Petr

97 thoughts on “Volby do zastupitelstev obcí 2018

 1. Tak dle informací to v Humpolci vypadá na 8 kandidujících uskupení…Výběr by měl být. Prý určitě bude HUGO, ODS, ČSSD, KSČM, TOP09, KDU-ČSL, a prý STAN, a ANO2011.

  1. ČSSD to postavila? Já slyšela,že už nemají pobočku?A STAN bude opravdu? No potěš koště

  2. Hmm, tak to bude jistě zajímavý a pestrý výběr osob/ností. Jsem zvědav na konkrétní jména. Zatím jsem zaznamenal jenom zveřejnění kandidátek HuGo! a ODS.

   1. Vůči HumpolecGo jsem skeptický. Znám většinu kandidátů a u některých se obávám preferování osobních cílů před společensky prospěšnými pro město a „prostý“ lid.
    Dejte si u voleb pozor, koho budete volit, tedy co je to za člověka, ne to, co o sobě říká a co slibuje.

    1. Tak jsem se na jména také podívala. A osoby z HuGo mi přijdou morálně způsobilé, plno z nich se věnuje činnostem, které naše město už teď obohacují. A navíc by mě zajímalo, jak si člověk jako zastupitel může dle vašeho názoru osobně pomoci?

    2. Myslím, že není třeba strašit lidi novým uskupení Hugo, jsou zde jiná horší ZLA ! Např. současný starosta také na obyčejné lidi moc nemyslí, „loktnatý“ podnikatel mu bude vždy blíž než prostý občan. Zn. poznáno na vlastní kůži….

     1. Někdo je loknatý a někdo má hlavu zjizvenou po podivně nastřelené umělé kštici.

    3. Pane, na HUGO házíte automaticky špínu, aniž byste uvedl jediný relevantní argument, mimo své osobní neobjektivní hodnocení. Připomínáte mi svým přístupem heslo „Podle sebe soudím tebe.“ MM

     1. Současné vedení (Kučera a spol.) strašilo před minulými volbami občany novou kandidátkou na starostku, A.Štěrbovou. Její uskupení (bohužel pod hlavičkou ANO) sice volby vyhrálo, ale ODS se raději domluvila s ČCSD na rozdělení korýtek a pokračování nepochopitelné koalice po vzoru „OPO-SMLOUVY“. Opo-smlouva se stala hrobem naší mladé demokracie, ODS i ČSSD se díky ní staly děvkou, které už nikdo nerozumí a nevěří. Z předvolebních programových prohlášení se staly jen prázdná slova, rozdíl mezi pravicí a levicí byl setřen. Myslím si, že je třeba dát šanci novým lidem a na radnici přivést novou krev. V HUgu je spousta schopných lidí, pracovitých a skromných. Bohužel podnikatelský úspěch některých kandidátů za HUgo se neodpouští !

     2. Spíše se nezapomíná špatná osobní zkušenost s některými ambiciózními lidmi! K minulým volbám a ANO: Pokud někdo vede agresivní kampaň a hází na ostatní špínu, nemůže se pak divit, že mu po volbách nepadají kolem krku!

     3. ANO v roce 2014 zvítězilo před ČSSD a ODS,rozdíl mezi soc.dem. a ANO byl velmi malý. Na preference paní ŠTěrbová až na čtvrtém místě.A všechna tři uskupení měla po pěti mandátech. Zcela nezvyklá situace, která v Humpolci nikdy nebyla.

     4. Tu agresivitu a špínu při minulých volbách zařídila kukačka nasazená ODS do ANO…&&..

     5. Zase jeden fantasta , slovy našeho soudruha premiera „je to komplot“

     6. Zrovna dneska jsem jim podepsala petici, podpisy prý rychle přibývají. Podívejte se na jejich facebookovou stránku – HumpolecGo!

