Petr

123 thoughts on “Veřejná prezentace investičních akcí města

  1. Bude stream. Jako mělo hugo před volbama na besedě. Jsou to zastánci moderních přístupů a technologií. 😀

   1. Tak jejich přístup je v kontextu Humpolce opravdu moderní. Jeste nikdo nepredvedl za rok vlády nulové, neřku-li záporné výsledky.

     1. Jo budou 2 pochodují panáci pod přimým velením paní starostky. Jeden den budou pokutovat škodovky a ve středu dodávky 🙂

    1. doufam ze budou taky prezentovat zmenu umisteni verejneho kluziste z parku Stromovka na Horni Namesti. Vcetne toho, jake to s sebou ponese silene vicenaklady. Zaroven urcite bude prezentovano, ze stanek ve zminenem parku uz nebude mit najemce, ktery normalne platil najem, ale provozovatel Konzoomu za symbolickou korunu…..

     1. Tak pozor. U nás v technickejch se už ví, že žádný kluziště na námku nebude. Máte ale pravdu, že ta přemrštěná cena za to zůstane. Místostarosta Hrala nechtěl snížení vůbec řešit. Asi mu z těch 15otis. kápne něco bokem.

    2. Tak jak jsem předpokládal další studie ke křižovatce Billa za obecní peníze , která řekla , že žádné řešení nejde. Skvělé. Možná se stačilo podívat do té staré.

  1. Tak to asi těžko.

   Dětská skupina v Hněvkovicích / Aoc architekti určitě ně.
   Autobusová zastávka ve Světlici / Pavel Deržmíšek a Jiří Neubert možná.
   Hřiště v Krasoňově / U/U Studio určitě ne.
   Studie křižovatky u Billy / SUDOP PRAHA určitě ne.
   Vnitroblok Hálkova x Lnářská / Petr Klápště určitě ne.
   Budova zázemí v Plačkově / Lukáš Holub možná.
   Revitalizace městského bloku v Humpolci „Spolkový dům – Husova“ / Vojtěch Sosna určitě ne.
   Autobusová zastávka v Kletečné / Matěj Petránek možná.
   Hřiště v Hněvkovicích / Václav Slavíček určitě ne.
   Prostor mezi prodejnou a kinem / Martin Neruda určitě ne.
   Architektura Budova zázemí fotbalu / Studio Ječmen ne.

   Byl bych opatrnější, lhát se nemá.

    1. Co na tom kouksku jde vymyslet? Nic. Leda vybourat prodejnu barev a rohový barák naproti. Pak by se to rozšířilo. Jinak nelze nic kloudného vymyslet. Škoda, že za starého režimu tyhle dva baráky nešly k zemi

     1. A proč by měly jít k zemi??? Stačí osadit křižovatku semafory.

     2. O semaforech psal tuhle Oplakal na fejsu. Jako jediny z mesta a jako doporucenem reseni podle studie. Tak snad se dneska dozvime v kine vic.

     3. Voplakal má rozum. Jiné normální řešení tam neexistuje. V Praze také nebourají domy na křižovatkách, aby tam mohli vsadit kruhák.

   1. no tri nebo 4 veci bych asi vybral jako dulezite pro mesto a jeho obcany. O ostatnich netvrdim, ze nejsou dulezite ale obnovu zastavky kdesi neberu jako dulezitou investici. Spis opravu stavajiciho ostudneho stavu. Pokud se ale budeme bavit o tom, ze kvuli takove zastavce je vybran architekt, udela se studie, vyhodi se neskutecne prachy za uplne zbytecne predyzajnovanou boudu, kterou stejne nikdo neoceni, pak bych to spise bral jako ostudu, nez jako duvod se prezentovat. To vse, upozornuji, jde na ukor jinych veci. Treba p. Klap zde opakovane vola po oprave, udrzbe, obnove, revitalizaci, nebo jak to nazvat kanalizace, aby Rybnicek nebyl stale zaplavovan. To by byla investice a potrebna. Misto zastavky bych pak bouchnul drevenou boudu za 50 tis. a vic bych to neresil. Tot muj nazor.

