Volební průzkum 2010: Na Vysočině vítězí ČSSD, zelení by neprošli

22

Podle průzkumu agentur SC&C a STEM by volby do Poslanecké sněmovny v kraji Vysočina vyhrála sociální demokracie. V regionu by uspělo ještě dalších šest stran. Z těch, které jsou nyní ve sněmovně, by neuspěla pouze Strana zelených. Pětiprocentní hranici naopak překročily TOP 09, Věci veřejné a Strana práv občanů – Zemanovci.

Volební průzkum pro kraj Vysočina
Volební průzkum pro kraj Vysočina

ČSSD by na Vysočině volilo 27 procent oprávněných voličů. Druhá ODS na ni ztrácí 11 procent hlasů, volilo by ji 16 procent lidí. O pouhé dvě procenta méně získala KSČM, pro kterou by hlasovalo 14 procent voličů. O bod za komunisty je TOP 09. KDU-ČSL získala 9 procent hlasů, Věci veřejné 8,5. 

Do sněmovny by se dostala ještě Zemanova Strana práv občanů s pěti procenty. Neuspěli naopak zelení, pro jejich stranu by hlasovaly jen tři procenta oprávněných voličů. Zisk ostatních stran kandidujících v regionu se pohyboval kolem jednoho procenta či méně.

Vysočinu nyní ve sněmovně zastupuje deset poslanců. Čtyři za ČSSD, tři za ODS, dva za KSČM a jeden za KDU-ČSL. Podle průzkumu plánuje jít k volbám téměř polovina oprávněných voličů. Určitě volit půjde 42 procent občanů, spíše ano 29. Určitě k urnám nepřijde 13 procent voličů, spíše se voleb nezúčastní 16 procent lidí.

Volební účast v kraji Vysočina
Volební účast v kraji Vysočina

Zdroj: Česká Televize

Čtěte dále:   Pelhřimov chce efektivnější městskou hromadnou dopravu, některé autobusy možná nahradí minivany na zavolání

Axl

22 thoughts on “Volební průzkum 2010: Na Vysočině vítězí ČSSD, zelení by neprošli

 1. Je v České republice nějaký ještě více komunistický a socialistický kraj než Vysočina?

 2. Než dát hlas zemanově trucpartaji to radši volit komunisty.

  Volte levici, neboť kdyby v době převratu Havel řekl, že se nebude platit 3 dny nemocenské, že se bude propouštět ,že se zhorší dopravní obslužnost obcí atd atd. tak by ho hnali kamenim lidi na Hrádeček.

  1. Dobrý večer, je asi dobře, že se díky volbám na chvíli opět stal z téměř již „Mrtvoláka“ Humpolák, ale nejsou tu již některé příspěvky za hranicí mazatelnosti?

 3. Volme slušné lidi a ne ty co mají plnou hubu šetření a sami přitom tunelovali jen to šustilo,viďte přátelé z ODS/Řebíček aj./

 4. Snad jen slepec nevidí, jak je dnešní politika skrz na skrz provázána korupcí a špínou, kterou na sebe v rámci předvolebních kampaní vytahují politické strany napříč celým spektrem. Už zde zazněno, že víme koho nevolit, ale pořád nevíme, komu hlas dát. Já osobně se domnívám, že pokud této zemi budou vládnout ti samí tuneláři jako posledních 20 let (komunisty nepočítám, to je kapitola sama pro sebe a normálního člověka, který nezapomíná by snad ani nemohlo napadnout dát jim svůj hlas), se lidem nepovede lépe. S cílem napakovat pár dešítek vyvolených se stále budou vyhazovat naše miliardy za nesmyslně předražené státní zakázky, které by si v době finanční krize nedovolily ani USA. I nadále se bude politika prolínat s podsvětím organizovaného zločinu, jejichž vazbám se za ty léta nedá ubránit a aktéři schovávající se za poslaneckou imunitu se nám budou vysmívat. Jsem toho názoru, že politická scéna potřebuje ránu v podobě nových tváří, kteří to doufejme vezmou alespoň ze začátku za ten správný konec a udělají pro blaho této krásné země něco dobrého. Proto budu letos volit Věci veřejné. Každý si sáhněte do svědomí sám, ale myslím, že většinu lidí už štvou předvolební sladké sliby ČSSD, ODS (resp. TOP09) a dalších parazitů, které se ihned po volbách změní v opak. Smiřme se prostě s tím, že každý nebudeme brát 50.000,- měsíčně i když bych to přál všem snaživým lidem. Přeji dobrý večer a dobré povolební období. Tomáš

  1. Jasně volte jak myslíte,jen připomínám že leader VV John má též pořádné „máslo na hlavě“ viz kauza časopisu pro VZP etc..takže si svou volbou tak trochu odporujete..F

   1. Tak to je urcite duvod nekoho nevolit. Klasicke pokrytectvi, vsichni to delaji a ty co nemuzou, tak kritizuji stastnejsi zbytek. Moralisti s maslem na hlave.

  2. Nejde tu přeci o to, jestli někdo bude nebo nebude brát 50.000! Jen je trochu blbý, že někteří borci to berou i když do práce moc nechodí a v klidu za to i marodí. Ale Vy jim na to asi přispíváte rád…..

   1. A vy si představujete, že by měl brát prezident stejné peníze jako popelář? To jsme se na ty vysoké školy mohli všichni pěkně vysrat a chodit místo toho do hospody. Co se týče přechozího přízpěvku, to máslo na hlavě pana RJ bylo z dílny pana mafiána Paroubka, který jde pro preference přes mrtvoly. Souhlasím s Tomášem je třeba nové tváře politiky včetně komunálních. Marek D.

    1. Váš příspěvek jsem,pane Marku D., opravdu nepochopil. Nikomu nejde o to, že má brát popelář stejně jako prezident. Chtěl jsem tím říct jen tolik, že pokud někteří své výhody, placené všemi ostatními, zneužívají, u lidí si asi moc nepolepší….
     Co se týče hodnocení účelnosti Vašeho studia, to je plně na Vás, i když, soudě dle kultivovanosti Vašeho příspěvku, jste možná mohl skutečně raději chodit do hospody.

    2. Tak zrovna na komunalni politiky si zrovna v Humpolci stezovat nemuzeme. Hospodareni mesta je jasnou vizitkou, nepocitam vecne stezovatele a zivotni nespokojence.

   2. Jasně,tak si s Tomášem založte hlídku(pozor né ozbrojenou,to už by byla bojůvka) a jděte hlídat pískoviště… F.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Ranní ptáčata se vydají vítat ptačí zpěv na Křemešník

Út Kvě 4 , 2010
Vítání ptačího zpěvu se stalo akcí, na kterou začátkem května vyrážejí stovky lidí na mnoha místech po celé Evropě. Jedním z těchto míst bude i Křemešník u Pelhřimova. Čtěte dále:   Česká ruční výroba skla je zapsaná na seznamu UNESCO - slaví i Vysočina

You May Like

Témata