     7. Nemam ksichtoknihu. Staci snad tady napsat kdo to je a nedelat z toho vedu.

     8. Dobrý den, dovolte, abychom se úvodem nového měsíce již představili. Jsme občanští kandidáti, kteří mají do jednoho zájem podílet se na rozvoji města Humpolce, a proto jsme se rozhodli kandidovat v nadcházejících komunálních volbách (a vyhrát ). V týmu #HuGo působí:

      Ing. Tomáš Voplakal | soudní znalec
      Ing. Petr Machek | architekt
      Martina Šimonová | podnikatelka
      Zdeněk Rýzner | podnikatel
      Mgr. Zuzana Žaloudková | ředitelka organizace
      Ing. Libor Voplakal | vedoucí výroby
      Mgr. et Mgr. Natálie Brzoňová | manager
      Mgr. Václav Alenka | podnikatel
      Ing. arch. Tereza Mihulková Urbanová | projektový manager
      MDDr. Libor Křikava | zubní lékař
      Michal Marek | manager
      Vít Žaloudek | student
      Ing. Tereza Machková | architekt
      Ing. Věra Davidová | ředitelka společnosti
      Pavla Marousková | jednatel společnosti
      Ing. Zuzana Kotenová | projektant
      Mgr. Jana Jarošová | učitelka
      Ing. Ondřej Dygrýn | podnikatel
      Ondřej Váňa | jednatel společnosti
      Jakub Zajíček | grafik
      Mgr. Jiří Rokoský | právník

     9. Proboha Hugo ne. Je tam spousta cernoprdelniku a chtějí integrovat Rumunu, Bulhaři Maďary mezi Humpolecke občany.

     10. A hlavně Hugo a ODSaci Zaloudkove to nejde dohromady.

     11. A prave to zapojeni slusnych cizincu do Humpolce by se mi libilo.
      A naopak neslusne rodile Humpolaky bych z mesta vyobcoval.

     12. Slušní cizinci se nemusí nijak zapojovat..Ty každý rád potká,pokud respektují náš způsob života…

     13. A prave proto se jim rika slusni cizinci. A je jedno zda prichazeji z Cejova, Budikova ci Bulharska.

     14. Tak Hugo to je síla a hlavně pan Rýzner to je ale sranda. To jsou ty pravý , který myslí na lidi.

     15. Naštěstí pro nás všechny jste tu Vy. Můžeme dál klidně spát.

     16. Dámy a pánové,kdo z vás(v případě,,vyhraných,,voleb),je ochotná-ochoten,opustit své dosud lukrativní místo-soudní znalec,podnikatel,manager,ředitelka společnosti,zubní lékař,právník a další a další za post na radnici?Město se řídí poněkud jinak než organizace nebo prosperující firma.A nebo se taky mohu mýlit.

     17. No nemyslím, že všichni aspirují na post na radnici, ostatně ani současní zastupitelé a radní svá „lukrativní místa“ neopustili. Pozice, které popisujete, jsou o práci s lidmi a je v nich třeba umět dělat kompromisy a hledat shodu, jinak to nefunguje, čili mají s politikou často dost společného. A kdyby dotyční přecijen tápali, hádám že rád /a poradíte…

     18. Samozřejmě jsem měl na mysli posty jako je starosta,jeho zástupci a také tajemník.Žádné pozice nepopisuji,pouze jsem namátkou uvedl co sami,,HUGO,,uvedli na svoji prezentaci.Dovolím si nesouhlasit s tvrzením,uvedu příklad,třeba zubní lékař či právník ano práce s lidmi a nedovedu si představit jak dělají kompromisy a už vůbec ne,že jsou nějak propojeni s politikou.A nebo si myslíte,že současný hejtman sedící na iks židlích je to pravé ořechové?

     19. Skvělá logika. Když předhodí HUGO kandidátku s lidmi pracovního zařazení dělník, napíšete co? Že na to nemají hlavu a zkušenosti s řízením lidí, a že jim jde jen o teplé místo na radnici? JDĚTE UŽ VY STAŘÍ, MOUDŘÍ TAM KAM PATŘÍTE.

     20. Odpověď na jakoukoliv výtku ukáže mnohé. Poslat jakoukoliv skupinu osob kamsi je vypovídající.

      A pokud je jeden politik, měl by komunikovat se všemi. Nenechat si přitakávače vlézt příliš hluboko do análu a nenechat se strhnout nepříjemným dotazem od oponenta k nějakému šmahem odsudku.
      😀

     21. Když je výtka na palici, tak i odpověď je odpovídající ! Na hrubý pytel hrubá záplata !

     22. A tak si tady v Kotlince žijeme. Respekt k jinému názoru, k jeho nositeli? To se dneska nenosí 🙁

     23. To se nikdy nenosilo!! Nebo snad myslíte, že za komoušů se někdo názory jiných zaobíral ? Pouze tak, že pro občana s nepohodlnými názory připravili soudruzi celu včetně mučení, krompáč do uranového dolu a zbytek rodiny odsoudili k bídě a obecnému opovržení.