    1. Ale kdyby kluci na radnici přemýšleli takhle, tak by nevznikla třeba socha u moře. A to by byla škoda. Kdo kromě Humpolce má takovou plašičku Rumunů?

     1. Sochu u moře schválila předchozí vedení. Děkovali mu i autoři sochy při slavnostním odhalení. Takže váš komentář je dost mimo. Účelovka jako vždycky?

 1. Skvela prezentace, profesionalni pristup, diky moc…To tu dlouuuuha leta chybelo, tj. aby mel obcan pristup k informacim 👍🏻

  1. Souhlas. Mne by zajimalo, jestli se podobne pochlapi mistostarosta Hrala a muze taky ukazat, na cem tak usilovne maka, kdyz ho clovek v pondeli ani patek na uradu po treti hodine nikd nezastihne. Penize berou oba stejny ne??

  2. nechci kazit vasi radost ale me to rika, ze je se odprezentovaly veci jako zastavka kdesi v polich, udelana architektem a tak se musi ospravedlnit ze to bude safra predrazeny

   1. Pro některé občany Humpolce je prostě město jen na náměstí při Bernardfestu a soutěže Podkovy. Nic jiného neuznávají. Že někde v polích v místní části je zastávka, to je nezajímá. Fláknout tam plastovou bednu a hotovo. Tím je to vyřešené, autobus tam jezdí třikrát denně,tak co.
    Místní části jsou možná více jak tisíc našich spoluobčanů a to je pro velikost Humpolce dost velké číslo.

     1. Ano, ten vlnitý plech, ten který si členové osadního výboru vybrali sami. Ten, ke kterému budou mít místní nějaký vztah.. a ano ten, který bude ve finále stát stejně, jako ten katalogový, jenže o tento budou lépe pečovat, když si ho vybrali sami. Oni totiž i lidi z okolních vesnic mají možnost volby, co chtějí u svých domů mít…

  1. Výstup je nula, ale důležité je, že jsou v těsném kontaktu s občany a pěkně jim to spolu Klape.:-)

 2. Účast v kině bohužel dost slabá, nevím kolik bylo lidí při přímém přenosu,ale v kině to bylo pár nadšenců posledních, které ještě něco zajímá o věcech veřejných.

  Z příznivců tzv. Dohody z loňského roku jsem neviděl nikoho až na pana Mikuláška z hnutí STO, i loňští kandidáti za STAN se objevili asi dva, z lidovců a komunistů nikdo, ze Socdem rovněž jeden člen. Nestraníci za ANO byli asi dva. To svědčí o zájmu místních politických uskupení.

  Veřejnost tuto akci dost ignorovala.

  1. no ale zase si muze mistostarosta odskrtnout ze pro nas neco supr udelal. skoda ze to ten povl z ulice nepochopil, nebo ze by ho to nezajimalo? Mozna, ze kdyz to lidi z ulice nezajima, neni na miste se zamyslet, jestli neco neni spatne i u tech co to organizuji? Ze si lidi prejou neco jineho?

   1. A jak předchozí vedení komunikovalo s občany o investicích? Jak komunikovalo investiční plány s osadními výbory? Vůbec nijak…..

    1. Takže vlastně říkáte: ,, Buďte rádi, že nám řekli za jaké studie se rozhazuje,,.

     Ale už nevidíte ten fakt, že jediné co z toho vypadlo je to, že se utratilo (někdo tu píše 300 000kč ) za studie, které nám občanům řekli, že myšlenky zastupitelů jsou neproveditelné?

     1. nekdo napsal ze 300 tis. je za jednu studii. (Billa) Ostatni (jako treba zastavky) nikdo nehledal a nezverejnoval.

  1. Byla to prezentace k investicím města. Ohledně doktorů musíte za Pavlisem. Ten dosud nikde nic neprezentoval tak asi na tom hooodně maká.

   1. Jo mel jsem na mysli, zda se projekty tykaly prioritnich problemu mesta, nebo zda to byly rekneme slusne „veci“ ktere toto neresi.

