Humpolec se pustil do cíleného boje s narůstající kriminalitou

37

Humpolec – Radnice společně s policií a vedením největších humpoleckých zaměstnavatelů se pouští do boje s kriminalitou ve městě

ilustrační foto

ilustrační fotoFoto: Deník/Karel Pech

A také do boje s informacemi a spekulacemi na téma nárůst kriminality v Humpolci, které se v poslední době začaly šířit hlavně prostřednictvím sociálních sítí.

Starosta Humpolce Jiří Kučera (ODS) absolvoval v minulých týdnech hned několik schůzek, jejichž smyslem bylo a zůstává řešit pouliční kriminalitu či konflikty na ubytovnách, k nimž v posledních měsících zejména za účasti zahraničních agenturních zaměstnanců docházelo. Jde také o to, zklidnit atmosféru mezi lidmi, neboť představitelé města i policie si všimli, že v Humpolci vzniká panika. Podle policie zbytečná.


Obavy o bezpečnost vzrostly především mezi ženami a rodiči malých dětí.


Vedoucí pelhřimovského územního policejního odboru Jaromír Štěpánek v minulých dnech veřejnosti vzkázal, že policisté na veřejný pořádek ve městě dohlížejí a v případě potřeby na každou událost okamžitě reagují zvýšeným výkonem služby v dané lokalitě.

„Oblast Humpolce a okolí je lokalitou, která má svá určitá specifika, a to v souvislosti s blízkostí dálnice a rozrůstající se průmyslové zóny ve městě, kde nacházejí ve velkém počtu zaměstnání agenturní pracovníci. Těmito agenturními pracovníky jsou ve většině případů cizí státní příslušníci," popsal situaci Štěpánek.


Podle něho opravdu v řadách zahraničních agenturních pracovníků kriminalita vznikala. „Někteří z nich se na Humpolecku v nedávné minulosti dopouštěli trestné činnosti, ale také protiprávního jednání v rovině přestupků. Policisté na všech zjištěných i oznámených případech vždy intenzivně pracují a páchanou trestnou činnost se nám daří objasňovat," poznamenal ve svém stanovisku Štěpánek.


Policejní statistika je zajímavá. Na Vysočině za jedenáct měsíců roku 2016 poklesla celková kriminalita o třináct procent. Na Pelhřimovsku dokonce o čtrnáct procent. V Humpolci ale ze statistiky radost nevládne.

Ani z téměř šedesátiprocentní objasněnosti. „Kraj Vysočina se stále řadí mezi nejbezpečnější regiony v rámci celé České republiky," doplnila zprávu policejní mluvčí Dana Čírtková.


Současně ale připustila, že na Humpolecku se v poslední době skutečně objevilo několik případů souvisejících s pácháním trestné činnosti cizích státních příslušníků. „V případech pokusu vraždy, pokusu znásilnění nebo pobodání nožem mezi dvěma cizinci se ale jednalo o jednotlivé excesy, které se kriminalistům podařilo vždy velmi rychle objasnit a pachatele této trestné činnosti zadržet," připomněla mluvčí.


Lidé na Humpolecku, což potvrzují především debaty na sociálních sítích, zatím rozhodně klidní nejsou.

Čtěte dále:   Srážka s gaučem na dálnici u Humpolce: do spadené sedací soupravy narazil kamion


Novou vlnu spekulací rozpoutal nález mrtvoly muže poblíž lesního porostu u Krasoňova z 20. listopadu. „Mezi občany se v této souvislosti objevily spekulace, že muž zemřel násilnou smrtí. Výsledky prověřování včetně provedené soudní pitvy ale nic takového nepotvrdily a vše nasvědčuje tomu, že muž zemřel přirozenou smrtí," pokusila se vnést racionální jádro informací do emotivní debaty na sociálních sítích Čírtková.


Humpolecký starosta Jiří Kučera svolal v posledním listopadovém týdnu schůzku se zástupci firem Valeo Compressor Europe, s.r.o., a BJS Czech, s.r.o. Jednání se zúčastnil také zástupce developera CTP Invest, spol. s.r.o., jež v Humpolci staví a pronajímá haly i zmíněným společnostem.


Cílem schůzky bylo navázat koordinovanou spolupráci mezi Městem Humpolec a firmami, které zaměstnávají agenturní pracovníky z ciziny. „Nechceme sedět jen s rukama v klíně a čekat. Přemýšlíme o různých cestách řešení, jak porušování zákona omezit, a tou jednou je i snaha o stabilizaci pracovních míst ve firmách v Humpolci," prohlásil ke schůzce humpolecký starosta.