     24. Podle vás mohou do zastupitelstva kandidovat pouze zaměstnanci veřejné a státní správy? To je zajímavý názor!

     25. JEDINÍ SPRÁVNÍ KANDIDÁTI JSOU TI Z NÁRODNÍ FRONTY ODS-ČSSD-KDU-TOP

     26. Zrovna dnes, se na toto i jiná témata, můžete dojít osobně zeptat kandidátů za HUgo před poštu ! Od 10hod. by tam, mezi kapkami deště, měli ochotně čekat na vaše zvídavé dotazy !

     27. Jde o to, že chtějí kandidovat vůbec. Moc podobných není, je jedno za které uskupení či stranu. Nevšimla jsem si, že by stály fronty zájemců..Každému, ať už je to ing., podnikatel, ale i dělník či řidič patří dík, že zájem projevili..

     28. Přesně tak, je to veliká odvaha „vystavit svou držku“ a podpořit některou politickou stranu, je jedno jakou. Nutno poznamenat, že klasické strany (ODS, ČSSD, třeba i KSČM…) nejeví zájem o nové lidi, neoslovují nové potencionální kolegy. Mám pocit, že stávající strany jsou zakonzervované, neochotné pustit mezi sebe někoho „nového“. A tak jsou ti, kterým není jedno, kam se naše město ubírá, směřováni k tomu, aby zakládali „nové“ strany a originální kandidátky. Stávající strany to velice nelibě nesou, mají primárně pocit, že jde někdo proti nim. Ale „novým“ stranám jde o dobré jméno a fungování města !
      I když to, že máte paranoiu, ještě neznamená, že Vás někdo nesleduje 😀

     29. A ptal jste se někde u těch tzv.klasických politických stran? Asi ne..Co vím tak právě ČSSD oslovila dost nových kolegů, jistě i ODS, ale ono je pohodlnější si hrát na ..nezávislého.. a bát se pomoci těm stranám.. Ale každý má svůj politický směr, proto tzv. nezávislost, moc neuznávám

     30. Ta strašná zakonzervovaná ODS v Humpolci má za poslední dobu několik nových členů a na kandidátce je cca třetina nových tváří oproti minule.

     31. ODS je v Humpolci tak profláknutá, že jim nepomůže ani 20 novejch. Stačí se podívat na řešení opravovaných komunikací ve městě, prostě hrůza. Široké neptřebné chodníky a travnaté pásy, na krev zúžené vozovky, málo míst pro parkování atd. A samozřejmě starosta který neřešil nemožnost zaparkovat, bezpečnost/městská policie/, dopravní obslužnost/městskádoprava/a jiné a jiné.To vše si ODS nese s sebou a je naprosto jasné, že letos ve volbách zcela po právu naprosto propadne !!

     32. Ale já nechci v Humpolci žádný nový policajty. Jsem především člověk chodec a dopravní obslužnost je zajištěna k mé úplné spokojenosti a neznám nikoho, kdo by si stěžoval. Naopak si myslím, že máme parádní město. Moji známí, kteří k nám přijedou jsou nadšení. A jen na okraj, komunikace a další investiční akce má na starosti místostarosta, pokud se nemylym.

     33. Ve městě jako je Humpolec je profláknutý asi kde kdo. Možná i Vy pane…! To, že má ODS celou řadu nových tváří je prostě holý fakt, který Vy pane nezměníte. Myslím, že to volič dokáže zaregistrovat a vyhodnotit i bez Vaší snahy tento fakt dehonestovat, aniž by musel něco znamenat.
      K Vašim názorům, které vydáváte za jakousi obecnou pravdu asi tolik: opravované komunikace se mě a mnohým spoluobčanům moc líbí a vyhovují, chodníky jsou krásně široké a vozovka naprosto dostatečně dimenzována na běžný provoz ve městě s proklamovanou snahou vedení města o nezbytně nutné zklidnění dopravy( veliké zlepšení proti minulosti ). Určitě je několik míst, kde by se mi také zdálo, že mohla být vozovka trochu širší, ale naprosto mě to neomezuje. Dále připomínám, že stále ještě žijeme v zastupitelské demokracii, kde starosta není samovládce, což Vy značně rozrýváte. Navíc je jistě vše dílem dopravních specialistů. Parkování je fakt problém, ale proč osočujete starostu z toho, že to neřeší? Jak to víte? Nemáte třeba Vy nějaký nápad, jak to vyřešit? Vážený pane v době , kdy každá rodina má 2 – 3 auta, problém s parkováním prostě bude a vězte, že ho nevyřeší Městská ani žádná jiná policie či regulace. Leda diktatura, která zakáže auta. Takže ať žije KIM!!!
      Podle mě tady vše funguje v nejlepším slova smyslu normálně. Žije se mi tady moc dobře a proto doufám, že ve volbách uspějí tradiční demokratické strany včetně ODS a budou i nadále ve vedení našeho města rozvíjet jeho vzhled a funkčnost pro nás občany nejlépe jak dovedou. Doufám, že ve volbách propadne především aktivistická zloba a nenávist, za kterou se jistě opět skrývá nějaký mocichtivý egoista podnikatelskooligarchistickáho typu, který nám to tady bude chtít ukázat. Děkuji nechci, Jednoho už v republice máme a ten mi stačí vrchovatě.