 3. Škoda, že město neuvedlo kolik stála každá ta studie. Třeba ta u Billy kde autor uvedl u každé varianty, že vlastně skoro nejde realizovat.

 4. Pane frrr a to je za město ,,v rámci dobrého hospodáře,, v pořádku?
  Mě to zní jako těžké vyhazování peněz z městské kasy….

  Věci co lidi tíží, jako jsou pozemky, zaplavovaná oblast Rybníčku, parkování stejně nikdo neřeší….

  1. Myslím, že mi odpověď nepřísluší, to musíte někam jinam/ na někoho jiného. Reagoval jsem pouze na dotaz ohledně ceny za studie.

   frrrr

   1. To si z nás vedení města dělá legraci, že dá za dětské pískoviště 2 x 2 m s krytem 102tis.?? Nebo za opravu! oplocení hřiště Na Rybníčku 252 tis.??? Jen kvůli pár křiklounum, aby měli klid??

     1. Žádná studie z minulosti se na úřadě nenašla. Tak proto nová.

  2. Jestlipak na veškeré studie vždy proběhlo řádné výběrové řízení v souladu se zákonem o VŘ aby bylo vše transparentní jak vykřikovali nyní vládnoucí koaliční partneři, zejména pan radní Hendrych. Pokud vím tak většina architektů jsou kamarádi Machka… Kde je tedy ta jejích transparentnost, ptám se??

   1. Je v tahu. Stejně jako otevřenost a komunikace. Z celé koalice jsou nositeli slibovaných daných hodnot už jenom snad tři jedinci.

    1. Dobrý den, bez posměšků či úšklebkem, myšleno zcela vážně.
     Dejte prosím jmenovitě ty tři, kteří jsou fér. Hádal bych že jeden z nich bude pan Voplakal.

   2. Pisete, ze to vite, ze jde o Machkovi kamarady… tak se alespon podepiste, kdyz tu nekoho obvinujete z korupce! Tomu rikam hrdinstvi – anonymne tady spinit ostatni!

    1. Čemu by pomohlo kdyby byl podepsaný? Důležité je,zda je to pravda… A zřejmě ano, už jen proto, že si se všemi tyká ledasco vypovídá….
     Jo a nikdo nemluví o korupci jen že se zadávají zakázky z ruky, což jim na minulém vedení strašně vadilo….

     1. Jako se znají mezi sebou lékaři z různých oborů a nemocnic, tak se znají ti, kteří se pohybují v oblasti architektury a navrhování projektů. Co na tom hledáte za záhadu.
      Za každou cenu hledat něco zlého na novém vedení. O tom to je.

      Já se slepě nové garnitury nezastávám, ale kdy se o něco podobného ,tedy o prezentaci chystaných akcí pokusili hoši z bývalých vedení? Myslím např. tandem Koten-Křišťan, Kučera- Namyslo, Kratochvíl-Brukner.
      Jistě, že ne vše se v onu středu mohlo líbit, něco je stále v běhu, něco možná ani nebude,ale jako krok správný tuto akci oceňuji.

     2. … neco mozna ani nebude… presne. A treba za naprosto zbytecnou situacku krizovatky u Billy (kolikatou uz) dame 300 tis. A vysledek, jako minule, predminule atd. Nic se s tim neda delat. Tohle se kritizovalo a deje se to znovu. Jenom ted je to nove vedeni a Machek a tak je to v poradku?

     3. Anonym 23. 10. 2023 (12:54)
      Buď si nedokážete najít informace nebo záměrně lžete s cílem někoho poškodit.
      Koncepce dopravy z roku 2018/2019 je přímo na webu Města.
      Koncepce dopravy se zabývala rovněž hodnocením křižovatek v Humpolci. Na straně 50 a násl. máte křižovatku u Billy – odkaz níže.
      Mj. studie hodnotí křižovatku jako vyhovující jejíž kapacita je více než dvojnásobná oproti stávajícímu stavu, nehodovost minimální.
      Rovněž naměřené intenzity provozu ukazují, že se z křižovatky u Billy dělá kritické místo zdejší dopravy zbytečně.
      Připadá mi to spíše tak, že město při zadání studie na řešení křižovatky podlehlo tlaku zdejší „odborné“ veřejnosti, která rozumí všemu. Ovšem čísla hovoří jinak.
      https://www.mesto-humpolec.cz/assets/File.ashx?id_org=4932&id_dokumenty=233011

