Vlčí máky „rostou“ i na radnici

22

V prvním patře Městského úřadu Humpolec si zájemci mohou od 1. do 14. listopadu zakoupit symbol vlčího máku na podporu válečných veteránů.

Vlčí máky na podporu válečných veteránů
V prvním patře Městského úřadu Humpolec si zájemci mohou od 1. do 14. listopadu zakoupit symbol vlčího máku na podporu válečných veteránů. Právě na 11. listopadu totiž připadá Den válečných veteránů a právě květ vlčího máku vetknutý do klopy vyjadřuje úctu a vzpomínku na bývalé vojáky a bojovníky.
Samoobslužná kasička stojí na stole hned vedle hlasování pro vítěze ve výtvarné soutěži Humpolec očima dětí (před Pokladnou). Stačí si vzít vlčí mák, vhodit mince do kasičky a připnou si květ na svůj svršek na znamení podpory. Vlčí máky jsou k zakoupení také v infocentru na Havlíčkově náměstí nebo v knihovně na Dolním náměstí.
Sbírku po celé republice organizuje Paměť národa a výtěžek putuje na natáčení pamětí válečných veteránů, příslušníků třetího odboje a hrdinů 20. století.  Den válečných veteránů připadá na 11. listopadu proto, že 11. listopadu 1918 bylo podepsáno příměří po první světové válce.
Zodpovídá: Mgr. Aneta Slavíková; www.mesto-humpolec.cz

Petr

22 thoughts on “Vlčí máky „rostou“ i na radnici

 1. Mno mě spíš přijde že na radnici vyrostly pěkný klientelistický vazby. Nebo čím to je že nikde na webu nemůžu najít stanovisko urbanistický komise k plánu vedení města posvětit změnu využití pozemků kolem pivovárku ??

   1. A co plán na zjednosměrnění Jihlavské, které ztíží život všem občanům, ale potřebuje to zastupitel ? A co černé stavby vodovodu z Krasoňpva, ke kterým se dodělávají papíry dávno po tom, co už hadice leží v zemi ? A co smlouvy na odběr vody a vypouštění vod do kanalizace, o kterých na posledním zastupitelstvu tak horlivě pan zastupitel mluvil, ale zapomněl říct, že byly nově podepsány teprve v pondělí před zastupitelstvem a mnoho let byly jen ty staré, v podstatě neplatné, takže FV a Rýzner trefili hřebíček na hlavičku ?

    1. A co zjednosměrnění Hrdličkovy a Jindráčkové?? To jako aby byl větší provoz u školy? A abych tam skákal přes ty tři zpomalovací prahy?

     1. Zajímalo by mne, kdo tuto ptákovinu vymyslel. Dosud tam žádný problém s parkováním a průjezdem nikdy nebyl. A nebo to už souvisí s plánovaným zjednosměrněním Jihlavské a okolních ulic, aby se vyšlo vstříc panu všemocnému zastupiteli a jeho zkorumpované ODS ?

 2. Ptejte se zastupitelů zvolených v současném složení zastupitelstva města. Snad mají nějaký názor a řeknou vám ho…Tady vznášení dotazů nepomůže…Už to pochopte.. Roky volíte stejné tváře, kde není rady, tam není pomoci..

  1. Díky všem za to že vloni volili nově STAN a Hugo. Jinak by to byla velmi smutná tragédie celé další roky..

  2. Já jsem se několika zastupitelů ptal. A nikdo nic neví. Prý snad o tom ví jen Kratochvíl s Bruknerem……a úředníci, kteří dostávají deputát jako zaměstnanci……

 3. Dámy a pánové. Přečetli jste si, o čem daný článek je? Pevně doufám, že stejně horlivě jako vedete anonymní diskuzi, jste vyrazili na místo a mezinárodní symbol na podporu veteránů zakoupili.

  frrrr

 4. Určitá skupina útočí cíleně na Bernarda až je to komické. Je to jak krysí závod kdo vyhraje? Všichni jsme přece z Humpolce ať Bernard tak Rýzner… Co si chce kdo dokázat? 🙂 Mě to jako obyčejnému občanovi nic nepřináší… Možná i naopak já jako platící daně to vlastně platím…