     34. Proč se tak vehementně snažil starosta protlačit prodej parkoviště u autobusáku na sklonku min. voleb období ? A kolik parkovišť se tu pod vedením Kučery vybudovalo ?
      Kde parkují pracovníci úřadu a kde pracovníci firmy Bernard ? Kde mají parkovat lidé, kteří si přijeli na úřad něco vyřídit? Na soukromém pozemku vedle náměstí ?

     35. Zajímavý závěr, kterým zřejmě skrytě odkazujete na sdružení HUGO! a p. Rýznera. Jen bych chtěla nezaujatě poznamenat, že jsem dosud ze strany těchto občanských kandidátů nezaznamenala jedinou zprávu, kterou by šlo označit jako zlobu. Jsem ráda, že vznikla tato občanská iniciativa, že je aktivní, aby takovým, jako jste vy, ukázala jinou cestu uvažování. A je na bíledni, že HUGOův přístup mnohým vadí, a proto kolem sebe šíří pomluvy vašeho typu. MM

     36. Normálním politickým stranám v Humpolci projekt HUGO nevadí…Nikdo normální se ho nebojí a je dobře, že kandidují.. Zas ten jejich tým není tak zářivý a bude jen na voličích koho zvolí a v jaké síle mandátů…

     37. Ano již včera před poštou jakési tři slepice rozsévaly Rýznerův zob.

     38. Vy budete zřejmě slušný člověk, co? Tohle určitě nikdo normální jinak nenapíše.

     39. Mě ten výjev tří stojících kvetoucích žen před poštou spíše připomněl starší báseň lorda Byrona:

      Once upon a time
      Three cash cows in front of Post office stunt
      And for Mr. Rýzner dirty votes hunt
      But I would to know a sweet mystery of dark strange show
      Oh God, Let me know! Let me know!
      Which of them má jí chlooppatow

     40. Máte pravdu jsem nezodpovědný živel co se vysmívá upřímnému a nezištnému úsilí pana Rýznera o záchranu města a nás všech prostých lidí, na které jistě myslí kudy chodí a jezdí. Já se, doufám, polepším.

     41. P. Ryzner a jeho uskupeni mysli na lidi v Humpolci tak silne, ze ve snaze rozsirit vlastni projekt kavarny na osmicce do parku Stromovka se svym bratrem prosadili dalsi megalomansky projekt, na ktery nakonec doplatily nejvic stalete stromy.. Jen vsichni zapomneli, co budeme dychat.

 2. Dobrý den,
  chtěl jsem se zeptat zda je pravda, že hlavním organizátorem, největším sponzorem a číslem 4 na kandidátce hnutí HuGo je pan Zdeněk Rýzner? Tedy tentýž pán, který proslul tím, že v opilosti se svým vozem rozbombardoval kruhový objezd na Okružní ulici. Dále pak ve firmě, kterou vybudoval jeho otec, zaváděl neotřelé manažerské motivační metody, jako je hysterické a sprosté řvaní na své kolegy a obchodní partnery nebo přímo házení různých předmětů po nich. Jedná se, prosím pěkně, o tutéž osobu?

  1. Je vážně nepříjemné, když starosta Kučera mluví sprostě, uráží a nadává svým kolegům zastupitelům, pracovníkům úřadu a dokonce obchodním partnerům. Je to vážně trapné !! Snad na sobě Z.R. v tomto směru ještě zapracuje. Myslím, že mladické pitomosti již odezněly a je z něj docela slušný člověk, který se v poslední době projevuje velice pozitivně a jeho projekty a činy jsou přínosem pro celé naše město.

