V soutěži Živnostník roku skončil farmář z Vysočiny na 3.místě

Ve čtvrtek 20. listopadu byly v Praze vyhlášeny výsledky soutěže Firma a Živnostník roku 2008, na třetím místě se ve druhé ze soutěží umístil zástupce Kraje Vysočina.

Živnostníkem roku 2008 se stala výrobkyně uzenin Jaroslava Klemensová ze severomoravského Dolního Benešova. Na druhém místě skončila pekařka Helena Konopíková z plzeňského kraje, třetí pak František Němec, farmář z Netína u Velkého Meziříčí.


František Němec nabízí na své rodinné farmě mléčné výrobky, některé získaly ocenění Regionální produkt Vysočiny. Rozvoj venkova a života na venkově je rodině Němcových vlastní. Před osmnácti lety se František Němec starší vydal odlišnou cestou než většina podnikatelů v zemědělství, kteří vsadili na převzetí předrevolučních zemědělských družstev. Němcovi začali hospodařit na dvaceti hektarech půdy s dvanácti kusy skotu, v současnosti obhospodařuje rodinná farma pětinásobnou plochu, počet dojnic se rozrostl na sedmdesát.


Více o farmě rodiny Němcových se můžete dozvědět na těchto stránkách http://www.farmanemcova.cz/

Čtěte dále:   Netradiční dovolenou zažijete na Vysočině

myska

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Program humpoleckého kina na měsíc PROSINEC

Út Lis 25 , 2008
A na co se můžete těšit v příštím roce? Čtěte dále:   Lidé v Hojanovicích u Humpolce půjdou znovu k volbám. Zastupitelé se tam nepohodli

You May Like

Témata