VODAK Humpolec by mohly koupit města a obce z našeho regionu

20

Město Humpolec spolu s dalšími čtyřiadvaceti městy a obcemi z regionu zahajuje jednání o převodu vodárenské společnosti VODAK Humpolec s.r.o. do stoprocentního vlastnictví samospráv. Tento krok by mohl přispět ke snížení nákladů obyvatel.

„Jsme přesvědčeni, že nabytí provozní společnosti VODAK Humpolec s.r.o. do výhradního vlastnictví měst a obcí našeho regionu je efektivní a rychlou cestou, jak přispět k aktuálně nezbytnému zlepšení životních podmínek našich občanů. Současně tento krok zajistí dlouhodobou udržitelnost v oblasti vodního hospodářství a cenové podmínky v mezích potřebné únosnosti,“ podotýká starosta Karel Kratochvíl.

Změna vlastníka přinese například stoprocentní kontrolu nad provozem, dlouhodobou stabilitu smluv o provozování vodohospodářského majetku, možnost zadávání prací přímým způsobem bez nutnosti komplikovaných a časově náročných výběrových řízení nebo zjednodušené a pro města a obce výhodnější podmínky úvěrového financování oprav, rekonstrukcí a dostavby vodohospodářské infrastruktury.

„Jednoduše řečeno, o rozvoji vodohospodářské soustavy si budou obce rozhodovat samy, což je dobře. Fungovalo by to podobně jako například odpadová společnost SOMPO nebo vodohospodářské družstvo PEVAK,“ shrnul humpolecký místostarosta Vlastimil Brukner.

O potřebě převodu vodárenských společností do vlastnictví měst a obcí se jedná od roku 2018. Tento proces nastartovala již minulá vláda a ztotožňuje se s ním i vláda současná. Měl by tak pokračovat i do budoucna. Na celostátní úrovni na něm panuje shoda napříč všemi politickými subjekty.

„Zajistíme, aby občan platil v rámci vodného a stočného férovou cenu a aby věděl, komu a za co platí. Prosadíme centrálního silného a nezávislého regulátora v oblasti vody, hájícího zájmy spotřebitelů. Podpoříme v rámci existujícího právního rámce možnost získání vodohospodářského majetku zpět do rukou obcí, krajů a státu,“ stojí v Programovém prohlášení vlády vydaném v červnu 2018.

„Zlepšíme dostupnost pitné i užitkové vody. Podpoříme stabilní vodohospodářskou infrastrukturu a propojování vodárenských soustav. Podpoříme návrat vodohospodářské infrastruktury do vlastnictví samospráv,“ navazuje na předchozí prohlášení současná vláda premiéra Petra Fialy.

Humpolecký VODAK by tak mohl být jedním z pilotních projektů. Tento postup je pod dohledem Ministerstva zemědělství koordinován s Národní rozvojovou bankou, která je připravena po jednání a schválení ministerstvem zahájit proces transformace. O konkrétní podobě převodu se bude jednat v následujících měsících a zastupitelé všech obcí o ní budou průběžně informováni.

 

zdroj: www.mesto-humpolec.cz

Petr

20 thoughts on “VODAK Humpolec by mohly koupit města a obce z našeho regionu

 1. Krása. Nejdříve nám v devadesátkách ODS vysvětlila že stát a obce jsou špatný hospodář, tak vznikl soukromý Vodak. A teď nám stejná ODS vysvětluje, jak bude hospodařit lépe než soukromník. Ještě že v tom mají jasno. Stejná pohádka jako Spolkový dům. Za každou cenu privatizovat, posléze za každou cenu vykoupit zpět. A pak že komunisti byli horší…Kdepak, 33 let vlády těchto rádoby pravicových chytráků nadělalo více škody než všichni proletáři světa. Ale kamarádi se díky nim mají dobře.

  1. Co takhle zavzpomínat na krásné rozkulačování, úžasné politické procesy spojené s popravami a nádherné relaxační pobyty v uranových lágrech soudruhu?

   1. Na rudé pamrdství může se slzou v oku vzpomínat zase jen rudý pamrd. Je tisíc věcí co by se nyní měly změnit, ale milion důvodů proč se již nikdy ta bolševická svoloč nesmí vrátit ani v přestrojení.