    1. .. ale no tak, přeci tu nebudeme slovíčkařit ? bylo to myšleno tak, že je to SLUŠNÝ člověk, i přes občasné neslušné chování

     1. A k čemu to bude pro Humpolec dobré ? TOP získá maximálně jeden mandát! Jinak je jasné, že HUGO a ANO získají až 15 mandátů a v Humpolci bude vládnout zcela jiná garnitura co doposud. Jestli to bude pro město velkým přínosem ukáže čas.

     2. Koukám, že tady má někdo křišťálovou kouli. Ví kdo kolik získá mandátů, kdo bude s kým v koalici. Snad ani nemá cenu dělat volby :))

     3. Takovy vetsinovy particky radeji ne. Takze ani top ani hugo
      at je to pestrejsi.

     4. Podle zpráv co jdou městem tak 7 stran a hnutí či nezávislých. ČSSD prý už má taky nominováno..

     5. Nevím co se týká TOP09, ale můj názor je, že Piráti v Humpolci nebudou kandidovat. Tím důvodem je lenost a nezájem ze strany hlavního voličského spektra pirátské strany. Je něco jiného hlasovat pro kandidátku v parlamentních volbách, kterou Piráti předkládali v našem kraji a něco jiného je komunální kandidátka. Ta už dá mnohem víc práce a to musí někdo v Humpolci a místních částech mít odvahu a zájem jít do toho, obíhat lidi, přesvědčovat, mnohdy i hodně vysvětlovat. A takového koně najít, který by to dával dohromady Piráti v Humpolci těžko najdou.
      Piráty volí často prvovoliči, studenti, a těm se do podobných projektů chtít nebude, nemají čas, pochopitelně i jiné zájmy, bydlí u rodičů, neřeší komunální sféru.

     6. Vedení pirátů už mělo v Humpolci několik jednání …..

     7. Kandidátka Hugo s panem Rýznerem patří do odpadového koše né do urny.

     8. Rýznera volit také nemusíte. Copak neznáte tři možnosti úpravy volebního lístku při komunálních volbách???Můžete křížkovat napříč spektrem, můžete křížkovat pouze celou kandidátku nebo jeden velký křížek a třeba šest malých z jiné kandidátky…Nastudujte si to

     9. Dobrý den všem spoluobčanům,

      vidím, že většina lidí přistoupila na nátlak politických stran, že je vhodné volit celou kandidátku některé strany. Bohužel, to je výhodné pouze pro ně a ne pro občany ! Žádná strana nemá všechny kandidáty ideální a to ani ty na čelných místech. A proto je velmi vhodné volit jednotlivé kandidáty – jsme malé město a pokud si všichni dáme tu práci, tak určitě každý může zakřížkovat 21 kandidátů bez ohledu na stranu o kterých je přesvědčen, že bude pro město a jeho občany pracovat dobře. A pokud to takto provedeme všichni, znemožníme jak zavedeným , tak novým stranám a uskupením, aby mohli provádět své politické handly na úkor občanů.
      Takže prosím použijte selský rozum a dejte si všichni práci s výběrem lidí do vedení města.
      Hlavně mějte na paměti, že v žádném případě nesmíte označit více jak 21 lidí a pokud možno, tak ani méně i když to tolik nevadí.

      Hezký den všem P.

     10. V čem prosím pěkně spočívá ten nátlak? To mají při hlasování pistoli u hlavy, kterou třímá nějaký zlotřilý člen tradiční strany nebo od nich dostávají voliči obálku s kulkou, či zlomenou tužkou?
      Na druhou stranu lidé, kteří jsou na kandidátce nějaké strany mívají k sobě názorově blízko a jsou tedy pro voliče čitelnější.

     11. Nikdo nedělá nátlak,jen byly autorem zmíněny tři možné varianty úpravy lístku

     12. Autor píše hned na začátku:
      „Dobrý den všem spoluobčanům,

      vidím, že většina lidí přistoupila na nátlak politických stran…“ Takže znovu, co je ten nátlak?

     13. Tím nátlakem je neustálá masáž ve všech médiích……

     14. Já teda masáž v médiích nevidím,nevím, že by psala o tom, kdo koho má volit v Humpolci…Ono je třeba také vědět, že kroužek v parlamentních volbách není to co křížek v komunálních…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Next Post

Galavečer fotbalu v Humpolci 2018

Út Čvn 5 , 2018
Pátek 08.06.2018 18:00 – 20:00

Témata