   1. Jenom co projde lidí Lužickou ulicí na Hadinu…a všichni musí jít posledních 300m po silnici 🙁

    1. Máte pravdu, ale jak by jste si to představoval? Že přijde někdo z Města, ukáže prstem kudy to povede a tam se postaví chodník? Jako to bylo před r. 1989? Když Vám vlastník pozemek nechce prodat, tak jak dál?

     1. Stačilo by je udělat i studie…..třeba Hrala s Hendrychem by nemusel chodit domu po prostředku silnice 🙂

     1. Jo! Jde o nějakou krádež a je v tom namočenej. Syn místostarosty!

     2. Ale no tak. Přeci se nechcete snižovat na úroveň pomlouvacu a okopavacu kotníků.

  1. Lžete a nebude těžké to dokázat. Upozornuji, že veřejně křivě obviňujete a pomlouváte nezletilé dítě. To je na stížnost u Policie.

  2. Jo jo, mladý pan Hrala kradl u vietnamců pod Kotyzou. Celkem ve velkém. A pak kradené zboží prodával spolužákům. Vyšetřuje to policie.

  1. Jo, teď to bude opravdu zajímavé… Ale Hrala starostou? To snad pro boha ne… To si nezaslouží ani Humpolec…

 5. Všimli jste si jaké kravíny vznikají na zlikvidovaném autobusovém nádraží? Opravdu výkvět evropské architektury. To je továrna, to není nic krásného a ani zelená střecha to nezachrání.

   1. Černá barva na staré zástavbě v Kamarytce mi nevadí protože to je právě stará zástavba. Tohle na nádraží je fakt ukrutný omyl. A podepsali se pod to Kučerové a Namyslové i jiní. Bohužel

  1. Je to obchodní zóna, kterých jsou u nás v Česku stovky. Nic jiného jsem ani nečekal, vy ano? A pokud mě paměť neklame, tak nikdo nic architektonického ani nesliboval…

    1. 🙂 dobře pardon. Tak snad se vám a všem ostatním, jejichž očekávání architektonicko-urbanistického zázraku se nenaplnilo, jednou omluví, že celý ten ryze soukromý projekt (do kterého nemá kdo co kecat) nekonzultovali se širokou veřejností a zejména s vámi tak, aby se vám to líbilo. 🙂 🙂

     1. dyt je to magor, co akorat rejpe. Jak to bude vypadat bylo jasny od samyho zacatku. Kdyby udelali verejnou prezentaci, stejne by na ni nikdo neprisel a pak se najde takovejhle trouba, co vsemu rozumi a mrmla.

     2. Hlavní otázkou je to jak zóna zatíží průjezd městem. A to musí zajímat i veřejnost, i když to je ryze soukromý projekt

     3. Nijak, centrum města je někde úplně jinde. Např u Lidlu, kde je dopravní problém a nikdo ho neřeší. Pokud vznikne nová zóna a zákazníci se alespoň částečně přesunou jinam, této části jen prospěje. Jinak pokud už lidi jedou do Kaufu, tak zastávka v nové obchodní zóně nijak dopravu nezvýší.

     4. Pisateli 24. 10. 2023 (14:46)
      Dobře, tak od ošklivého vzhledu jsme se dostali k tzv. zatížení průjezdu městem. Nezlobte se, ale tohle už mi nestojí ani za odpověď.

     5. kdo rekl ze vzhled je osklivy? jeden clovek. zbytku je to jedno. kde je pravda?

 6. JA jsem zvedava, jaka bude nova koalice. Sterbova to zabalila a jeste zvladla utnout celou koalici. Majstrstyk. To se hned tak nevidi. Holt Humpolec, mno. Preju tem, co to myslej dobre s mestem hodne sil.

