VRAŽEDNÝ HUMPOLEC

11

NAPĚTÍ V KDYSI KLIDNÉM MĚSTĚ S PŘÍLIVEM AGENTURNÍCH DĚLNÍKŮ ROSTE

Přebíráme pro Vás aktuální informace z Havlíčkobrodského deníku Vysočina (kliknutím na obrázek s novinovým textem zvětšíte do čitelné podoby).

img_0002

Vedení humpolecké radnice v čele se starostou Kučerou nemá informace o počtech ubytovaných agenturních pracovníků v Humpolci. Jak se ukázalo, tito zahraniční agenturní dělníci různých národností jsou ubytováni i na Internátu České zemědělské akademie v Humpolci spolu se studenty této školy. Odpovědní úředníci na Ministerstvu školství nám dnes potvrdili, že ubytování zahraničních agenturních pracovníků na školních internátech společně se studenty je v příkrém rozporu s účelem těchto školských zařízení.

Dnes jsme také získali dosud nepotvrzenou informaci o nedělním nálezu mrtvého těla zahraničního dělníka v lese mezi Krasoňovem a Humpolcem. Policie údajně místo v lese intenzivně prohledávala v neděli večer a pondělí dopoledne.

převzato z: http://prohumpolecko.cz/vrazedny-humpolec-napeti-v-kdysi-klidnem-meste-s-prilivem-agenturnich-delniku-roste/

Čtěte dále:   Boj o parkovací místo v Humpolci: Muž ho hlídal pro bratra. Řidič do něj najel

Petr

11 thoughts on “VRAŽEDNÝ HUMPOLEC

  1. Jaké město, takový stát! Jaký stát, taková Evropa! Jaká Evropa, takový svět! O vesmíru nemluvě.

   1. Inspektoři Bouše s Brůžkem by možná jako jednu z hlavních stop analyzovali tahy červeným fixem na článku v novinách….

    1. Při dnešních sociálních dávkách se českým netáhlům nevyplatí makat. Pak se to flastruje zahraniční sebrankou a takhle to dopadá.

 1. Je to všechno jen mediální štvanice „spolku“ proti vedení města. Všechno smyšlené. Humpolec je naprosto ukázkové město. Říkaly to ženské v prasečáku, tak to musí být pravda.

 2. Nejsem příznivcem současného vedení města,ale nevím jak můžou ovlivnit situaci kolem agenturních zaměstnanců.. Za ubytované na internátě by měla pykat ČZA, nemá tam dospělé zaměstnance ubytovat.

  Českým lidem nadnárodní koncerny platit nechtějí, tudíž zájem není pro ně pracovat. Raději vozí ještě levnější sílu. To je princip kapitalismu, před 27 lety jsme se vydali cestou trhu a ten máme. Tehdy jsme tomu cudně říkali ..tržní mechanismus… Nebojme se to pojmenovávat jasně, kapitalismus.

  Zásady zaměstnání jsou v něm jasné. Dělat co majitel chce, často i za velmi těžkých podmínek, být loajální a flexibilní, jinými slovy dělat od nevidim do nevidim a držet hubu víc, než za tatíčka bolševika.

 3. Už je čas postavit pracovní agentury mimo zákon a napálit nadnárodním společnostem takové nájemné za pozemky,na kterých stojí ty jejich firmičky,aby se pakovaly samy. Proč si nepostaví fabriky v Rumumnsku,Maďarsku a Bulharsku,aby se nemuseli dovážet lidi? Trochu nelogické. My nadnárodní firmy k životu nepotřebujeme!!!

  1. Mohu Vás ujistit, že se v Rumunsku, Bulharsku atd. montoven postavilo dost. A ještě určitě postaví.

   O tom zda nadnárodní korporace potřebujeme či nikoliv se neodvažuji kategoricky soudit.

  2. Promiňte, ale to, že „my nadnárodní firmy nepotřebujeme“, je jalový výkřik do tmy. Zaprvé, dneska je nadnárodní a mezinárodní kde co, ať se nám to líbí nebo ne. Zadruhé, kdyby se „pakovaly samy“, čím byste navrhoval/a nahradit pracovní místa, která by tím zmizela?? Fabriky v zemích, o nichž píšete, už stojí, a zkušenosti praví, že ani nedokážete odhadnout, kolik lidí Vám tam po výplatě dorazí na směnu, čili i to má své meze. Ať chceme nebo ne, Česko je pro nadnárodní firmy jedna z nejrozumnějších variant v porovnání cena/výkon. Zrušte to, ale pak vysvětlete podstatné části lidí z Vašeho okolí, proč přišli o práci a zaměstnejte je a alespoň srovnatelně plaťte. I když předpokládám, že tohle jste musel/a napsat ze zámku se služebnictvem v bílém, kde obýváte pokoj bez kliky zevnitř, a tudíž Vás to nezajímá.

 4. nevidím do toho ,ale někde se stala chyba,že jsou se studentama( 70 % dívek) ubytováni dělníci z cizích zemí, dotace jsou potřebné, ale za jakou cenu, ohrožení dětí. Je to jen můj názor .
  Chraňme naše město!

 5. Město podle mě nemá s fungováním ČZA nic společného, páč není jeho zřizovatelem.
  Za všechno může kraj, který nedostatečně financuje regionální školství. To je tak, když peníze od státu přerozděluje někdo třetí.Kraj o tom, že si škola na svůj provoz přivydělává také ubytováním, musel samozřejmě vědět. Prostě tichá dohoda mezi ředitelem a krajem,“ty si vydělej peníze jak umíš a od nás nic navíc nechtěj“. A teď, když se to provalilo a potvrdili to úředníci Ministerstva, tak se hledá obětní beránek, na koho to hodit. Zodpovědný je ředitel a krajští úředníci !!!!!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

13. zasedání zastupitelstva města Humpolec

Čt Lis 24 , 2016
z 16.11.2016 Čtěte dále:   Zloděj si odnesl ze zahrady ve Vilémově ratanový nábytek

You May Like

Témata