Radnice chtěla například znát počty agenturních zaměstnanců i cizinců z jejich řady, kteří v Humpolci kvůli práci pobývají.
Podle informací ze schůzky má firma BJS Czech 150 agenturních zaměstnanců, zhruba stovka jsou lidé z Rumunska, následují pracovníci z Ukrajiny a z Maďarska.


Ve Valeo Compressor Europe pracuje přibližně dvakrát tolik zahraničních agenturních pracovníků, ale jen minimum z tohoto počtu by mělo bydlet přímo v Humpolci. Většina jich dojíždí do zaměstnání z Pelhřimova a z Jihlavy.


Na schůzce se dále hovořilo o možnostech podnikového bydlení.


Tímto způsobem stabilizace pracovních sil se zabývají v BJS Czech, naopak ve Valeo Compressor Europe o něm v tuto chvíli neuvažují.
Starosta Kučera předběžně nabídl partnerům spolupráci, a to například při hledání pozemků pro stavbu podnikových bytů.


Další schůzka s firmou BJS Czech a developerskou skupinou CTP by se měla uskutečnit hned v lednu příštího roku.


Radnice připravuje další společný postup v boji s kriminalitou, především pak v oblasti prevence, také ve spolupráci s Policií České republiky. „Chystáme výrazné zkvalitnění kamerového systému ve městě a zefektivnění práce s pořízeným záznamem v případě porušování zákona," vzkázal po schůzkách, které se týkaly kriminality a bezpečnosti v Humpolci v posledních měsících, starosta Jiří Kučera.

Autor: Jiří Jíra
Zdroj: http://pelhrimovsky.denik.cz/zpravy_region/humpolec-se-pustil-do-cileneho-boje-s-narustajici-kriminalitou-20161220.html

zdroj a převzato z: http://pelhrimovsky.denik.cz/zpravy_region/humpolec-se-pustil-do-cileneho-boje-s-narustajici-kriminalitou-20161220.html

Petr

37 thoughts on “Humpolec se pustil do cíleného boje s narůstající kriminalitou

 1. Řešení je úplně jednoduché – buď zrušit agentury a nebo jim zakázat najímání cizinců. Když jsou firmy u nás,mají v 1.řadě brát lidi od nás. A hlavně zvýšit platy. Za 12 000Kč se tam nikdo nepohrne. A ještě si nechat,s prominutím,srát na hlavu. Proč mám živit 2zaměstnavatele? Pokud se to firmám nelíbí,ať jdou třeba do Rumunska a bude klid.

  1. S majiteli místních firem starosta nekomunikuje natož aby jim s něčím pomáhal. Ale z cizích, to by se posr** a ještě by jim i pozemky dal se slevou ! Hanba !

   1. O prodeji pozemku rozhoduje nadpolovicni vetsina v zastupitelstvu. Navic jsou stanovena pravidla pro jejich prodej, a zatim se nikomu zadna vyjimka neudelila. Snaha o zvyseni poctu obyvatel mesta je chvalihodna! Jednat s mistnimi podnikateli je pro starostu pravidlem. Ale jestli myslite tu particku sprostejch kyselacu, krerou jem mel moznost slyset ve Fabrice na tzv. Snidani uboze napadat starostu, tak s tou bych ukoncil komunikaci uz davno. To, co predvadeli panove Lesina, Hendrychove, Dockal, Machek a spol. bylo a je opravdu k zbliti! Napsal priznives pravice!

    1. žádná výjimka se neudělila? a za kolik se věnovaly pozemky u dálnice pánovi z Holandska? metr za bůra?

    2. Taky nechápu, proč má starosta potřebu se zhrzenými pány podnikateli ze spolku Humpoleckoprosebe o něčem diskutovat. Každý vidí tu ubohost, co předvádějí.

 2. Až Jirka odejde do zaslouženého důchodu, tak snad konečně nový starosta a zastupitelstvo pochopí, že ve městě jako je Humpolec je městská policie naprosto nezbytná. Pak se také může zlepšit kriminalita, pořádek, parkovaní atd.atd. Že ze své pohodlnosti starosta stále MP nezřídil mu ke cti skutečně neslouží.Ale on už takový je, hlavně nemít problém.

  1. Ano, to potvrzují i učitelky ze ZŠ Hálkova. I tam prosazoval politiku – hlavně žádné problémy a práci navíc a všem všechno stejně, aby se to nemuselo obhajovat.

   1. Zase předvolební agitka „Spolku“, nyni všechno blbě, za nás (až nám zvolí našeho bílého koně-kobylu) bude líp, ANO! Když se něco dělá, je zájem situaci řešit, je to blbě. Jediný zájem – co nejvíc štvát, urážet a vymýšlet pomluvy.