  1. Pokud končí Štěrbová jako zastupitel tak ANO dodá nového zastupitele (jako když skončil Bernard) a koalice může pokračovat bez změn.

   1. Mohla by, ale Štěrbová prej dokázala ještě vypovědět koaliční smlouvu. Nikdo logicky uvažující to nechápe. Takže asi tak. Koalici je konec.

    1. Tak se prostě potvrdilo, ze to byl účelový slepenec, kde hlavní motivaci aktérů asi nebyl prospěch města…
     Způsob, jakym je o tom ne-komunikováno, taky neodpovídá předvolebním výkřikům o transparentní radnici.
     Tak jste si to zkusili, a teď děkujeme, odejděte.

    2. Třeba bude lepší koalice ANO+HUGO+ČSSD+Piráti. Jestli je pravda, to co se tu dlouhou dobu píše o (ne)schopnosti místostarosty Hraly a jeho údajném vydržování v koalici pomocí Štěrbové. Každopádně nejlepší starosta by byl Voplakal. Jenže to by všem zastupitelům muselo jít o zájem města.

     1. ANO+KDU-ČSL +Hugo. to je 12 hlasů

      ANO + ODS + KDU ČSL to je 13 hlasů a možná i hnutí STO v zákrytu

      Piráti a STAN jsou mimo si myslím. Jeden mandát nic neřeší.

      SOCDEM má 2 mandáty, ale jejich zástupci těžko půjdou do koalice. Balnohová je spíše doprava, Jůzl je nováček v politice, do koalice se tlačit nebude.
      Tolik možný scénář.

     2. Voplakal? To snad ne. Vždyť je to arogantní a zlý člověk.

   2. Nikdy se nikdo tzv. nedodává. Nastupuje v takovém případě první náhradník. A pokud Štěrbová odejde i z funkce zastupitelky tak první náhradnicí dle výsledku voleb je jistá paní Metnarová, která byla zvolena na listině ANO

 7. Transparentní pokrytectví a faleš? Pevné sepětí s občany města a jejich informovanost? Už třetí den nejsme jako občané informováni o takové „banalitě“, jako je rezignace starostky? Tohle opravdu myslíte vážně a není vám hanba?

  1. Mluvčí úřadu by měla informovat, ale asi neexistuje nebo je to jen dobře placená fiktivní osoba.
   Každopádně už to ví celé město

   1. Mluvci mesta je taky osoba vydrzovana a dosazena Starostkou. Takze asi tak. Tohle musi komunikovat anoisti. Je jasny ze jina strana z byvale koalice si to nedovoli jako prvni.

 8. Občan z vysoka se…e na nějaký jejich strany. Neseděj tam za strany, ale za občany, tak by se podle toho měli chovat. Ale jak vidno, jsou to ještě větší ubožáci, než si kdo mohl představit. Naprostej diletantismus, ubohost a totální neschopnost. Navrh huj, vespod fuuuuuuj.

  1. Nebo není na nějaký blbý občany čas a každej teď po sobě ve zmatku a stresu zametá:-) tedy je-li co zametat, tady snad jedině Pavlis může být se svou strategií nula chyb v klidu:-)

 9. Není třeba zase dělat paniku. Nejsme prvním městem,kde rezignovala starostka či starosta. Jen nejsme v Humpolci zvyklí na tuto situaci, ale i to patří k politice komunální úrovně.

  Pravdou ovšem je, že by se na oficiální stránce mohlo nějaké vyjádření objevit

  1. Píší vám: starostka končí a probíhají zákulisní boje. Kdo a s kým se dozvíme, někdo se bude divit…..

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Oslavte vznik Československa Sokolským během republiky, třeba v Uhelné Příbrami

Út Říj 17 , 2023
Už po páté se po celé republice zapojí příznivci pohybu do Sokolského běhu republiky, aby přesně 28. října oslavili vznik Československa. Na Vysočině se poběží na šesti místech. Na Havlíčkobrodsku v Uhelné Příbrami, kde je ambasadorkou běhu nejlepší československá atletka Jarmila Kratochvílová, rodačka z nedalekého Golčova Jeníkova.

You May Like

Témata