směrem k […]

You May Like

Témata