    1. Napsal opět nějaký odeesák…….. jakmile kdokoli napíše sebemenší kritiku na starostu a spol. tak to svádíte na spolek. Vy vůbec nechápete, že těch naštvaných lidí je v našem městě celkem hodně a většina z nich vůbec neví, že tady nějaký spolek existuje. Takže budete muset přijmout realitu názorového smýšlení občanů.

     1. s nějakým spolkem ani partají nemám a nechci mít nic společného, ale ten kult osobnosti mě už taky nebaví

     2. Nejsem příznivec ODS,ale to že starosta a místostarosta jednali s firmami,které zde působí a mají zahraniční pracovníky považuji za krok správný a rozumný. Na tom není co kritizovat.
      Je však jasné, že máme systém, kdy se soukromníkům do ničeho kecat nesmí, takže se cizím národnostem v Humpolci nedivme. Za současné legislativy nejde jejich přísun omezit a bohužel podstata kapitalismu je ta, že se využívá levné pracovní síly…O tom ten systém je

     3. No ono ten nedokonalý kapitalismus je i v tomto případě pořád menší zlo jak socialismus. Vzpomeňte kdo sem natáhl Vietnamce, kolik státních peněz bylo vyhozeno za vysokoškolská studia Afričanů, Kubánců, Rusáků atd.
      Princip systému kapitalismu je v podstatě ten, že se má každý podle toho co si zaslouží. V socialismu se mají všichni stejně.

     4. To byly drobné v porovnání se ztrátami v 90.letech, kdy místo abychom převzali to lepší ze západních zemí, tedy převážně legislativu, tak jsme vymýšleli české cesty ke kapitalismu.

     5. No však si také komunističtí bosové přišli na své. Věděli o všem, dosadili svoje loutky a tahali za provázky.Jo devadesátky s jejich privatizacemi 😀 Toto u nás není žádný kapitalismus. To je od samého začátku parafráze na kapitalismus. Smrad po bolševikách se tady bude táhnout ještě dlouho.

 3. Jasně, jediný řešení je řádně zaplatit šikovný český pracovníky ( aspoň platy jako máte vy na radnici) a tu pakáž z ciziny vyhostit.

  1. Pochybuji ze by zdejsi firmy chtely zbytecne utracet za drahou ceskou pracovni silu kdyz nemuseji. Leda ze by na platy nasincu mesto prispivalo. Kdyz jako humpolecti obcane tady gastarbajtry nechteji.

  2. Viděl bych ještě jedno řešení, speciálně pro Vás – vypadá to, že se cítíte nedoceněn/a – najít si lépe placenou práci namísto nadávání. Třeba můžete kandidovat v příštích komunálních volbách, s Vaším přehledem se jistě dostanete na radnici a budete mít plat jako „oni“ na radnici.

     1. Jojo je to tak. Slusny polityk to je legenda. Vsichni o nem mluvi a nikdy ho nikdo nevidel. A nikdy ani neuvidi.

     2. „Polityk“ je zřejmě tvrďák Ale vážně – politici jsou jedni z nás. Je to obraz naší vlastní úrovně. Nic víc, nic míň. Myslíte-li, že byste byl/a lepší, zkuste to skrze volby. Když to dokázali „oni“, jistě to zvládnete i Vy.

     3. Jeden napíše místo I – Y a ten co se mu směje neumí poslat příspěvek jen jednou. Ach jo.

     4. Dobrý postřeh. Dokonce myslím, že se nám tu sešly tři problémy – jeden s gramatikou = polityk, jeden technický = 2x odeslaný příspěvek a jeden se sebevědomím – když už nad námi lámete hůl, měl/a byste být schopen/a se podepsat… Hezké svátky:-)

     5. „Polityk“ je zřejmě tvrďák Ale vážně – politici jsou jedni z nás. Je to obraz naší vlastní úrovně. Nic víc, nic míň. Myslíte-li, že byste byl/a lepší, zkuste to skrze volby. Když to dokázali „oni“, jistě to zvládnete i Vy.

     6. Konec konců a proč ne ? Opovržení lze projevit i ignorací pravidel pravopisu. .-)

     7. Tvl jezismarja tady sy zase nekdo honi vocas s pravopysem 😀

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Svařený sáně - koncert Pátrači

Pá Pro 23 , 2016
Neděle 25.12.2016 19:00 – 21:00 Čtěte dále:   Podvody s nabídkou zhodnocení peněz

You May Like

Témata