Volby – volby – volby

18

Volby do Zastupitelstva města Humpolec, konané ve dnech 20. a 21.října, zřejmě budou postrádat stejnou dramatičnost jak tomu bylo v případě červnových voleb do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky. Nejužší vedení města se s největší pravděpodobností nezmění ani po veřejném hlasování.

Takový klid a pohodu, které na radnici vládly v uplynulých čtyřech letech, humpolecká komunální politika nepamatuje. Po posledních volbách, v nichž opět zvítězili komunisté, byl zvolen starostou občanský demokrat Jiří Kučera. Harmonie nejen ve vedení města, ale i mezi radními a zastupiteli je od té doby tak dokonalá, že si vlastně nikdo nepřeje změnu a stranická příslušnost nehraje žádnou roli. Všichni si pochvalují vzájemnou spolupráci a vykonané činy, prospěšné pro město. Svorně zastávají i názor, že není třeba měnit něco, co vlastně výborně funguje. Zatím to tedy vypadá, že ať občané vhodí do volební urny jakýkoli hlas, současnou situaci to zřejmě nijak neovlivní. Je to dobře anebo škoda? Co myslíte?


Voleno bude 21 členů zastupitelstva města, celkem je registrováno 5 volebních stran:
1. Sdružení nezávislých kandidátů-Evropští demokraté
2. Komunistická strana Čech a Moravy
3. Občanská demokratická strana
4. Česká strana sociálně demokratická
5. Křesťanská a demokratická unie-Československá strana lidová


Výsledky komunálních voleb v roce 2002:
1. Volba pro město: 4.67%, 0 mandátů
2. Komunistická strana Čech a Moravy: 21.1%, 5 mandátů
3. Unie svobody-Demokratická unie: 11.06%, 2 mandáty
4. Sdružení nezávislých: 13.12%, 3 mandáty
5. Česká strana národně sociální: 2.39%, 0 mandátů
6. Občanská demokratická strana: 19.48%, 5 mandátů
7. Česká strana sociálně demokratická: 13.52%, 3 mandáty
8. Křesťanská demokratická unie-Čs.str.lid.: 14.66%, 3 mandáty


Lídři jednotlivých stran účastnících se letošních voleb získali v r. 2002 následující počet hlasů:
SNK Evropští demokraté- Roman Brzoň: 821 hlasů
KSČM – Miloslav Vystrčil: 852 hlasů
ODS- Jiří Kučera: 1412 hlasů
ČSSD – Antonín Daněk: 715 hlasů
KDU-ČSL – Tomáš Křišťan: 1361 hlasů


Čtěte dále:   Daniel Šimek z Humpolce zdolá Mont Blanc. Pomůže hemofilikům

Veškeré zákonem požadované informace týkající se voleb jsou zakotveny v Oznámení starosty města o době a místě konání voleb do Zastupitelstva města Humpolec, které je zveřejněno na úřední desce městského úřadu a zároveň v obvodu každého volebního okrsku, společně s uvedením údajů, které číslo popisné patří do konkrétního volebního okrsku. Stálé volební okrsky byly stanoveny v rámci komunálních voleb v roce 1994 a jejich sídla se oproti letošním červnovým parlamentním volbám nezměnily.

myska

18 thoughts on “Volby – volby – volby

 1. No, moc s Tebou nesouhlasím, že je to jedno, co kdo hodí do urny. Jestliže na radnici panuje jakási harmonie (i když to tak zcela není pravda), tak je třeba tento stav minimálně udržet. Právě tím, že hodím do urny to, co považuji za správné. Kupříkladu (dle mého ryze subjektivního názoru), kdyby nějak výrazně posílili KSČM s ČSSD, byl by harmonii konec a městský – jinak vcelku vyrovnaný – rozpočet by vypadal jako ten státní. Takže určitě volit smysl má, právě hlavně na komunální úrovni.
  Karel

   1. No, myslím, že by bylo na čase určité lidi v zastupitelstvu obměnit, ale kým? Takovými jako jsou pánové Chytil, Koten a daší jim podobní? To bychom si asi moc nepomohli, vždyť své schopnosti prokázali v blízké i vzdálené minulosti. K volbám určitě půjdu, volit budu, snad dokážu několik shcopných lidí vybrat. A ostaní voliči by se měli též zúčastnit, aby tak byli voleni lidé, kterým občané důvěřují. A ne se pak vymlouvat “ já nevolil, vy jste to zavinili“. Věřím, že lidé, kterým opravdu o město jde, volit budou. Jirka.

    1. Já bych vyměnil některé úředníky na úřadech, co jsou tam leta a chovají se podle toho, že tu židli mají na doživotí, ale ty si bohužel nevolíme.

     Také by mě zajímalo, jestli by si někdo troufl dat vedle sebe otevřeně +/- co se povedlo a nepovedlo momentálnímu zastupitelstvu. Koneckonců by si mohli jakési vysvědčení klidně napsat i sami. Já do jejich práce vidím minimálně a tak by mě to docela zajímalo.
     Např.
     + fasády domů a kostela ve městě
     – kauza Ebster, která musela dojít tak daleko
     Možná by to byla zajímavější kampaň než klasické „ksichtování“.