    1. 60 až 120 mil korun chce dát ODS, KDU a Mikulášek a spol za Vodak.

     Mega tunel za všechny prachy.

     1. Tunelování. To je asi to „nej“ slovo, které tu zbyde po ODS.

   2. Modrý ptáku, já jsem nikdy nebyl soudruh. Ty se snažíš levným způsobem odvést pozornost od další prasárny co šijete na Humpolec. Toť vše. Když nemůžete něco svést na Babiše, tak to svedete na komunisty. Pořád stejná písnička.

     1. tvůj názor mě trápí asi tak jako mravenci v Mali 😉

    1. Tak jako kritika komunismu je vždy primitivní (nikdy žádný bolševik neřekl že je chytrá či podnětná) je prý cupování vašeho příspěvku levné. Takže srovnání prodeje a následné koupě Vodaku s prasárnami bolševiků je drahé a vysoce inteligentní. Aha. Je mi jedno co si o sobě myslíte, ale bolševické myšlení a vyjadřování vám jde skvěle. Čest práci soudruhu.

     1. Ale vy nejste schopen vyvrátit že dění kolem Vodaku je prasárna, jen odvádíte pozornost jinam. Nic jiného vás nenaučili. Tak všechno poblijete komunismem, soudruhy nebo Babišem. Tak si zatleskejte jaká jste hvězda, jestli vám to pomůže. Na faktu, že jste minimálně podporovatel mafiánské party (možná i její člen), to nic nezmění.

     2. Tak pro soudruha, který svoji morální křivost schovává za nepochopeni psaného textu – klidně kritizuj prodej Vodaku, klidně kritizuj to že se ho teď snaží koupit zpátky, to ti nikdo nebere, to by byl zcela legitimní názor. Vytáhni argumenty a diskutujme. Ale srovnat privatizaci/zpětný odkup s řádněnim komunistů (i tady v Humpolci to nepěkne odskákala řada lidí a rodin) a tak jejich zločiny relativizovat, zmenšovat a tvářit se, že to tenkrát bylo vlastně do pohody, to je prasárna – když to je slovo jehož význam možná
      chápeš. Jestli někdo zoufale odvádí pozornost, jseš to ty, od svého diskusního faulu. Až budeš mít rudý noku nějaké argumenty k věci tak to zkus znova, protože jsem nikde tuhle transakci nehájil, kritizoval jsem jen a pouze tvůj nesmyslný příměr. Čest práci bolševiku.

    1. a lze to? Neni nahodou vsechna kanalizace a voda ve vlastnictvi Vodaku? Takze to jako udelame vse znovu?

     1. Celá infrastruktura je v majetku města.

      Toto je jen další tunel na humpolecký finance.

 2. Už v mnohých městech pochopili, že privatizace bytů i vodovodních sítí v 90.letech byl krok špatným směrem. Tragickou chybou a omylem..

  1. Jenže město infrastrukturu vždy vlastnilo, jen si chytráci z ODS na její údržbu a správu najali soukromou firmu aby mohli platit jejím majitelům víc než by město samo muselo. Kdo je trochu v obraze tak ví jak to chodilo. Asi i proto máme pořád problémy s kanalizací na Stromovce, peníze se odkláněly jinam než by občané potřebovali. MĚSTO PRO BYZNYS

 3. ODS v Pelhřimově vypověděla Vodak před dvěma lety a provozuje si to sama.

  Humpolecký Kratochvíl, Brukner, Kukrechtová, Mikulášek a nezapomínejme na Bernarda (vše co se točí v Humplu kolem vody, musí projít jeho schválením), se rozhodli, že tuto firmu vykoupí za 120.000.000 korun. Městské mega pouštění žilou, pod pláštíkem vládního prohlášení pětikolky.

  Humpolec, město pro byznys, vyvolených firem.

  Pivovar Bernard, Vodak, Knihkupectví Jana Zábrany, Masterplán Jihlava.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Dětská diskotéka s koupáním

St Srp 10 , 2022
Sobota 13.08.2022 15:30

You May Like

Témata