Velká voda se většině území Vysočiny vyhnula

S ohledem na mimořádnou situaci, kterou v současné době v souvislosti s vydatnými dešti řeší sousední kraje informuje Kraj Vysočina o situaci v regionu. Situace na tocích v Kraji Vysočina během víkendu, ani nyní nevyžaduje žádná mimořádná opatření, i přesto jsou složky Integrovaného záchranného systému Kraje Vysočina v pohotovosti.

V tuto chvíli považujeme za důležité, aby profesionálové i dobrovolní hasiči z Vysočiny pomáhali v těch krajích, kde vlastní síly nestačí. Hejtman Kraje Vysočina a jeho náměstci byli celý víkend v kontaktu s operačním střediskem Hasičského záchranného sboru Kraje Vysočina. Průběžně dostáváme nejnovější informace z celé České republiky, sdílíme informace ústředního krizového štábu ČR a příslušných povodí. Monitorujeme stav a situaci v sousedních krajích, dnes ve 13:00 hod. proběhne videokonference hejtmanů krajů s cílem koordinovat a specifikovat další formy pomoci. Ze strany ORP Kraje Vysočina nebyly do této chvíle vzneseny na Kraj Vysočina žádné požadavky pomoci.

Lokální potíže s přívalovým deštěm se týkají některých oblastí Pacovska a Pelhřimovska. Situace však není kritická a starostové povodňovou situaci řeší operativně s Hasičským záchranným sborem Kraje Vysočina. Do této chvíle nebyl důvod na území Kraje Vysočina vyhlašovat žádný z krizových stavů. Pokud se občasné cítí ohroženi, žádáme je, aby se neprodleně obrátili na svého starostu/starostku nebo na operační středisko Hasičského záchranného sboru Kraje Vysočina. V rámci všech zákonných kompetencí jsou pracovníci příslušných odborů Krajského úřadu Kraje Vysočina připraveni pomoci s řešením mimořádných situací. 

Hasiči z Vysočiny vyrazili na pomoc zaplavené Praze – 2.6.2013

V neděli před osmnáctou hodinou vyjel na pomoc záplavami postižené Praze odřad 34  příslušníků HZS Kraje Vysočina. Cílem tohoto odřadu je Praha – Říčany, kde přesně budou hasiči pomáhat bude záviset na aktuální situaci. Odřad je složen z příslušníků ze všech územních odborů HZS Kraje Vysočina – tj. z územních odborů: Jihlava, Havlíčkův Brod, Pelhřimov, Třebíč a Žďár nad Sázavou. S sebou mají hasiči pět kusů cisternových automobilových stříkaček, techniku a technické prostředky (čluny, lodě, čerpadla) pro zvládání tohoto typu mimořádné události. Na místo vyjel také kontejner nouzového přežití, který poskytne zasahujícím příslušníkům potřebné zázemí. 

Čtěte dále:   Novinky z Jihlavy - 8.–22. 4. 2024

V 11:00 hod dopoledne byl do Prahy z Vysočiny vyslán odřad složený ze čtyřech desítek dobrovolných hasičů. Jedná se například o hasiče ze Žďáru nad Sázavou – Zámku, Nového Města na Moravě, Lesonic, Jaroměřic nad Rokytnou, Jihlavy – Bedřichova nebo Humpolce.  V tuto chvíli se již členové odřadu aktivně zapojili do stavby protipovodňových zábran.

V Kraji Vysočina od rána do patnácté hodiny odpoledne zasahovali či aktuálně zasahují hasiči u devatenácti události v souvislosti s počasím. Nejčastěji zasahovali hasiči na Pelhřimovsku. Vodu ze zatopeného sklepa  čerpali například ve sklepě rodinného domu v obci Těmice. Na rybníku v Žirovnici hasiči čistili stavidla. Jednotky kontrolovaly také stav vodních toků, proveden byl monitoring mimo jiné například v Kletečné. V Horních Dubenkách na Jihlavsku se v průběhu dopoledne  zvýšila hladina potoka, místní jednotka sboru dobrovolných hasičů preventivně na místě postavila protipovodňovou hráz z pytlů písku.  

zdroj: www.i-vysocina.cz

Petr

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Déšť nepustil závodníky na venkovní trať, uvnitř vyhrál Bláha!

Po Čvn 3 , 2013
Havlíčkův Brod, 3. 6. 2013 – Kvůli nepříznivému počasí se nakonec 4. Motokárové závody jely pouze na vnitřní trati KartArény Havlíčkův Brod. Mezi šestnácti jezdci byl nejrychlejší Patrik Bláha! Čtěte dále:   Na Vysočině se nejlépe žije v Pelhřimově. Humpolec je čtvrtý.

You May Like

Témata