     1. Tak mezi ty plusy by mohlo patřit: intenzifikace čistírny odpadních vod, položení nové kanalizace, rekonstrukce ulic Sluníčkova, Hálkova, Okružní, nové byty v domově s pečovatelskou službou, příprava pozemků k výstavbě nového sídliště rodinných domků (Cípek), rozšíření průmyslové zóny (přilákání investorů), výstavba zimního stadiónu, tenisových a volejbalových kurtů včetně hřiště na beach volejbal, položení umělého trávníku na fotbalovém stadiónu atd. Kdo si vzpomene na něco dalšího, může doplnit. Určitě je dobré zmínit i navázání spolupráce s místními podnikateli, s jejichž pomocí se podařilo opravit kostel na Horním náměstí. Osobně bych vyzdvihla práci humpoleckého starosty, protože si myslím, že je to člověk, který nesedí jenom za kancelářským stolem, ale má zájem něco pozitivního udělat pro město a taky to dělá. Zjednodušeně řečeno – je vidět. No a ty minusy nechám pro někoho jiného 🙂

    2. Olafe tak tam někdy budeš muset zajít , aby si zjistil ,že zastupitelé některé věci až tak ovlivnit nemůžou a k některým jako např ebster se můžou max.vyjádřit ,ale skutečnou páku vlastně nemají.Je zákonem dáno co musí projít zastupitelstvem a co např. jenom radou a co vůbec nepotřebuje schvalování.Nekdy je s podivem jaké „důležité “ věci musíš schvalovat a o jakých se např . vůbec nemusíš ani dozvědět.Somdis

 2. Doufám, že moje poznámka není moc od tématu: Co to je za podivnou strašárnu na kandelábru před radnicí? Dokázal jste to někdo celé přečíst? Zálesák.

  1. Naprosto souhlasím s Misou, současný starosta je chlap na správném místě, který dokáže udržet na uzdě i několik svých „nepodařených“ podřízených. Fandím mu a přeji velký volební úspěch. Jirka.

 3. Mám ještě jeden komentář .

  Ti kdo jezdí po celé republice mohou srovnávat s jinými městy naší velikosti a ostatní ať se např. projdou po městě s fotografiemi s 90 let a porovnávají stav.Humpolec hospodaří celou dobu s vyrovnaným rozpočtem , bez ubyjejících úvěrů a bez rozprodávání obecního majetku.Netvrdim , že neni nic co by se nedalo vybudovat ,opravit atd.Ale vzhledem k reálným finančním možnostem města se toho udělalo hodně.Velký úspěch je intezifikace ČOV za peníze EU.Somdis

  1. Hřiště pro volejbal?Dyť to měli prachy z hokeje!!Dyť hokej je v Humpolci sport číslo 1 a ten si vydělává nejvíc peněz!!!Já nechápu proč ty volby teda jsou když se nic měnit nebude a když si rozhodují sami kdo tam zůstane a kdo ne!!

   1. Požádejte na MU o informaci kolik peněz z rozpočtu města šlo na sport v Humpoleci za posledních 16 let a budete hodně překvapen.Bez peněz města by v Humpolci žádný sport nebyl .Novou halu by si hokejisté asi sami nepostavili.Když předchozí investor TJ Jiskra,nebyl schopen zajistit kvalitní stavební dozor a halu potom pojistit.

    1. Chci reagovat na diskutující přede mnou – hokej možná čerpá hodně peněz z městského rozpočtu, ale stadion je nejvyužívanější sportoviště ve městě. Provoz začne v září nebo srpnu a skončí koncem března. Jen pro demonstraci – týdně aktivně bruslí nebo hraje hokej zhruba 2000 lidí, tj 8000 lidí za měsíc. Jako diváci navštíví toto sportoviště asi dalších 1000 lidí týdně. Zimák je využívaný dopoledne školami (jako i jiná sportoviště) a provoz jede do 22 až 23.hodin bez přestávky. A kam by podle vás kritiků mělo město dávat peníze pro mládež než do sportu? Co by asi měli děti dělat? Flákat se po městě a fetovat? Nebo si hrát na PlayStationu. Zaplať pambu, že to dává do sportu a to nemám na mysli jen hokej. A jsem rád, že město mělo tolik odvahy tak rychle stadion obnovit. Kdyby tomu tak nebylo tak bych Vás kritiky poslal před ty desetileté děti, abyste jim řekli, že si mohou sbalit fidlátka jít hrát na počítače nebo na ulici. tak se proberte a přemýšlejte trochu.

     1. Nevím, jestli to byla reakce na mne, ale…nechtěl jsem kritizovat to kolik peněz jde tady u nás do sportu. Jen upřesnit, že pokud si někdo myslí, že hokej je výdělečný a vydělává na jiné sporty, tak je to naprostý nesmysl. Bez dotací od města by nefungoval skoro žádný finančně náročnější sport.

     2. Mluví se tu o tý plechový boudě?O kravíně?Která zase stejně spadne?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

POZOR na e-maily vyžadující přístupové údaje k účtům u České spořitelny!

Čt Říj 12 , 2006
Dnes ráno dorazila i do naší e-mailové schránky phishingová zpráva, která se snaží pod falešnou záminkou vylákat přístupové údaje klientů České spořitelny ke službě internetového bankovnictví Servis 24. Podvodná zpráva je napsána poměrně zdařile, je v českém jazyce a využívá i metod sociálního inženýrství. Odkaz tvářící se jako skutečný však […]

You May Like

Témata