  1. Útoky vypadají jinak. Faktem je, že pivovar Bernard má na své straně velice vstřícné vedení města již několik let a zatím si zde může dělat co se mu zlíbí a není sily, která by to změnila. Vlastně zde jsou jen takový frustrovaný povzdechy. A i HUGO v zastupitelstvu je proti této síle totálně bezzubý. No a vy jako platící občan daně, si můžete též položit otázku, komu to vstřícné chování vedení města nejvíce ekonomicky prospívá? Občanům Humpolce rozhodně ne! Copak vy si můžete dovolit stavět bez stavebního povolení, copak vy máte možnost lousknout prstem a silnice kolem vašeho baráku se změní na jednosměrku, copak vy můžete stavět v centru města bez výškového omezení, copak vy se můžete neustále rozvíjet a přitom nemít zajištěno ani jedno parkovací místo pro své zaměstnance a návštěvníky vaší firmy ( pivovaru schází cca 150 parkovacích míst), a copak vy můžete jen tak koupit v zástavbě rodinných domků barák a obratem ho změnit na průmyslovou zónu pro vaše dalši ekonomické potřeby, nehledě na to, že opětovně kvůli další expanzi vzroste nákladní doprava přímo v centru města. I já jsem občan platící daně a žíjící v Humpolci, ale co tady prochází pivovaru je až do nebe volající. Nic proti expanzi, ale za městem má tento pivovar spousty průmyslových pozemků, tak ať si tam postaví deset pivovarů. To není krysí závod, to je jen pocit křivdy, který tady musíme v posledních letech zažívat, jen kvůli tomu, aby belgičtí a dva čeští akcionáří si namastili kapsy na úkor našeho centra města.

   1. Znate to – psi stekaji ale karavana tahne dal. Dokud se nezmeni vladnouci uskupeni v cele s prohnilou ODSKOU necekejte zazraky. Tady se porad pujde na ruku vyvolenym kdoz nosi tyhle strane plno hlasu.

    1. To ale neznamená, že máme být pasivní, vzdorujme, diskutujme, pišme, upozorňujme, informujme, argumentujme, vystupujme na zastupitelstvu, příklad paní Štěrbové a pánů Klapa a Rýznera, je nutno následovat. Další zastupitelstvo je 20/11 tak pojďme v symbolu výročí 30 let svobody se spoluučastnit, vždyť, když vidíte poslední zastupitelstvo, tak vidíte jak jsou vládci Humpolce slaboučcí v argumentacích a jak mají strach v diskuzi tváří tvář vystupovat, chce to jen se nedat a nedovolit jim vše co si usmyslí. Čím víc budeme pasivní a bojácní, tím více jim umožňujete opanovat hřiště, které se nazývá Humpolec.

     1. Hlavně musíte jít volit roku 2022 a nejlépe zkusit kandidovat..O tom to je. O zájmu, o kterém píšete, s tím souhlasí jistě většina, ale pak se odhodlat a podpořit svojí účastí i třeba na kandidátní listině. Jistě jich bude dost, kromě stran a hnutí co minule, jistě někdo založí zase něco jiného.
      Je potřeba nové tváře na kandidátkách a lidi co chtějí do toho jít. Jinak tu můžeme dalších X let jen kritizovat a hořekovat

     2. Tak jak čtu pan Vzdorovitý má z pana Bernarda těžko v žaludku. Nevím který podnikatel toho pro město udělal více jak právě stále zde ostouzený S.B. A že jsou s pivovarem nějaké problémy ? No když jej v letech 1750 až 1760 zakládali na stávajícím místě, těžko mohl hrabě Neffzern vědět že za 250 let to bude v mnohém vadit. Kontrola podnikání pivovaru, které se dotýká města a jeho občanů je jistě zcela na místě. K tomu má zastupitelstvo zřízen kontrolní výbor, který mimochodem vede člen HUGA, takže tam se obracejte, tady nic nevyřešíte!!

     3. Tak pan Bernard toho pro město udělal dost.Mohl by jste připomenout,co třeba udělal,aby nevznikaly pochybnosti ?

 5. Jestli to nechápete, tak tedy polopaticky : protože pivovar celé roky neúměrně a proti předpisům zatěžuje čistírnu odpadních a tím ji velmi poškozuje, doplácíme na to my všichni občané dost peněz. A dále, protože stáhnul téměř veškerou podzemní vodu, která je přírodní a levná, tak my občané pijeme chemicky upravenou vodu z řeky a drahou…..stačí to k pochopení, kde je problém ?

  1. Bernard je jen vychytralý kolenovrt, který toho dosáhl hodně pro svojí kapsu, ale pro město Humpolec neudělal nikdy nic. Spíš obráceně město Humpolec toho udělal a pivovaru ušetřil tolik peněz kolik nikomu jinému. U pana Bernarda to Vždycky musí mít efekt ať již finanční či mediální v prvé řadě pro něj osobně, jemu jsou lidi z Humpolce a Humpolec naprosto ukradený. A věřte, že toto píšu jako člověk, který má možnost ho sledovat hodně zblízka v jeho každodeních krocích.

   1. Podíly v nejbližších letech stejně prodají Belgičanům a Standa se vrátí do rodného Háje u Opavy ………….

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Nová publikace ERDV: 28 tradičních receptů. A soutěž pro šikovné kuchaře

Po Lis 4 , 2019
Symbolicky, u příležitosti oslav pádu železné opony, přichází Evropský region Dunaj-Vltava s novou publikací.

You May Like

Témata